Program för Wadköpingsdoppet 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 4
|
Tävling |
Wadköpingsdoppet 2018 |
|
Utskriftsdatum |
22 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
07:55 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 september 2018 |
|
|
|
|
Gren 4, 200m Frisim C+D Pojkar |
Finaler (4) |
12 år och yngre: Dennis Dukic (2000) 2:16.92 2012-09-22 |
13 - 14 år: Johan Rydahl (2001) 1:55.51 2015-09-19 |
|
Beräknad start 09:04 |
Heat 1 (4) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
396 |
2 |
Emil Jörstad |
2008 |
AB7508 |
ÖSA |
|
25m |
|
143 |
3 |
Linus Framme |
2008 |
AG1308 |
KUNGÄLV |
|
50m |
3:28.29 |
343 |
4 |
Isac Mörtstrand |
2007 |
AC4107 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
3:03.05 |
402 |
5 |
Rasmus Falk |
2004 |
AW3704 |
ÖSA |
|
50m |
3:06.36 |
344 |
6 |
Olle Halvarsson |
2006 |
AH7106 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
260 |
0 |
Jasper Schimmel |
2006 |
AD1906 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
3:00.70 |
140 |
1 |
Linus Krohn |
2005 |
AS3505 |
KUNGÄLV |
|
50m |
2:57.46 |
397 |
2 |
Nathaniel Miles |
2004 |
AV3504 |
ÖSA |
|
25m |
2:50.99 |
227 |
3 |
William Norén |
2006 |
AD5106 |
NKK |
|
25m |
2:38.76 |
387 |
4 |
August Jansson |
2005 |
AG6505 |
ÖSA |
|
25m |
2:35.69 |
30 |
5 |
Eric Åhlén |
2006 |
AA1506 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:37.72 |
258 |
6 |
Alvin Silow |
2005 |
AF0905 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
2:41.93 |
133 |
7 |
Svante Tjernström |
2007 |
AA4907 |
KUNGÄLV |
|
50m |
2:54.37 |
132 |
8 |
Frej Andersson-Öberg |
2006 |
AD8106 |
KUNGÄLV |
|
25m |
2:58.04 |
131 |
9 |
Erik Isaksson |
2005 |
AD6505 |
KUNGÄLV |
|
25m |
3:02.38 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
113 |
0 |
Lex Albringer |
2007 |
AA0907 |
KARLSTAD |
|
25m |
2:33.27 |
262 |
1 |
Jibbe Schimmel |
2004 |
AT3504 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
2:31.65 |
39 |
2 |
Maximilian Holm |
2005 |
AD7305 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
2:31.36 |
335 |
3 |
Joel Brewitz |
2005 |
AG2505 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:25.83 |
19 |
4 |
Fredrik Karlsson |
2004 |
AB7104 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
2:23.65 |
86 |
5 |
Hugo Swanson |
2006 |
AA6106 |
GÄVLE SS |
|
25m |
2:24.51 |
433 |
6 |
Leo Karlsson |
2006 |
AH6706 |
HK SIM |
|
25m |
2:31.31 |
443 |
7 |
Marcus Bülund |
2004 |
AE4304 |
KARLSTAD |
|
25m |
2:31.46 |
276 |
8 |
Adam Feki |
2005 |
AC8905 |
SÄFFLE SS |
|
25m |
2:31.66 |
386 |
9 |
Axel Skoglund |
2004 |
AN6904 |
ÖSA |
|
25m |
2:35.64 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
217 |
0 |
Aldin Mandzo |
2004 |
AF7704 |
NKK |
|
50m |
2:20.50 |
218 |
1 |
Nikola Petrovic |
2004 |
AF5704 |
NKK |
|
25m |
2:20.11 |
24 |
2 |
Carl Roos |
2004 |
AB8104 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:17.99 |
275 |
3 |
Erik Mulikov |
2005 |
AA5105 |
SÄFFLE SS |
|
25m |
2:13.74 |
180 |
4 |
Alvin Välkki |
2004 |
AE3504 |
MASS |
|
25m |
2:08.86 |
319 |
5 |
Lucas Sterling |
2004 |
AC6704 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:10.15 |
182 |
6 |
Max Swegmark |
2004 |
AE2504 |
MASS |
|
25m |
2:14.17 |
84 |
7 |
Albin Östlund |
2004 |
AC1304 |
GÄVLE SS |
|
25m |
2:19.83 |
238 |
8 |
Lucas Humling |
2005 |
AA8305 |
SANDVIKEN |
|
25m |
2:20.44 |
282 |
9 |
Hugo Koivumäki |
2004 |
AT2904 |
SÄFFLE SS |
|
50m |
2:20.89 |
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
22 september 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap |
Utskriftstid |
07:55 |
|