Startliste for Danske Ã…rgangsmesterskaber Langbane 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 09.30
Løb 3, 200m Frisvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 702 | Stjernholm Liva | 2004 | TRITON B | 0486AA | 50 m | 2:10.42 | |
2 | 721 | Høvring Sofie Bruun | 2004 | VAT CPH-MK | 0408AB | 50 m | 2:12.03 | |
3 | 723 | Olsen Emilia C. R. | 2004 | VAT CPH-MK | 0424AO | 50 m | 2:12.67 | |
4 | 64 | Bjerg Martha | 2004 | LYSENG | 0454AK | 50 m | 2:13.58 | |
5 | 369 | Philip Jasmin | 2004 | HOVEDSTAD | 0418AI | 50 m | 2:14.08 | |
6 | 307 | Thorsen Mathilde Maria | 2004 | HELSINGØR | 0484AI | 50 m | 2:14.11 | |
7 | 765 | Jensen Caroline Wiuff | 2004 | VEST | 0492AD | 50 m | 2:14.77 | |
8 | 447 | Christensen Cille | 2004 | KOLDING | 0434AE | 50 m | 2:14.79 | |
9 | 4 | Granild Ane Kirstine | 2004 | AGF | 0412AP | 50 m | 2:15.36 | |
10 | 445 | Stanelt Frida Bang | 2004 | KALUNDBORG | 0422AL | 50 m | 2:15.45 | |
11 | 809 | Jensen Emma Kutsko | 2004 | AALBORG | 0458AO | 50 m | 2:15.98 | |
12 | 36 | Christensen Kajsa G. | 2004 | BIRKERØD | 0484AA | 50 m | 2:16.49 | |
13 | 335 | Aaholst Johanne Baes | 2004 | HILLERØD | 0454AE | 50 m | 2:16.55 | |
14 | 663 | Rasmussen Freja Røjkjær | 2004 | ST-NEPTUN | 0496AD | 50 m | 2:17.31 | |
15 | 374 | Zebitz Josefine | 2004 | HOVEDSTAD | 0454AI | 50 m | 2:18.14 | |
16 | 233 | Engsbro Sidse M. Ø. | 2004 | GREVE | 0482AK | 50 m | 2:18.83 | |
17 | 39 | Nimb Isabella Victoria | 2004 | BIRKERØD | 0428AK | 50 m | 2:19.01 | |
18 | 214 | Sørensen Viktoria Freja | 2004 | GLADSAXE | 0476AA | 50 m | 2:19.05 | |
19 | 818 | Petersen Anna Toft | 2004 | AALBORG | 0438AI | 50 m | 2:19.18 | |
20 | 274 | Pedersen Aurelia | 2004 | H2Odense | 0414AA | 50 m | 2:19.26 | |
21 | 402 | Nielsen Anna Marie | 2004 | HVIDOVRE | 0482AF | 50 m | 2:19.29 | |
22 | 504 | Have Fiona Andrea | 2004 | LYNGBY | 0402AG | 50 m | 2:19.68 | |
23 | 718 | Christensen Nønne | 2004 | VAT CPH-MK | 0486AM | 50 m | 2:19.77 | |
24 | 661 | Rasmussen Katrine Kruse | 2004 | ST-NEPTUN | 0478AV | 50 m | 2:19.96 | |
25 | 378 | Callesen Olivia | 2004 | HOVEDSTAD | 0432AK | 50 m | 2:20.36 | |
26 | 464 | Jensen Elisabeth Them | 2004 | KØGE | 0464AA | 50 m | 2:20.44 | |
27 | 659 | Christense Alberte Kempel | 2004 | ST-NEPTUN | 0492AE | 50 m | 2:20.63 | |
28 | 752 | Gregersen Svava Kj. | 2004 | VEJLE | 0426AC | 50 m | 2:20.78 | |
29 | 728 | Søby Liva | 2004 | VAT CPH-MK | 0402AD | 50 m | 2:20.79 | |
30 | 836 | Ekman Emma | 2004 | LAKSEN | 0494AG | 50 m | 2:21.06 | |
31 | 649 | Terp Anne | 2004 | STRUER | 0452AQ | 50 m | 2:21.14 | |
32 | 122 | Hansen Maya Ehlers | 2004 | FARUM | 0432AI | 50 m | 2:21.40 | |
33 | 416 | Britze Martha Hjuler | 2004 | HØRSHOLM | 0488AC | 50 m | 2:21.52 | |
34 | 501 | Smirnov Anastasia | 2004 | LYNGBY | 0458AE | 50 m | 2:21.56 | |
35 | 670 | Clan Mikkeline Mailund | 2004 | SØLLERØD | 0494AT | 50 m | 2:21.72 | |
36 | 479 | Roskær Elisabeth | 2004 | KVIK | 0464AC | 50 m | 2:21.88 | |
37 | 821 | Vesterlund Frida Hagstrup | 2004 | AALBORG | 0464AI | 50 m | 2:21.88 | |
38 | 65 | Justesen Frida Saks | 2004 | LYSENG | 0452AM | 50 m | 2:22.16 | |
39 | 1 | Birkebæk Cathrine | 2004 | AGF | 0478AG | 50 m | 2:22.20 | |
40 | 467 | Møller Olivia Lildballe | 2004 | KØGE | 0452AF | 50 m | 2:22.34 | |
41 | 106 | Jensen Natalie Da Silva | 2004 | ESBJERG | 0462AM | 50 m | 2:22.50 | |
42 | 732 | Hartvig-Olsen Clara | 2004 | VI39 | 0402AP | 50 m | 2:22.69 | |
43 | 408 | Broersma Feline Flytkjær | 2004 | HORSENS | 0474AK | 50 m | 2:22.97 | |
44 | 605 | Kjærsgaard Lærke | 2004 | S 68 | 0488AQ | 50 m | 2:24.54 | |
45 | 409 | Carstensen Clara Matilde | 2004 | HORSENS | 0436AP | 50 m | 2:24.83 | |
46 | 787 | Nielsen Maria Østergaard | 2004 | VIBORG | 0474AS | 50 m | 2:24.87 | |
47 | 527 | Hassing Astrid Marie | 2004 | NORD | 0494AM | 50 m | 2:25.47 | |
48 | 617 | Larsen Anne Lundorff | 2004 | SILKEBORG | 0466AB | 50 m | 2:28.03 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |