Startliste for Harboe Water Games 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 29
|
Stævne navn |
Harboe Water Games 2018 |
|
Udskriftsdato |
01 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Slagelse |
|
Udskriftstidspunkt |
08:01 |
|
|
Arrangør |
Slagelse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2018 |
|
|
|
|
Løb 29, 100m Rygsvømning Damer |
Finaler (14) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
188 |
1 |
Klara Frida Johansen |
2005 |
0586AQ |
ROSKILDE |
|
25m |
|
348 |
2 |
Milla Engsted Larsen |
2009 |
0998AC |
HASLEV |
|
25m |
2:14.94 |
409 |
3 |
Silja Rud Pedersen |
2007 |
0732AP |
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:01.95 |
459 |
4 |
Alberte Rosenstand |
2007 |
0788AK |
SLAGELSE |
|
25m |
2:03.00 |
355 |
5 |
Agnes Thøfner |
2009 |
0948AB |
HASLEV |
|
25m |
2:40.02 |
94 |
6 |
Anna Marott Hansen |
2004 |
0442BC |
KALUNDBORG |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
140 |
1 |
Vigga Petersen |
2009 |
0956AD |
NÆSTVED |
|
25m |
1:57.92 |
169 |
2 |
Emilie Nørregaard |
2007 |
0748AF |
RINGSTED |
|
25m |
1:56.88 |
189 |
3 |
Eva de Maeyer |
2009 |
0918AB |
ROSKILDE |
|
25m |
1:52.76 |
369 |
4 |
Sarah Zargarov Hansen |
2008 |
0848AG |
GLADSAXE |
|
50m |
1:53.73 |
399 |
5 |
Sigrún Birgisdottir |
2007 |
0712AP |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:57.85 |
393 |
6 |
Ella Boisen Tvermoes |
2008 |
0812AD |
GLADSAXE |
|
50m |
2:00.34 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
452 |
1 |
Ida Lauritzen |
2006 |
0634AQ |
SLAGELSE |
|
25m |
1:51.89 |
213 |
2 |
Emma Andersen |
2007 |
0768AM |
KVIK |
|
25m |
1:48.34 |
237 |
3 |
Laura Jørgensen |
2007 |
0754AJ |
KVIK |
|
25m |
1:47.01 |
396 |
4 |
Camilla Andersen |
2006 |
0634AP |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:47.07 |
377 |
5 |
Liva Ladefoged Jepsen |
2008 |
0828AA |
GLADSAXE |
|
50m |
1:49.76 |
401 |
6 |
Cecilie Jakobsen |
2008 |
0898AG |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:52.07 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
222 |
1 |
Ingrid Stokholm Ellehøj |
2007 |
0752AJ |
KVIK |
|
25m |
1:45.43 |
448 |
2 |
Silje Juul Kjeldsen |
2008 |
0826AG |
SLAGELSE |
|
25m |
1:44.94 |
410 |
3 |
Victoria Petersen |
2008 |
0854AD |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:44.22 |
329 |
4 |
Mathilde Pedersen |
2007 |
0796AO |
KØGE |
|
25m |
1:44.93 |
312 |
5 |
Vica Lucia Axen |
2008 |
0808AC |
KØGE |
|
25m |
1:45.31 |
342 |
6 |
Camila Hansen |
2006 |
0624AL |
HASLEV |
|
25m |
1:46.75 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
228 |
1 |
Smilla Hauge |
2007 |
0798AM |
KVIK |
|
25m |
1:43.60 |
269 |
2 |
Leonora Wahl-Brink |
2007 |
0782AJ |
KVIK |
|
25m |
1:42.44 |
152 |
3 |
Mathilde Grønnehøj |
2006 |
0652AR |
RINGSTED |
|
25m |
1:41.61 |
403 |
4 |
Frederikke Jørgensen |
2007 |
0722AP |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:41.98 |
314 |
5 |
Augusta Bollmann |
2009 |
0932AA |
KØGE |
|
25m |
1:43.33 |
365 |
6 |
Augusta Blom |
2008 |
0842AE |
GLADSAXE |
|
50m |
1:43.68 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
84 |
1 |
Alberte Ricken |
2007 |
0744AD |
HILLERØD |
|
25m |
1:39.80 |
217 |
2 |
Mie Bysand |
2007 |
0706AJ |
KVIK |
|
25m |
1:37.93 |
168 |
3 |
Cecilie Møller |
2005 |
0588AR |
RINGSTED |
|
25m |
1:37.06 |
408 |
4 |
Victoria Paulsen |
2006 |
0614AP |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:37.49 |
177 |
5 |
Emma Skjold Sørensen |
2004 |
0406AX |
RINGSTED |
|
25m |
1:38.25 |
261 |
6 |
Vigga Skou |
2008 |
0812AF |
KVIK |
|
25m |
1:40.01 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
194 |
1 |
Frederikke Olsen |
2006 |
0662AW |
ROSKILDE |
|
25m |
1:36.45 |
271 |
2 |
Kirsten Vedsted |
2008 |
0872AE |
KVIK |
|
25m |
1:34.53 |
455 |
3 |
Elisabeth Tobel Nielsen |
2007 |
0782AG |
SLAGELSE |
|
25m |
1:33.66 |
90 |
4 |
Pauline Andersen |
2005 |
0592AP |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:33.67 |
120 |
5 |
Selma Ganci Frederiksen |
2008 |
0824AA |
NÆSTVED |
|
25m |
1:35.35 |
465 |
6 |
Daniella Li West |
2006 |
0664AI |
TRITON B |
|
25m |
1:37.05 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
10 |
1 |
Sofie Larsen |
2005 |
0574AZ |
DRAGSHOLM |
|
50m |
1:33.33 |
449 |
2 |
Sigrid B. Kristensen |
2004 |
0408AJ |
SLAGELSE |
|
25m |
1:32.44 |
49 |
3 |
Mathilde Willumsen |
2006 |
0634AI |
GTI |
|
25m |
1:31.53 |
283 |
4 |
Emilia Sander-Bjerge |
2003 |
0302BD |
SK-SYD |
|
25m |
1:32.06 |
23 |
5 |
Klara Fris Ottosen |
2007 |
0736AL |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:33.11 |
223 |
6 |
Zenia Englund |
2008 |
0868AE |
KVIK |
|
25m |
1:33.58 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
2 |
1 |
Sidse Andersen |
2003 |
0302AY |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:30.11 |
463 |
2 |
Anna Steen Petersen |
2007 |
0706AH |
KØGE |
|
25m |
1:29.58 |
287 |
3 |
Katrine Drygaard |
2005 |
0562AP |
TRITON B |
|
25m |
1:29.10 |
77 |
4 |
Anna Olivia Kirchhoff |
2005 |
0566AK |
HILLERØD |
|
50m |
1:29.47 |
298 |
5 |
Fiona Jensen |
2006 |
0636AT |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:30.00 |
127 |
6 |
Dicte Maar |
2006 |
0672AK |
NÆSTVED |
|
50m |
1:30.12 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
281 |
1 |
Ida Marie Bundgaard Ravn |
2004 |
0488AV |
SK-SYD |
|
25m |
1:27.75 |
297 |
2 |
Amalie Helfelt |
2006 |
0652AP |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:26.91 |
6 |
3 |
Karoline Holm Hilkjær |
2005 |
0516AI |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:26.42 |
33 |
4 |
Frida Caroline Knudsen |
2007 |
0754AG |
GTI |
|
25m |
1:26.52 |
70 |
5 |
Olivia Cruse |
2005 |
0514AR |
HILLERØD |
|
50m |
1:26.96 |
118 |
6 |
Leonora Franck |
2006 |
0658AH |
NÆSTVED |
|
50m |
1:27.99 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
447 |
1 |
Emma Ahrenkiel Karløv |
2003 |
0352AK |
SLAGELSE |
|
25m |
1:25.91 |
81 |
2 |
Emma Mølholm |
2005 |
0514AM |
HILLERØD |
|
25m |
1:25.30 |
74 |
3 |
Caroline Henning |
2005 |
0508AM |
HILLERØD |
|
25m |
1:23.07 |
279 |
4 |
Signe Bagge Møller |
2004 |
0414AW |
SK-SYD |
|
25m |
1:23.88 |
25 |
5 |
Ella Rasmussen |
2004 |
0472AL |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:25.64 |
293 |
6 |
Amalie Carlsen Risager |
2006 |
0604AG |
TRITON B |
|
25m |
1:26.41 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
296 |
1 |
Signe Holm Hansen |
2005 |
0598AK |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:22.61 |
37 |
2 |
Frida Høj Andersen |
2005 |
0504AL |
GTI |
|
25m |
1:21.94 |
47 |
3 |
Julie Segato |
2005 |
0538AJ |
GTI |
|
50m |
1:19.84 |
147 |
4 |
Emma M. Andersen |
2003 |
0392AJ |
RINGSTED |
|
25m |
1:21.74 |
131 |
5 |
Katrine Mørkeberg |
2004 |
0424AJ |
NÆSTVED |
|
25m |
1:22.55 |
301 |
6 |
Esther Haudrum Larsen |
2005 |
0574AK |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:22.66 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
220 |
1 |
Martine Damborg |
2007 |
0742AF |
KVIK |
|
25m |
1:17.49 |
178 |
2 |
Cathrine Wismann |
2002 |
0264AS |
RINGSTED |
|
25m |
1:16.84 |
229 |
3 |
Sofie Ravn Herche |
2007 |
0766AE |
KVIK |
|
25m |
1:15.82 |
276 |
4 |
Ida Kjølby |
2003 |
0398BB |
SK-SYD |
|
25m |
1:16.10 |
73 |
5 |
Josephine Gribsvad |
2003 |
0384AR |
HILLERØD |
|
25m |
1:17.18 |
36 |
6 |
Clara Schmedes |
2004 |
0478AI |
GTI |
|
25m |
1:17.68 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
250 |
1 |
Mathilde Yde Munkebæk |
2003 |
0386AC |
KVIK |
|
25m |
1:13.68 |
116 |
2 |
Katrine Duus |
2003 |
0318AR |
NÆSTVED |
|
25m |
1:13.04 |
124 |
3 |
Nikoline Skovly Larsen |
2003 |
0322AE |
NÆSTVED |
|
25m |
1:10.57 |
150 |
4 |
Anne-Sofie P. Clausen |
2002 |
0202AB |
RINGSTED |
|
25m |
1:12.11 |
351 |
5 |
Anna Lind Petersen |
2004 |
0488AE |
HASLEV |
|
25m |
1:13.49 |
411 |
6 |
Mille Scheel |
2003 |
0318AW |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:14.75 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
01 juli 2018 |
Licens til Slagelse Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:01 |
|