Program för DM/JDM 2018 (Skåne-Blekinge)
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 38
|
Tävling |
DM-JDM |
|
Utskriftsdatum |
03 juni 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Simrishamn |
|
Utskriftstid |
14:21 |
|
|
Arrangör |
Skånes Simförbund - Ystad Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
02 juni 2018 |
|
|
|
|
Gren 38, 200m Ryggsim Damer |
Finaler (5) |
Sponsor: Allé på Österlen |
|
Beräknad start 18:23 |
Heat 1 (5) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
324 |
3 |
Tyra Öhlin |
2004 |
AX5204 |
SK TRITON |
|
25m |
2:32.09 |
|
297 |
4 |
Gabriella Wivsätter |
2003 |
AE4603 |
SK SYDSIM |
|
50m |
2:50.63 |
|
199 |
5 |
Ester Eilertsson |
2003 |
AE0203 |
MKK |
|
25m |
2:30.98 |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
181 |
2 |
Isabel Smideberg |
2004 |
AJ7804 |
SK LÖDDE |
|
50m |
2:49.00 |
|
366 |
3 |
Nelly Hansson |
2004 |
AG9204 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
2:45.31 |
|
339 |
4 |
Thea Wicknertz |
2005 |
AT3405 |
VELLINGE-N |
|
50m |
2:41.60 |
|
183 |
5 |
Carolina Åsberg |
2002 |
AJ1802 |
SK LÖDDE |
|
50m |
2:41.81 |
|
270 |
6 |
Anna-Luisa Permarker |
2002 |
AH1402 |
S 71 |
|
50m |
2:45.46 |
|
99 |
7 |
Tuva Pålsson |
2003 |
AC8803 |
KARLSKRONA |
|
50m |
2:50.11 |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
399 |
1 |
Julia Olsson |
2004 |
AL0804 |
KIVIKS SK |
|
50m |
2:40.61 |
|
245 |
2 |
Agnes Cato |
2001 |
AB8201 |
OSBY SS |
|
50m |
2:40.35 |
|
113 |
3 |
Emilia Olsson |
2002 |
AA6802 |
KK KARPEN |
|
50m |
2:40.26 |
|
332 |
4 |
Frida Rödin |
2000 |
AI3800 |
VELLINGE-N |
|
50m |
2:39.71 |
|
212 |
5 |
Johanna Ingner |
2002 |
AI4202 |
MKK |
|
50m |
2:39.76 |
|
334 |
6 |
Alice Skoglund |
2003 |
BO5603 |
VELLINGE-N |
|
50m |
2:40.31 |
|
143 |
7 |
Josefin Dellhede |
2003 |
AD3403 |
LANDSKRONA |
|
50m |
2:40.40 |
|
291 |
8 |
Matilda Liljekvist |
2004 |
AD7204 |
SK SYDSIM |
|
50m |
2:41.20 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
96 |
1 |
Emma Ljungcrantz |
2001 |
AR7401 |
KARLSKRONA |
|
50m |
2:38.45 |
|
386 |
2 |
Hannah Olsson-Lindhé |
2003 |
AB6203 |
TRELLEBORG |
|
50m |
2:37.71 |
|
178 |
3 |
Emma Persson |
1999 |
AM7299 |
SK LÖDDE |
|
50m |
2:34.77 |
|
248 |
4 |
Simone Karlsson |
2001 |
AI2201 |
OSBY SS |
|
50m |
2:32.60 |
|
151 |
5 |
Matilda Hoff |
2003 |
AG6803 |
LANDSKRONA |
|
50m |
2:32.89 |
|
134 |
6 |
Annie Thulin |
2003 |
AK1803 |
KSLS |
|
50m |
2:35.22 |
|
147 |
7 |
Emelie Ek-Värn |
2004 |
AJ8604 |
LANDSKRONA |
|
50m |
2:37.93 |
|
159 |
8 |
Wilma Rundblad |
2003 |
AP5803 |
LANDSKRONA |
|
50m |
2:38.77 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
383 |
1 |
Davilda Lareva |
2000 |
AE4400 |
TRELLEBORG |
|
50m |
2:31.43 |
|
223 |
2 |
Mollie Morfelt |
2003 |
AG8803 |
MKK |
|
50m |
2:30.45 |
|
144 |
3 |
Viktoria Dellhede |
2003 |
AD2403 |
LANDSKRONA |
|
50m |
2:27.42 |
|
267 |
4 |
Isabella Revstedt |
2001 |
AN2801 |
SK RAN |
|
50m |
2:20.97 |
|
72 |
5 |
Julia Stenhård |
2000 |
AN1200 |
HS |
|
50m |
2:23.60 |
|
64 |
6 |
Alice Persson |
2003 |
AN5803 |
HS |
|
50m |
2:27.91 |
|
39 |
7 |
Alicia Johansson |
2003 |
AI2603 |
HS |
|
50m |
2:30.88 |
|
290 |
8 |
Isabella Lagnerup |
2000 |
AS7800 |
SK SYDSIM |
|
50m |
2:32.42 |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
03 juni 2018 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap |
Utskriftstid |
14:21 |
|