2018-12-15   11:09:02
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Bockstensdoppet 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 2

Heatlista Gren 21
Heatlista 
 
  Tävling  Bockstensdoppet 2018    Utskriftsdatum  06 juli 2018   
  Tävlingsort  Varberg    Utskriftstid  11:55   
  Arrangör  Varbergs Sim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  06 juli 2018         
 
 
 
Gren 21, 200m Medley Herrar  Finaler (4) 
Sponsor: Basement Design 
 
Heat 1 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
273  Miles Engdar  2007  AB8307  KUNGSBACKA    25m  3:57.28 
299  Emil Magnusson  2006  AO3906  KUNGSBACKA    25m  3:47.00 
363  Albin Lundkvist  2006  AK4106  SK LÖDDE    25m  3:32.37 
470  Hugo Patrikson  2006  AJ6506  SKK    25m  3:22.41 
457  Casper Drozdz  2006  AG2306  SKK    25m  3:25.03 
264  Max Andersson  2007  AH4307  KUNGSBACKA    25m  3:40.23 
348  Edvin Viktorsson  2006  AN4306  SK LAXEN    25m  3:47.57 
361  Tim Edelberg  2007  AB1507  SK LÖDDE    50m  4:32.05 

 
Heat 2 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
468  William Martin-Lamm  2006  AJ5506  SKK    25m  3:21.46 
132  Max Ha  2006  AF0906  GÖTEBORG    50m  3:18.72 
106  Ulrik Berge Kittilsen  2007    Skien SK    50m  3:16.92 
277  Gustav Freiholtz  2006  AK1906  KUNGSBACKA    50m  3:08.76 
180  Oscar Sjöberg  2007  AC7907  JÄRFÄLLA S    25m  3:13.17 
304  Alejandro Poller  2007  AH7307  KUNGSBACKA    25m  3:17.52 
331  Gustav Karlsson  2007  AF9507  SK LAXEN    25m  3:20.09 
334  Otto Lövdahl  2007  AF4707  SK LAXEN    25m  3:21.93 

 
Heat 3 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
365  Ted Nilsson  2006  AE7106  SK LÖDDE    25m  3:06.25 
330  Jonah Hullegård  2006  AN1306  SK LAXEN    25m  3:00.42 
463  William Hamilton  2006  AM2706  SKK    25m  2:58.50 
239  Jacob Olsson  2006  AE8506  KSLS    25m  2:54.16 
659  David Happe  2006  AL9906  UDDEVALLA    25m  2:55.08 
624  Liam Nilsson  2006  AM0306  VÄXJÖ SS    25m  2:59.00 
174  Anton Lind  2006  AB1906  JÄRFÄLLA S    25m  3:04.22 
184  Axel Strand  2006  AE7706  JÄRFÄLLA S    25m  3:08.07 

 
Heat 4 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
185  Simon Söderberg  2006  AE9706  JÄRFÄLLA S    25m  2:53.95 
367  Axel Wergeland  2006  AC5506  SK LÖDDE    25m  2:49.53 
44  Kristian Tronstad  2006    Asker SK    50m  2:44.33 
168  Henry Israelsson  2006  AK9706  JÄRFÄLLA S    25m  2:40.79 
596  Casper Rengart  2006  AB1706  VÄSBY SS    25m  2:41.84 
366  Aron Paulsson  2006  AB3306  SK LÖDDE    25m  2:48.30 
595  Eddie Peng  2007  AA7707  VÄSBY SS    25m  2:50.14 
614  Alwin Edqvist  2006  AM8906  VÄXJÖ SS    25m  2:54.05 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  06 juli 2018 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  11:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner