2018-12-16   09:11:48
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Bockstensdoppet 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 2

Heatlista Gren 18
Heatlista 
 
  Tävling  Bockstensdoppet 2018    Utskriftsdatum  06 juli 2018   
  Tävlingsort  Varberg    Utskriftstid  11:55   
  Arrangör  Varbergs Sim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  06 juli 2018         
 
 
 
Gren 18, 100m Ryggsim Damer  Finaler (13) 
Sponsor: Toyota Gerts Bilfirma 
 
Heat 1 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
597  Hanna Sköld  2005  AP2805  VÄSBY SS    50m   
72  Amalie Arvesen  2005    Sandefjord    50m  2:15.18 
95  Emma Stiansen  2005    Sandefjord    50m   
               
               
               

 
Heat 2 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
560  Alizia Olausson  2005  BA3805  VARBERG    25m  1:56.32 
615  Agnes Eriksson  2004  BF1604  VÄXJÖ SS    25m  1:43.67 
371  Elsa Jernevad  2005  BQ9605  MARIESTAD    25m  1:39.85 
494  Moa Larsson  2005  BF3805  TROLLHÄTTA    50m  1:36.00 
645  Clara Aronsson  2004  BX2804  UDDEVALLA    25m  1:38.20 
362  Julia Keldebäk  2005  BG2405  SK LÖDDE    25m  1:42.61 
683  Kajsa Älmegran  2004  BU3604  UDDEVALLA    25m  1:51.58 
629  Emelia Widströmer  2005  AY9605  VÄXJÖ SS    25m  1:56.68 

 
Heat 3 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
143  Nadja Karlsson  2004  BK8404  GÖTEBORG    50m  1:35.09 
587  Cecilia Eklund  2005  BF0205  VÄSBY SS    25m  1:34.84 
227  Johanna Gustafsson  2005  BI3205  KSLS    25m  1:32.90 
497  Emelie Särkiniemi Carlsson  2005  AF4205  TROLLHÄTTA    50m  1:32.13 
529  Freja Gustafsson  2004  AZ9604  VARBERG    25m  1:32.20 
89  Tina Paulsen Liverød  2005    Sandefjord    50m  1:34.27 
712  Clara Nordensson  2005  BL7405  TROLLHÄTTA    25m  1:35.04 
107  Erle Haugen Listaul  2004    Skien SK    50m  1:35.24 

 
Heat 4 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
53  Mathilde Syberg Glud  2004  0492AV  HELSINGØR    50m  1:31.67 
626  Agnes Sjö  2004  BE9204  VÄXJÖ SS    25m  1:31.64 
598  Frida Steen  2005  AY1805  VÄSBY SS    25m  1:31.21 
341  Bella Persson  2004  BN2404  SK LAXEN    25m  1:30.43 
510  Maria Balslev  2004  AZ7204  VARBERG    25m  1:31.16 
63  Ida Sophie Hinsch Olsen  2004  0432AU  HELSINGØR    25m  1:31.54 
263  Linn Andersson  2005  AX7405  KUNGSBACKA    50m  1:31.67 
133  Selma Hahne  2004  BU5604  GÖTEBORG    25m  1:31.84 

 
Heat 5 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
364  Emma Martinsson  2004  AZ6204  SK LÖDDE    50m  1:30.13 
41  Kesia Steen  2004    Asker SK    50m  1:28.50 
86  Hannah Nygård  2005    Sandefjord    50m  1:27.35 
521  Felicia Ceveryd  2005  AZ1605  VARBERG    25m  1:27.18 
31  Ane Hanh Basberg  2005    Asker SK    50m  1:27.34 
591  Signe Lundh  2005  AC5805  VÄSBY SS    25m  1:27.90 
241  Elly Petersson  2005  AU5805  KSLS    50m  1:28.77 
270  Klara Blomberg  2005  BE9805  KUNGSBACKA    25m  1:30.26 

 
Heat 6 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
647  Moa Blomberg  2005  AN2805  UDDEVALLA    25m  1:27.07 
206  Tyra Hjorth  2005  AK2405  KLIPPAN    25m  1:26.71 
697  Jacquline Rengbrandt  2005  BF6605  TRELLEBORG    25m  1:25.78 
45  Elise Jensen Velund  2005    Asker SK    50m  1:25.64 
39  Linnea Marie Persdotter M  2005    Asker SK    50m  1:25.68 
32  Liv Hanh Basberg  2004    Asker SK    50m  1:26.02 
518  Alma Carlsson  2005  BK9805  VARBERG    25m  1:26.75 
222  Alice Carlqvist-Seger  2004  AJ9404  KSLS    25m  1:27.10 

 
Heat 7 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
60  Filippa Martinsen  2005  0524AO  HELSINGØR    50m  1:25.45 
472  Klara Svenheim  2005  AT9205  SKK    50m  1:25.27 
173  Elina Lejonqvist  2004  AA3804  JÄRFÄLLA S    25m  1:25.04 
651  Nora Eriksson  2005  AN1805  UDDEVALLA    25m  1:24.75 
71  Maren Andersen  2005    Sandefjord    50m  1:24.84 
625  Lily Provencher  2005  AR6605  VÄXJÖ SS    25m  1:25.16 
493  Anna Kis  2004  BJ9204  TROLLHÄTTA    50m  1:25.43 
475  Ella Bodell  2005  AX2605  SK SYDSIM    25m  1:25.56 

 
Heat 8 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
481  Jennifer Norlén  2005  AX8405  SK SYDSIM    25m  1:24.21 
495  Elsa Olofsson  2004  AQ9204  TROLLHÄTTA    50m  1:24.15 
411  Emelie Stridh  2004  AW3404  POSEIDON    25m  1:23.97 
565  Alva Tingstorp  2005  AB6405  VARBERG    25m  1:23.16 
577  Ella Stensson  2005  AC1605  VÄRNAMO SS    25m  1:23.65 
686  Matilda Östblom  2004  AO4204  UDDEVALLA    50m  1:24.05 
374  Ellen Persson  2004  AN7804  MARIESTAD    25m  1:24.20 
403  Olivia Olsson  2004  AL1804  POSEIDON    25m  1:24.43 

 
Heat 9 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
522  Emmie Dahlgren  2004  BA8204  VARBERG    25m  1:22.77 
588  Lovisa Jardelid  2005  AK1405  VÄSBY SS    25m  1:22.55 
547  Olivia Leijon  2005  AL8605  VARBERG    25m  1:22.02 
612  Towe Andersson  2005  AC8605  VÄXJÖ SS    25m  1:21.72 
471  Emelie Sveding  2005  AG8605  SKK    25m  1:21.83 
305  Ida Sahlberg  2004  AV9204  KUNGSBACKA    25m  1:22.08 
570  Hilma Ihreborn  2005  AW7205  VÄRNAMO SS    25m  1:22.65 
456  Amanda Bäck  2005  BM9205  SKK    25m  1:22.80 

 
Heat 10 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
357  Emilia Berg  2005  AJ2605  SK LÖDDE    25m  1:21.45 
620  Alice Hässlebro  2004  BF8404  VÄXJÖ SS    25m  1:21.37 
49  Rebecca Maria Bagger  2005  0544AP  HELSINGØR    25m  1:21.14 
619  Agnes Hildebrand Westerberg  2004  BF9404  VÄXJÖ SS    25m  1:20.29 
454  Lina Ahlström  2005  AS6805  SKK    25m  1:20.97 
170  Boel Jägerskog  2005  AJ7205  JÄRFÄLLA S    25m  1:21.20 
276  Alicia Fredriksson  2005  AR5805  KUNGSBACKA    25m  1:21.42 
538  Emma Johansson  2005  BG7805  VARBERG    25m  1:21.71 

 
Heat 11 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
294  Alice Karlsson  2004  BJ3204  KUNGSBACKA    25m  1:20.14 
514  Nikki Berggren  2005  AD9805  VARBERG    25m  1:19.99 
573  Felicia Nyberg  2004  AC0204  VÄRNAMO SS    25m  1:19.96 
378  Johanna Andersson Medhanie  2005  AG0405  POSEIDON    25m  1:19.82 
162  Felicia Göthberg  2004  AW4204  JÄRFÄLLA S    25m  1:19.95 
640  Tuva Adamsson  2005  AN9805  UDDEVALLA    25m  1:19.98 
656  Annamaria Girnus de Sousa  2005  AO2205  UDDEVALLA    25m  1:20.04 
163  Olivia Halfar  2005  AJ4205  JÄRFÄLLA S    25m  1:20.22 

 
Heat 12 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
486  Lovisa Yngvesson  2004  BK5204  SK SYDSIM    50m  1:19.31 
569  Siri Bälter  2004  AB6804  VÄRNAMO SS    25m  1:18.79 
47  Sofie Helena Østbye  2005    Asker SK    50m  1:18.67 
219  Liv Axelsson  2005  AP9805  KSLS    25m  1:17.79 
189  Amanda Wensmark  2005  AJ2405  JÄRFÄLLA S    25m  1:18.58 
464  Elsa Kärvestedt  2005  AG9605  SKK    25m  1:18.76 
672  Lova Rodin  2005  AO1205  UDDEVALLA    25m  1:18.82 
355  Elin Salegård  2005  AT0405  LIDKÖPING    25m  1:19.35 

 
Heat 13 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
622  Vanja Magnusson  2004  AH7604  VÄXJÖ SS    25m  1:16.58 
141  Saga Johannesson  2005  AE3705  GÖTEBORG    25m  1:15.64 
51  Alma Bendix Dahl  2005  0574AN  HELSINGØR    50m  1:14.41 
480  Matilda Liljekvist  2004  AD7204  SK SYDSIM    25m  1:10.55 
590  Alice Lindgren  2005  AK3405  VÄSBY SS    25m  1:13.02 
593  Linn Melander  2005  AR0205  VÄSBY SS    25m  1:14.98 
167  Louise Hertegren  2004  AD0604  JÄRFÄLLA S    25m  1:16.35 
674  Moa Rödin  2004  BH8404  UDDEVALLA    50m  1:17.77 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  06 juli 2018 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  11:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner