2018-12-16   11:32:11
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Bockstensdoppet 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 2

Heatlista Gren 13
Heatlista 
 
  Tävling  Bockstensdoppet 2018    Utskriftsdatum  06 juli 2018   
  Tävlingsort  Varberg    Utskriftstid  11:55   
  Arrangör  Varbergs Sim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  06 juli 2018         
 
 
 
Gren 13, 100m Ryggsim Herrar  Finaler (8) 
Sponsor: Olka Sportresor 
 
Heat 1 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
502  Valdemar Alström  2007  AQ8107  VARBERG    50m   
646  Leo Blomberg  2007  AL8907  UDDEVALLA    50m   
214  Albin Windahl  2006  AS6706  KLIPPAN    50m   
               
               
               

 
Heat 2 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
671  Axel Rodin  2007  AM3307  UDDEVALLA    50m   
296  Måns Leijon  2007  AI1907  KUNGSBACKA    25m  2:01.68 
496  Simon Olofsson  2007  AA0507  TROLLHÄTTA    50m  1:51.86 
264  Max Andersson  2007  AH4307  KUNGSBACKA    25m  1:48.89 
348  Edvin Viktorsson  2006  AN4306  SK LAXEN    25m  1:51.85 
513  Noah Berg  2006  AN4106  VARBERG    50m  1:54.25 
298  Victor Selin  2006  AF8506  KUNGSBACKA    50m  2:02.07 
532  Lukas Hedberg  2007  AO4507  VARBERG    50m   

 
Heat 3 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
391  Pierrick Lagoguez  2006  AF6506  POSEIDON    25m  1:45.95 
343  Rasmus Strömstedt  2007  AF3707  SK LAXEN    25m  1:42.21 
621  Frans Johansson  2006  AR4506  VÄXJÖ SS    50m  1:37.99 
528  Alvin Gesterling  2006  AR5706  VARBERG    25m  1:36.76 
470  Hugo Patrikson  2006  AJ6506  SKK    25m  1:36.99 
334  Otto Lövdahl  2007  AF4707  SK LAXEN    25m  1:39.20 
273  Miles Engdar  2007  AB8307  KUNGSBACKA    50m  1:43.32 
361  Tim Edelberg  2007  AB1507  SK LÖDDE    25m  1:46.52 

 
Heat 4 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
534  Oliver Holmberg  2006  AM1106  VARBERG    50m  1:35.69 
331  Gustav Karlsson  2007  AF9507  SK LAXEN    50m  1:34.92 
50  Andreas Bendtsen  2007  0703AG  HELSINGØR    25m  1:34.63 
329  Aaron Hullegård  2007  AF4507  SK LAXEN    50m  1:33.82 
643  Oscar Andersson  2006  AS9706  UDDEVALLA    25m  1:33.97 
312  Max Törnqvist  2006  AJ9106  KUNGSBACKA    25m  1:34.71 
600  Erik Svensson  2007  AH5507  VÄSBY SS    25m  1:35.05 
304  Alejandro Poller  2007  AH7307  KUNGSBACKA    25m  1:35.86 

 
Heat 5 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
332  Marcus Kvarnhäll  2006  AS7306  SK LAXEN    50m  1:33.10 
277  Gustav Freiholtz  2006  AK1906  KUNGSBACKA    25m  1:32.39 
106  Ulrik Berge Kittilsen  2007    Skien SK    50m  1:31.91 
363  Albin Lundkvist  2006  AK4106  SK LÖDDE    25m  1:29.34 
224  Gabriel Ekelund  2006  AI7906  KSLS    25m  1:30.68 
180  Oscar Sjöberg  2007  AC7907  JÄRFÄLLA S    25m  1:31.93 
483  Jonathan Olofsson  2006  AE5906  SK SYDSIM    25m  1:33.10 
234  Malte Ljunggren  2006  AJ1106  KSLS    25m  1:33.73 

 
Heat 6 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
468  William Martin-Lamm  2006  AJ5506  SKK    25m  1:28.78 
432  Milton Krantz  2006  AQ8506  SK 1970    25m  1:28.67 
184  Axel Strand  2006  AE7706  JÄRFÄLLA S    25m  1:27.78 
239  Jacob Olsson  2006  AE8506  KSLS    50m  1:26.58 
539  Victor Josarp  2006  AG9706  VARBERG    50m  1:27.74 
132  Max Ha  2006  AF0906  GÖTEBORG    25m  1:28.36 
209  Henri Moreau  2006  AJ5106  KLIPPAN    50m  1:28.72 
457  Casper Drozdz  2006  AG2306  SKK    25m  1:29.26 

 
Heat 7 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
512  Måns Bengtsson  2006  AN3106  VARBERG    25m  1:24.30 
536  Max Jilek  2006  AB0906  VARBERG    25m  1:23.87 
174  Anton Lind  2006  AB1906  JÄRFÄLLA S    25m  1:22.15 
367  Axel Wergeland  2006  AC5506  SK LÖDDE    25m  1:19.44 
624  Liam Nilsson  2006  AM0306  VÄXJÖ SS    25m  1:21.87 
185  Simon Söderberg  2006  AE9706  JÄRFÄLLA S    25m  1:22.80 
614  Alwin Edqvist  2006  AM8906  VÄXJÖ SS    50m  1:23.96 
330  Jonah Hullegård  2006  AN1306  SK LAXEN    25m  1:25.09 

 
Heat 8 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
226  Jacob Glans  2006  AA2706  KSLS    25m  1:17.90 
44  Kristian Tronstad  2006    Asker SK    50m  1:16.52 
366  Aron Paulsson  2006  AB3306  SK LÖDDE    25m  1:15.04 
168  Henry Israelsson  2006  AK9706  JÄRFÄLLA S    25m  1:13.30 
596  Casper Rengart  2006  AB1706  VÄSBY SS    25m  1:13.84 
463  William Hamilton  2006  AM2706  SKK    25m  1:16.21 
595  Eddie Peng  2007  AA7707  VÄSBY SS    25m  1:16.95 
56  Linus Heinrichsen  2006  0693AE  HELSINGØR    50m  1:18.66 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  06 juli 2018 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  11:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner