2018-09-24   00:08:26
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Bockstensdoppet 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Heatlista Gren 6
Heatlista 
 
  Tävling  Bockstensdoppet 2018    Utskriftsdatum  05 juli 2018   
  Tävlingsort  Varberg    Utskriftstid  18:00   
  Arrangör  Varbergs Sim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  06 juli 2018         
 
 
 
Gren 6, 200m Frisim Herrar  Finaler (4) 
Sponsor: Fortinova 
 
Heat 1 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
75  Jørgen Berggren  2003    Sandefjord    50m  2:38.31 
644  Simon Andersson  2003  AM3903  UDDEVALLA    50m  2:27.74 
108  Mathias Presthagen  2002    Skien SK    50m  2:31.80 
               
               
               

 
Heat 2 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
100  Alf Valdes  2003    Sandefjord    50m  2:25.67 
46  Georg Trischler Vinje  2002    Asker SK    50m  2:22.65 
33  Szymon Dziedzic  2003    Asker SK    50m  2:20.56 
109  Sondre Reiersen  2001    Skien SK    50m  2:19.99 
42  Leo Strand  2003    Asker SK    50m  2:20.05 
284  Hugo Hilmersson  2002  AV7102  KUNGSBACKA    50m  2:22.54 
693  Viktor Hansson  2002  AY3302  TRELLEBORG    25m  2:23.38 
542  Viking Josefson  2002  AQ2702  VARBERG    50m  2:27.45 

 
Heat 3 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
406  Luke Postema  1995  AS6195  POSEIDON    25m  2:19.92 
111  Eivind Andre Wetting  2003    Skien SK    50m  2:19.51 
410  Ivan Sivolov  2003  AH0903  POSEIDON    25m  2:18.98 
35  Oscar Smeby Iden  2003    Asker SK    50m  2:17.36 
384  Joel Henriksson  2003  AL2503  POSEIDON    25m  2:18.80 
657  Albin Hanson  2003  AM1903  UDDEVALLA    25m  2:19.42 
319  Jonathan Zachrisson  2002  AT9502  KUNGSBACKA    25m  2:19.73 
477  Jesper Franzén  2002  AG3902  SK SYDSIM    25m  2:19.96 

 
Heat 4 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
568  Anton Bäckman  2003  AD7103  VÄRNAMO SS    25m  2:10.80 
431  Erik Klasson  2003  AH1503  SK 1970    25m  2:06.36 
43  Joakim Tronstad  2003    Asker SK    50m  2:04.75 
412  Alexander Waldo  1998  AF7998  POSEIDON    25m  2:01.81 
386  Anton Jansson  2002  AC4702  POSEIDON    50m  2:03.86 
382  Pontus Hake  2001  AS8501  POSEIDON    25m  2:05.38 
385  Axel Hörestrand  2002  AN0702  POSEIDON    25m  2:08.37 
516  Noa Carlenius  2002  AE9302  VARBERG    25m  2:14.81 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  05 juli 2018 
Licensierad till: Varberg Sim  Utskriftstid  18:00 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner