2019-07-19   03:46:48
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Bockstensdoppet 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 121
Heatlista 
 
  Tävling  Bockstensdoppet 2018    Utskriftsdatum  08 juli 2018   
  Tävlingsort  Varberg    Utskriftstid  12:11   
  Arrangör  Varbergs Sim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  06 juli 2018         
 
 
 
Gren 121, 50m Ryggsim Herrar  Finaler (8) 
Sponsor: Fortinova 
 
Heat 1 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
395  Nayan Ljungholm  2005  AW5705  POSEIDON    50m   
405  Martin Pettersson  2005  AE1505  POSEIDON    25m  49.26 
407  Caspian Rosengren  2005  AK5505  POSEIDON    25m  54.12 
               
               
               

 
Heat 2 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
138  Azad Inci  2005  AT4705  GÖTEBORG    50m  48.64 
125  Willem Barkebo Jalmgård  2005  AV3305  GÖTEBORG    50m  47.04 
232  Felix Jönsson  2004  AV2304  KSLS    50m  44.07 
62  Peter Mortensen  2005  0501AO  HELSINGØR    50m  43.78 
459  Oscar Flores  2005  AE5305  SKK    25m  44.06 
553  Carl Martinsson  2005  AR6305  VARBERG    25m  46.63 
244  Linus Svensson  2005  AN8905  KSLS    50m  48.37 
221  Edward Bremer  2004  AW2304  KSLS    50m  48.80 

 
Heat 3 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
164  Marcus Hansson  2005  AD7705  JÄRFÄLLA S    25m  43.58 
654  William Erlandsson  2005  AF6705  UDDEVALLA    25m  43.24 
617  Hugo Hermansson  2004  AO6904  VÄXJÖ SS    50m  42.19 
517  Filip Carlqvist  2004  AS7104  VARBERG    25m  42.08 
204  Ludwig Bengtsson  2004  AA2904  KLIPPAN    25m  42.10 
342  Hampus Rosdahl  2005  AM4105  SK LAXEN    25m  42.40 
469  Felix Norlin  2005  AS6705  SKK    25m  43.50 
579  Carl Thelin  2004  AT2304  VÄRNAMO SS    50m  43.67 

 
Heat 4 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
223  Melvin Carlsson  2005  AG7505  KSLS    50m  41.44 
576  Anders Runeqvist  2005  AI4105  VÄRNAMO SS    25m  40.11 
665  Petter Lundberg  2005  AP6905  UDDEVALLA    25m  39.42 
381  Edvin Dahlén  2004  AQ9904  POSEIDON    25m  39.18 
507  Lucas Axelsson  2005  AK5705  VARBERG    25m  39.41 
301  Love Nystedt  2005  AK4305  KUNGSBACKA    25m  39.92 
183  Ludwig Skantz  2005  AE6705  JÄRFÄLLA S    25m  40.89 
642  Oliver Andersson  2005  AQ5505  UDDEVALLA    25m  41.66 

 
Heat 5 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
711  Andreas Bigum  2005    Haldens SK    50m  38.70 
390  Victor Khan-Amidy  2004  AQ8904  POSEIDON    50m  38.30 
377  Elias af Trampe  2004  AN6704  POSEIDON    50m  38.01 
159  Elijas Eriksson  2005  AG6905  JÄRFÄLLA S    25m  37.87 
710  Håkon Andreas Ekeroth  2004    Haldens SK    50m  37.88 
567  Alvin Åkesson  2005  AH4505  VARBERG    25m  38.20 
129  Jack Gardiner  2004  AR8904  GÖTEBORG    25m  38.36 
473  Gustav Åsbrink  2005  AE3505  SKK    25m  38.89 

 
Heat 6 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
117  Albin Tallbäck  2005  AG3705  ANDERSTORP    50m  37.20 
243  Isaac Rasmussen  2004  AF8504  KSLS    50m  36.89 
685  Marcus Östblom  2005  AF2705  UDDEVALLA    25m  36.41 
318  Gustaf Wänt  2004  AT8304  KUNGSBACKA    25m  36.20 
191  John Zetterqvist  2004  AH6504  JÄRFÄLLA S    25m  36.23 
531  Alfred Hedberg  2004  AO4904  VARBERG    50m  36.58 
392  Edvard Levau  2004  AN0904  POSEIDON    50m  37.13 
562  Joseph Ornek  2005  AE5705  VARBERG    25m  37.28 

 
Heat 7 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
523  Edvin Danielsson  2005  AK6905  VARBERG    25m  34.98 
537  Kailan Jimenez  2005  AE4505  VARBERG    50m  34.80 
461  Vincent Flores  2005  AE7305  SKK    25m  34.68 
462  Anton Graner  2005  AH4905  SKK    25m  34.24 
575  Hugo Ringblom  2004  AB2104  VÄRNAMO SS    25m  34.66 
397  Elias Löfström  2004  AI2504  POSEIDON    25m  34.78 
87  August Ottesen  2005    Sandefjord    50m  34.96 
34  Aksel Smeby Iden  2005    Asker SK    50m  35.36 

 
Heat 8 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
36  Mathice Remmelt Mezzera  2004    Asker SK    50m  33.87 
484  Felix Rosenkvist  2004  AD0704  SK SYDSIM    25m  33.04 
501  Malte Almqvist  2004  AB9904  VARBERG    25m  32.70 
370  Anton Witzell  2004  AC4904  SK LÖDDE    25m  29.79 
48  Julius Aleksander Stähr A  2004    Asker SK    50m  31.63 
696  Gabriel Olsson  2004  AA3704  TRELLEBORG    25m  33.03 
380  Lucas Bontidean  2005  AC0305  POSEIDON    25m  33.06 
116  Ville Seppälä  2004  AO0304  ANDERSTORP    50m  34.23 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  08 juli 2018 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  12:11 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner