2019-10-14   13:01:37
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Bockstensdoppet 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 113
Heatlista 
 
  Tävling  Bockstensdoppet 2018    Utskriftsdatum  08 juli 2018   
  Tävlingsort  Varberg    Utskriftstid  12:11   
  Arrangör  Varbergs Sim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  06 juli 2018         
 
 
 
Gren 113, 200m Bröstsim Herrar  Finaler (4) 
Sponsor: More Furniture 
 
Heat 1 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
395  Nayan Ljungholm  2005  AW5705  POSEIDON    50m   
579  Carl Thelin  2004  AT2304  VÄRNAMO SS    25m  3:53.75 
342  Hampus Rosdahl  2005  AM4105  SK LAXEN    50m  3:40.04 
129  Jack Gardiner  2004  AR8904  GÖTEBORG    25m  3:29.57 
678  Jakob Simonsson  2005  AF7705  UDDEVALLA    25m  3:34.79 
517  Filip Carlqvist  2004  AS7104  VARBERG    25m  3:41.64 
223  Melvin Carlsson  2005  AG7505  KSLS    50m  3:59.29 
138  Azad Inci  2005  AT4705  GÖTEBORG    50m   

 
Heat 2 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
473  Gustav Åsbrink  2005  AE3505  SKK    25m  3:22.49 
34  Aksel Smeby Iden  2005    Asker SK    50m  3:19.42 
390  Victor Khan-Amidy  2004  AQ8904  POSEIDON    50m  3:15.39 
117  Albin Tallbäck  2005  AG3705  ANDERSTORP    50m  3:12.49 
36  Mathice Remmelt Mezzera  2004    Asker SK    50m  3:13.37 
243  Isaac Rasmussen  2004  AF8504  KSLS    25m  3:15.60 
562  Joseph Ornek  2005  AE5705  VARBERG    25m  3:20.29 
507  Lucas Axelsson  2005  AK5705  VARBERG    50m  3:28.29 

 
Heat 3 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
668  Anton Olsson  2004  AF2104  UDDEVALLA    50m  3:11.30 
696  Gabriel Olsson  2004  AA3704  TRELLEBORG    50m  3:09.47 
164  Marcus Hansson  2005  AD7705  JÄRFÄLLA S    50m  3:06.16 
461  Vincent Flores  2005  AE7305  SKK    25m  3:01.32 
324  Oscar Bjering  2004  AN6504  SK LAXEN    25m  3:02.75 
292  Noah Johansson  2005  AP0705  KUNGSBACKA    50m  3:07.20 
340  Erik Olsson  2004  AI0504  SK LAXEN    50m  3:10.66 
617  Hugo Hermansson  2004  AO6904  VÄXJÖ SS    25m  3:12.02 

 
Heat 4 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
183  Ludwig Skantz  2005  AE6705  JÄRFÄLLA S    25m  2:57.81 
165  Oliver Harper  2005  AD2705  JÄRFÄLLA S    25m  2:56.32 
698  Max Ringström  2004  AA8304  TRELLEBORG    25m  2:53.61 
48  Julius Aleksander Stähr A  2004    Asker SK    50m  2:51.34 
291  Alexander Johansson  2004  AV1504  KUNGSBACKA    25m  2:52.99 
501  Malte Almqvist  2004  AB9904  VARBERG    25m  2:55.69 
116  Ville Seppälä  2004  AO0304  ANDERSTORP    25m  2:56.87 
80  Karsten Hernæss  2004    Sandefjord    50m  3:00.19 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  08 juli 2018 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  12:11 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner