Startliste for Nordea Midsommercup 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Seedede heat Løb 10
|
Stævne navn |
Nordea Midsommercup 2018 |
|
Udskriftsdato |
08 juni 2018 |
|
|
Stævne by |
Ikast |
|
Udskriftstidspunkt |
19:21 |
|
|
Arrangør |
Ikast Svømme Klub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
09 juni 2018 |
|
|
|
|
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer |
Finaler (7) |
Sponsor: Nordea |
|
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
269 |
3 |
Thea Dahl Madsen |
2005 |
|
VILDBJERG |
|
25m |
|
470 |
4 |
Bianca Skjerning |
2001 |
0176BE |
RINGE |
|
25m |
|
128 |
5 |
Nanna W Povlsen |
2005 |
0582BA |
ERRITSØ |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
474 |
2 |
Mille Christiansen |
2006 |
0664AS |
IKAST |
|
25m |
|
86 |
3 |
Sofie Duelune |
2005 |
0544AY |
ST-NEPTUN |
|
25m |
4:17.01 |
18 |
4 |
Sarah Brix |
2004 |
0498AW |
SØHESTEN |
|
25m |
3:59.48 |
117 |
5 |
Leonora Druett |
2004 |
0428BB |
ERRITSØ |
|
25m |
4:14.29 |
4 |
6 |
Sofie Søe Møhlenberg |
2004 |
0456AZ |
BSK08 |
|
25m |
|
248 |
7 |
Jasmin Haaning |
2007 |
0778AL |
SKIVE |
|
25m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
3 |
1 |
Emma Kjær Johannesen |
2004 |
0498AS |
BSK08 |
|
25m |
3:49.96 |
88 |
2 |
Frederikke Wiese Jacobsen |
2007 |
0726AP |
ST-NEPTUN |
|
25m |
3:47.05 |
233 |
3 |
Andrea Skjelmose |
2007 |
0728AJ |
HORSENS |
|
25m |
3:44.52 |
118 |
4 |
Alberte Fauerby |
2005 |
0506AV |
ERRITSØ |
|
25m |
3:38.08 |
130 |
5 |
Anna Madsby Rohde |
2005 |
0594AV |
ERRITSØ |
|
25m |
3:38.31 |
30 |
6 |
Signe Møller Winther |
2002 |
0222BE |
SØHESTEN |
|
25m |
3:46.52 |
230 |
7 |
Thea Sofie Holm Petersen |
2005 |
0568AR |
HORSENS |
|
25m |
3:48.69 |
551 |
8 |
Ida Mørup |
2006 |
|
H.G.F. |
|
25m |
3:52.51 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
184 |
1 |
Stella Harpøth |
2006 |
0656AH |
BRÆDSTRUP |
|
25m |
3:37.09 |
557 |
2 |
Linnea Persson |
2004 |
|
H.G.F. |
|
25m |
3:32.12 |
348 |
3 |
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
0662AS |
S 68 |
|
25m |
3:28.75 |
395 |
4 |
Karoline Andersen Krabbe |
2005 |
0524AQ |
HOLSTEBRO |
|
25m |
3:23.29 |
279 |
5 |
Freya Thorsgaard |
2006 |
0658AN |
KORAL |
|
25m |
3:25.08 |
236 |
6 |
Amalie Marie Wienberg |
2005 |
0538AB |
HORSENS |
|
25m |
3:30.03 |
159 |
7 |
Gertrud Skov |
2003 |
0374AY |
SKANDERBOR |
|
25m |
3:33.52 |
43 |
8 |
Ida Rønnow |
2006 |
0658AE |
AABYBRO |
|
25m |
3:37.97 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
391 |
1 |
Maja Fjordside Jensen |
2005 |
0548AM |
HOLSTEBRO |
|
25m |
3:18.70 |
345 |
2 |
Cecilie Michaelsen |
2005 |
0592AM |
S 68 |
|
25m |
3:12.11 |
392 |
3 |
Maria Nedergaard Jensen |
2004 |
0438AS |
HOLSTEBRO |
|
25m |
3:11.59 |
323 |
4 |
Emma Nygaard |
2005 |
0538AR |
FREM |
|
25m |
3:10.60 |
425 |
5 |
Isabella Flyvholm Jensen |
2004 |
0474BA |
ODSHERRED |
|
25m |
3:10.97 |
457 |
6 |
Olivia Hemmeløff |
2006 |
0648AK |
RINGE |
|
25m |
3:11.73 |
495 |
7 |
Sofie Dyg Holme |
2005 |
0598AO |
IKAST |
|
25m |
3:14.59 |
120 |
8 |
Emma Karlsson |
2003 |
0378AY |
ERRITSØ |
|
25m |
3:21.37 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
492 |
1 |
Weronika L. Bjørn |
2005 |
0524AG |
IKAST |
|
25m |
3:08.21 |
347 |
2 |
Mathilde Thirup |
2005 |
0536AL |
S 68 |
|
25m |
3:05.16 |
131 |
3 |
Rose Pernille Simon |
2004 |
0414AS |
ERRITSØ |
|
25m |
3:03.54 |
440 |
4 |
Anna Rønn |
2005 |
0552AD |
RINGE |
|
25m |
3:01.52 |
206 |
5 |
Amalie Antonsen |
2003 |
0302AS |
HORSENS |
|
25m |
3:02.80 |
69 |
6 |
Anne Terp |
2004 |
0452AQ |
STRUER |
|
25m |
3:03.69 |
61 |
7 |
Karoline Thagård Jakobsen |
2004 |
0408AU |
STRUER |
|
25m |
3:08.14 |
125 |
8 |
Luna Holm Møller |
2004 |
0464AS |
ERRITSØ |
|
25m |
3:08.87 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
341 |
1 |
Amalije Kristensen |
2002 |
0212AX |
S 68 |
|
25m |
2:55.83 |
147 |
2 |
Ida Kjærgaard |
2003 |
0368BB |
SKANDERBOR |
|
25m |
2:53.66 |
74 |
3 |
Freja Røjkjær Rasmussen |
2004 |
0496AD |
ST-NEPTUN |
|
25m |
2:47.80 |
378 |
4 |
Annika Hausgaard Godt |
2003 |
0306AE |
HOLSTEBRO |
|
25m |
2:37.66 |
360 |
5 |
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
0074AM |
HOLSTEBRO |
|
25m |
2:44.37 |
245 |
6 |
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
0466AM |
SKIVE |
|
25m |
2:49.29 |
78 |
7 |
Mia Sommer Johansen |
2002 |
0292AV |
ST-NEPTUN |
|
25m |
2:54.03 |
207 |
8 |
Jennifer Thorius Bek |
2000 |
0012AS |
HORSENS |
|
25m |
2:57.33 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
08 juni 2018 |
Licens til Ikast Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
19:21 |
|