2020-02-19   23:34:33
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nordea Midsommercup 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

35_S
Løb 35, 200m Frisvømning Herrer 
 
Sponsor: Nordea 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
507  Holme Magnus Dyg  2002  IKAST  0205AG  25 m  1:53.28   
409  Rasmussen Christian  1998  HOLSTEBRO  9867AF  25 m  1:53.49   
410  Rasmussen Mathias  2001  HOLSTEBRO  0175AH  25 m  1:57.57   
526  Kristensen Tais Andkjær  1999  HORSENS  9987AB  25 m  1:59.52   
380  Henriksen Julius  2002  HOLSTEBRO  0293AG  25 m  1:59.82   
399  Laursen Mathias Lindberg  2003  HOLSTEBRO  0359AJ  25 m  2:00.55   
231  Rasmussen Andreas  2000  HORSENS  0045AQ  25 m  2:01.83   
454  Desmareth Kristoffer  2000  RINGE  0049AC  25 m  2:02.75   
450  Landtved Christian  2004  RINGE  0431AB  25 m  2:08.92   
10  401  Lund Mads  2002  HOLSTEBRO  0253AO  25 m  2:10.22   
11  487  Håkonsson Rasmus  2004  IKAST  0449AH  25 m  2:10.31   
12  198  Versteegen Robert  2001  BRÆDSTRUP  0107AS  25 m  2:10.64   
13  508  Nelander Oliver L  2002  IKAST  0295AF  25 m  2:11.58   
14  145  Christensen Nicklas B.  2002  SKANDERBOR  0205AR  25 m  2:12.97   
15  24  Johansen David  2001  SØHESTEN  0179AN  25 m  2:13.01   
16  565  Pedersen Valdemar D.  2002  HORSENS  0287AM  25 m  2:13.46   
17  387  Jensen Anders Nedergaard  2002  HOLSTEBRO  0233AP  25 m  2:13.59   
18  90  Andersen Niklas Faaborg  2002  ST-NEPTUN  0231AT  25 m  2:14.37   
19  34  Andersen Simon  2000  AABYBRO  0069AK  25 m  2:14.71   
20  165  Øe Sophus Lund  2003  SKANDERBOR  0349AL  25 m  2:17.18   
21  320  Klicman Sebastian Emil F.  2005  FREM  0561AE  25 m  2:18.34   
22  37  Elvensø Victor Borgen  2001  AABYBRO  0119AR  25 m  2:18.93   
23  405  Pedersen Rasmus  2003  HOLSTEBRO  0305AM  25 m  2:19.28   
24  488  Christiansen Anton  2004  IKAST  0493AL  25 m  2:19.42   
25  489  Nelander Theis  2005  IKAST  0557AC  25 m  2:20.92   
26  296  Klüver Frederik  1998  MUNKEBO  9823AV  25 m  2:21.52   
27  316  Johannessen Anders Mosbæk  2005  FREM  0529AG  25 m  2:22.66   
28  513  Theisen Malthe  2003  IKAST  0345AN  25 m  2:23.47   
29  179  Gold Anton  2002  BRÆDSTRUP  0235AS  25 m  2:24.13   
30  29  Thomsen Mathias Jelle  2002  SØHESTEN  0295AS  25 m  2:25.19   
31  180  Gold Harald  2004  BRÆDSTRUP  0415AR  25 m  2:30.27   
32  127  Poulsen Peter Rom  2005  ERRITSØ  0593AJ  25 m  2:30.60   
33  39  Abildgaard Jonas  2003  AABYBRO  0381AM  25 m  2:30.85   
34  59  Hald Søren Winther  2005  STRUER  0551AK  25 m  2:33.19   
35  448  Andersen Mads Himmelstrup  2004  RINGE  0495AG  25 m  2:33.56   
36  63  Lønstrup Martin  1993  STRUER  9373AO  25 m  2:33.97   
37  65  Nielsen Lasse Klint  2006  STRUER  0601AN  25 m  2:34.96   
38  303  Petersen Valdemar  2004  MUNKEBO  0431AP  25 m  2:35.78   
39  408  Pilgaard Nikolaj  2004  HOLSTEBRO  0413AH  25 m  2:36.30   
40  Feldthusen Oliver  2003  BSK08  0301AP  25 m  2:40.05   
41  150  Liltorp Frej  2004  SKANDERBOR  0499AL  25 m  2:40.45   
42  546  Frimand Jakob  2004  H.G.F.  0463AL  25 m  2:40.78   
43  54  Barslev Mathias Ø.  2006  AABYBRO  0647AM  25 m  2:41.65   
44  156  Petersen Kasper  2006  SKANDERBOR  0625AC  25 m  2:42.34   
45  308  Tranekjer Magnus  2005  MUNKEBO  0567AK  25 m  2:46.09   
46  23  Jensen Kristian  2004  SØHESTEN  0493AQ  25 m  2:47.96   
47  542  Bach-Valeur Jacob  2004  H.G.F.  0495AM  25 m  2:50.91   
48  483  Tange Kasper Lund  2004  IKAST  0437AQ  25 m  2:51.49   
49  143  Bisgaard Frederik  2006  SKANDERBOR  0609AJ  25 m  2:53.82   
50  553  Pedersen Elias Alminde  2006  H.G.F.  0627AB  25 m  2:54.46   
51  114  Baun-Nielsen Magnus M.  2005  ERRITSØ  0595AK  25 m  2:54.90   
52  116  Beck Frederik Billesø  2008  ERRITSØ  0815AA  25 m  2:55.97   
53  467  Kristensen Peter  2007  RINGE  0745AD  25 m  2:58.95   
54  205  Andersen Mathias Løth  2007  HORSENS  0709AC  25 m  2:59.84   
55  64  Mathiasen Frederik Bak  2006  STRUER  0655AJ  25 m  3:00.81   
56  152  Mitaine Elliott  2006  SKANDERBOR  0625AJ  25 m  3:01.68   
57  329  Dalgaard Sebastian  2005  S 68  0533AK  25 m  3:02.52   
58  95  Larsen Mads Rager  2005  ST-NEPTUN  0585AO  25 m  3:03.12   
59  549  Kejser Sander  2003  H.G.F.  0325AR  25 m  3:03.79   
60  550  Lemming Rasmus Thulstrup  2005  H.G.F.  0517AJ  25 m  3:10.81   
61  219  Hansen Andreas Visby  2004  HORSENS  0481AQ  25 m  3:11.88   
62  56  Elvensø Jeppe Borgen  2003  AABYBRO  0379AR  25 m  3:12.44   
63  158  Schultz Noah Hald  2006  SKANDERBOR  0683AN  25 m  3:17.37   
64  223  Jørgensen Thor Aaskoven  2007  HORSENS  0755AD  25 m  3:18.00   
65  484  Knudsen Bertram  2006  IKAST  0631AL  25 m  3:19.96   
66  514  Theisen Valdemar  2007  IKAST  0763AI  25 m  3:21.31   
67  91  Bach Mathias  2005  ST-NEPTUN  0599AN  25 m  3:24.52   
68  97  Nejmann Rasmus Gandrup  2007  ST-NEPTUN  0753AH  25 m  3:30.46   
69  322  Mejdal Christoffer  2005  FREM  0589AK  25 m  3:45.79   
70  53  Larsen Bastian Stausholm  2005  AABYBRO  0555AO  25 m     
71  155  Peterse Emil Askov Møller  2007  SKANDERBOR    25 m     
72  164  Vand Elias  2007  SKANDERBOR    25 m     
73  191  Fevre Malthe Le  2008  BRÆDSTRUP  0869AE  25 m     
74  197  Wennerberg Markus  2004  BRÆDSTRUP    25 m     
75  265  Taudorf Jacob  2007  SKANDERBOR    25 m     
76  288  Andersen Mads Toft  2002  MUNKEBO  0205AT  25 m     
77  331  Toft Frederik  2008  S 68    25 m     
78  337  Møller Bertram  2006  S 68    25 m     
79  354  Hemmingsen William  2008  S 68    25 m     
80  420  Borggard Andreas  2002  ODSHERRED    25 m     
81  466  Johansen Nikolaj Kiel  2003  RINGE  0345AR  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 juni 2018 
Licens til Ikast Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:40 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark