Program för SM/Para-SM/JSM (50m) 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Söndag 8 juli 2018 kl. 09:30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
SM/Para-SM/JSM (50m) 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Citadellbadet |
Svensk Simidrott |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 4 jul 2018 till den 8 jul 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 41, 100m Frisim Damer
|
Försök 1 (6), Senior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
WR: Sarah Sjöström (1993) 51.71 2017-07-23 |
|
|
|
ER: Sarah Sjöström (1993) 51.71 2017-07-23 |
|
|
|
WJ: Penelope Oleksiak (2000) 52.70 2016-08-11 |
|
|
|
EJ: Freya Anderson (2001) 53.91 2017-07-27 |
|
|
|
NR: Sarah Sjöström (1993) 51.71 2017-07-23 |
|
|
|
SR: Sarah Sjöström (1993) 51.71 2017-07-23 |
|
|
|
SJ: Sarah Sjöström (1993) 52.54 2017-04-11 |
|
|
|
MR: Sarah Sjöström (1993) 52.97 2015-07-05 |
|
|
|
FM: Louise Hansson (1996) 55.58 |
|
|
|
FJ: Alida Ramdén (1997) 57.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
1 |
|
Rose-Marie Robertsson |
1986 |
VARBERG PF |
1:28.56 |
50m |
S14 |
|
214 |
2 |
|
Annie Lindström |
1996 |
KSLS |
1:00.39 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
276 |
3 |
|
Rebecka Palm |
1990 |
LASS |
57.80 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
518 |
4 |
|
Magdalena Kuras |
1988 |
SK TRITON |
56.57 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
183 |
5 |
|
Alma Thormalm |
1996 |
JÖNKÖPING |
57.24 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
267 |
6 |
|
Christin Heina |
1996 |
LASS |
59.28 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
7 |
|
Helena Fältman |
1980 |
TÄBY SIM |
1:09.69 |
50m |
S10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
8 |
|
Edit Sjöstrand |
1991 |
VARBERG PF |
1:33.92 |
50m |
S14 |
|
|
|
|
|
Gren 41, 100m Frisim Damer |
Försök 2 (6), Senior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
1 |
|
Maja Reichard |
1991 |
SPÅRVÄGEN |
1:11.98 |
50m |
S11 - TB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
437 |
2 |
|
Malin Wallén |
1997 |
SPÅRVÄGEN |
1:00.26 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
575 |
3 |
|
Josefin Lindkvist |
1993 |
VÄSBY SS |
57.40 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
4 |
|
Louise Hansson |
1996 |
HS |
54.79 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
268 |
5 |
|
Sofia Henell |
1997 |
LASS |
57.10 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
293 |
6 |
|
Wanda Dollmayer |
1996 |
MKK |
59.02 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
7 |
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
GÖTEBORG |
1:02.58 |
50m |
S14 |
|
|
9 |
8 |
|
Josefine Busk |
1997 |
SÖDERTÄLJE |
1:32.03 |
50m |
S14 |
|
|
|
|
|
Gren 41, 100m Frisim Damer |
Försök 3 (6), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
2 |
|
Ida Andersson-Wulf |
1998 |
VELLINGE-N |
1:25.42 |
50m |
S7 - A 12 |
|
|
10 |
3 |
|
Emma Danielsson |
2002 |
SÖDERTÄLJE |
1:23.27 |
50m |
S9 - * 4,12+ |
|
|
1 |
4 |
|
Elin Hammarqvist |
2004 |
TÄBY SIM |
1:21.61 |
50m |
S9 - * A 12+ |
|
|
11 |
5 |
|
Nicola St. Clair Maitland |
2003 |
SÖDERTÄLJE |
1:22.38 |
50m |
|
|
S8 - * A 12+ |
|
26 |
6 |
|
Rebecca Löf |
2001 |
ÖSA |
1:25.08 |
50m |
S14 |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 41, 100m Frisim Damer |
Försök 4 (6), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
1 |
|
Lina Nilsson |
2002 |
OSBY SS |
1:16.30 |
50m |
|
|
S14 |
|
464 |
2 |
|
Wilma Persson |
2001 |
SUNDSVALL |
1:01.18 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
425 |
3 |
|
Ida Lövgren |
2001 |
SKÖVDE SS |
59.86 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
177 |
4 |
|
Alice Müllern |
1998 |
JÖNKÖPING |
59.46 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
533 |
5 |
|
Olivia Stille |
2000 |
TUREBERG |
59.59 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
496 |
6 |
|
Cassandra Engback |
1999 |
SÖDERTÖRN |
59.86 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
7 |
|
Felicia Andersson |
2001 |
KOMETERNA |
1:12.04 |
50m |
S14 |
|
|
24 |
8 |
|
Agnes Kramer |
1998 |
FALKENBERG |
1:19.15 |
50m |
S8 - * 5,12+ |
|
|
|
|
|
|
Gren 41, 100m Frisim Damer |
Försök 5 (6), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
298 |
1 |
|
Anna Grahovac |
1999 |
MKK |
59.16 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
422 |
2 |
|
Vera Fransson |
2001 |
SKÖVDE SS |
59.08 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
572 |
3 |
|
Louise Halldén |
1998 |
VÄSBY SS |
58.80 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
4 |
|
Sofia Åstedt |
2003 |
ELFSBORG |
58.58 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
340 |
5 |
|
Tuva Glimmerud-Gullbjörk |
2000 |
SK NEPTUN |
58.71 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
542 |
6 |
|
Cornelia Jerresand |
2000 |
TÄBY SIM |
59.07 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
479 |
7 |
|
Rebecka Gustafsson |
1998 |
SÖDERTÄLJE |
59.11 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
565 |
8 |
|
Tova Andersson |
2001 |
VÄSBY SS |
59.33 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 41, 100m Frisim Damer |
Försök 6 (6), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
296 |
1 |
|
Alba Forés |
1998 |
MKK |
58.58 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
115 |
2 |
|
Alicia Lundblad |
2001 |
HS |
57.94 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
3 |
|
Sara Junevik |
2000 |
FALUN |
57.30 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
168 |
4 |
|
Hanna Eriksson |
1999 |
JÖNKÖPING |
56.89 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
463 |
5 |
|
Gloria Muzito |
2002 |
SUNDSVALL |
57.11 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
184 |
6 |
|
Klara Thormalm |
1998 |
JÖNKÖPING |
57.65 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
7 |
|
Lisa Eriksson |
1998 |
ESKILSTUNA |
58.47 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
325 |
8 |
|
Tova Olsson |
2001 |
MASS |
58.58 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-07-07 20:44:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|