Program för SM/Para-SM/JSM (50m) 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Torsdag 5 juli 2018 kl. 10:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
SM/Para-SM/JSM (50m) 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Citadellbadet |
Svensk Simidrott |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 4 jul 2018 till den 8 jul 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 50m Bröstsim Damer
|
Försök 1 (8), Senior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
WR: Lilly King (1997) 29.40 2017-07-30 |
|
|
|
ER: Ruta Meilutyte (1997) 29.48 2013-08-03 |
|
|
|
WJ: JWB 29.86 2014-04-01 |
|
|
|
EJ: JEB 29.48 2015-01-01 |
|
|
|
NR: Jennie Johansson (1988) 30.05 2015-08-09 |
|
|
|
SR: Jennie Johansson (1988) 30.05 2015-08-09 |
|
|
|
SJ: Sophie Hansson (1998) 30.90 2016-07-07 |
|
|
|
MR: Jennie Johansson (1988) 30.32 2017-07-01 |
|
|
|
FM: Jennie Johansson (1988) 30.32 |
|
|
|
FJ: Sophie Hansson (1998) 31.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
2 |
|
Edit Sjöstrand |
1991 |
VARBERG PF |
58.15 |
50m |
SB14 |
|
|
508 |
3 |
|
Caroline Speiner |
1994 |
SÖDERTÖRN |
33.92 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
264 |
4 |
|
Vilma Ekström |
1994 |
LASS |
31.52 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
250 |
5 |
|
Anna Kubicka |
1989 |
SK LAXEN |
33.59 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
6 |
|
Maja Reichard |
1991 |
SPÅRVÄGEN |
39.22 |
50m |
|
|
SB11 - TB |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 50m Bröstsim Damer |
Försök 2 (8), Senior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
2 |
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
GÖTEBORG |
39.57 |
50m |
SB14 |
|
344 |
3 |
|
Linnea Lindberg |
1996 |
SK NEPTUN |
33.73 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
638 |
4 |
|
Jessica Eriksson |
1993 |
UDDEVALLA |
31.50 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
620 |
5 |
|
Klara Juliusson |
1997 |
ÄNGELHOLM |
33.34 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
249 |
6 |
|
Hanna Cederholm |
1997 |
SK LAXEN |
33.99 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
7 |
|
Rose-Marie Robertsson |
1986 |
VARBERG PF |
1:08.98 |
50m |
SB14 |
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 50m Bröstsim Damer |
Försök 3 (8), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
1 |
|
Rebecca Löf |
2001 |
ÖSA |
49.99 |
25m |
SB14 |
|
|
10 |
2 |
|
Emma Danielsson |
2002 |
SÖDERTÄLJE |
52.79 |
50m |
SB9 - * 4,12+ |
|
|
17 |
3 |
|
Lina Nilsson |
2002 |
OSBY SS |
44.04 |
50m |
SB14 |
|
|
429 |
4 |
|
Agnes Fährlin |
1998 |
SPÅRVÄGEN |
34.89 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
495 |
5 |
|
Saliha Colic |
2003 |
SÖDERTÖRN |
36.35 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
6 |
|
Felicia Andersson |
2001 |
KOMETERNA |
45.34 |
50m |
SB14 |
|
29 |
7 |
|
Ida Andersson-Wulf |
1998 |
VELLINGE-N |
53.19 |
50m |
|
|
SB6 - A 12 |
|
11 |
8 |
|
Nicola St. Clair Maitland |
2003 |
SÖDERTÄLJE |
1:01.55 |
25m |
SB7 - * A 12+ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 50m Bröstsim Damer |
Försök 4 (8), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
643 |
1 |
|
Lovisa Alsop |
2001 |
UDDEVALLA |
34.83 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
561 |
2 |
|
Sara Westholm |
2001 |
VARBERG |
34.76 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
3 |
|
Sandra Lendt |
2000 |
HS |
34.74 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
333 |
4 |
|
Mikaela Bergh |
1999 |
SK NEPTUN |
34.66 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
177 |
5 |
|
Alice Müllern |
1998 |
JÖNKÖPING |
34.74 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
325 |
6 |
|
Tova Olsson |
2001 |
MASS |
34.76 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
450 |
7 |
|
Caroline Wallenborg |
2000 |
SKK |
34.78 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
8 |
|
Adina Nyström |
1999 |
ESKILSTUNA |
34.89 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 50m Bröstsim Damer |
Försök 5 (8), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
391 |
1 |
|
Sara Jendbro |
2000 |
POSEIDON |
34.65 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
606 |
2 |
|
Adelina Walldén |
2002 |
VÄSTERÅS |
34.56 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
690 |
3 |
|
Olivia Klint Ipsa |
2005 |
BROMÖLLA |
34.41 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
4 |
|
Lina Maltesson |
2000 |
ELFSBORG |
34.38 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
406 |
5 |
|
Emilia Rönningdal |
2002 |
S 71 |
34.39 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
404 |
6 |
|
Stina Lindberg |
2000 |
SK RAN |
34.54 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
559 |
7 |
|
Cornelia Almqvist |
2002 |
VARBERG |
34.59 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
465 |
8 |
|
Elise Öberg |
2002 |
SUNDSVALL |
34.65 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 50m Bröstsim Damer |
Försök 6 (8), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
427 |
1 |
|
Julia Augustsson |
2000 |
SPÅRVÄGEN |
34.20 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
375 |
2 |
|
Ella Lindroth |
2001 |
NKK |
34.10 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
659 |
3 |
|
Lea Granert |
2001 |
SPIF SF |
34.06 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
205 |
4 |
|
Tea Gladher |
2000 |
KARLSKRONA |
34.03 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
598 |
5 |
|
Malin Eklund |
2001 |
VÄSTERÅS |
34.06 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
167 |
6 |
|
Nilla Atzmannstorfer |
1998 |
JÖNKÖPING |
34.06 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
583 |
7 |
|
Michelle Wissinger |
2004 |
VÄSBY SS |
34.17 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
610 |
8 |
|
Clara Örnhem |
2002 |
VÄXJÖ SS |
34.27 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 50m Bröstsim Damer |
Försök 7 (8), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
605 |
1 |
|
Filippa Sterling |
2002 |
VÄSTERÅS |
33.91 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
566 |
2 |
|
Julia Björkén |
2001 |
VÄSBY SS |
33.84 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
476 |
3 |
|
Elsa Bergh |
2002 |
SÖDERHAMN |
33.69 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
247 |
4 |
|
Edith Axelsson-Wiesel |
2002 |
SK LAXEN |
33.65 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
184 |
5 |
|
Klara Thormalm |
1998 |
JÖNKÖPING |
33.68 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
213 |
6 |
|
Thilde Lantz |
2001 |
KSLS |
33.81 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
159 |
7 |
|
Tone Sandsjö |
2003 |
JÄRFÄLLA S |
33.89 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
289 |
8 |
|
Louise Ranevi |
1999 |
SK LÖDDE |
33.94 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 50m Bröstsim Damer |
Försök 8 (8), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
356 |
1 |
|
Alexandra Vartiainen |
2001 |
SK NEPTUN |
33.41 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
378 |
2 |
|
Sara Wallberg |
1999 |
NKK |
32.77 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
497 |
3 |
|
Emelie Fast |
2004 |
SÖDERTÖRN |
32.36 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
4 |
|
Sophie Hansson |
1998 |
HS |
31.02 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
636 |
5 |
|
Sophia Norén |
1998 |
SS04 |
32.11 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
486 |
6 |
|
Emma Sundstrand |
2001 |
SÖDERTÄLJE |
32.71 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
594 |
7 |
|
Lina Berggren |
1998 |
VÄSTERÅS |
33.16 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
348 |
8 |
|
Alexandra Nilsson |
1998 |
SK NEPTUN |
33.56 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-07-04 22:31:01 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|