Program for SM/Para-SM/JSM (50m) 2018
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Söndag 8 juli 2018 kl. 16:45
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
SM/Para-SM/JSM (50m) 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Citadellbadet |
Svensk Simidrott |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 4 jul 2018 till den 8 jul 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
1500m Frisim Damer Junior |
|
|
|
|
|
WR: Katie Ledecky (1997) 15:20.48 2018-05-16 |
|
ER: Lotte Friis (1988) 15:38.88 2013-07-30 |
|
NR: Lotte Friis (1988) 15:38.88 2013-07-30 |
|
SR: Gabriella Fagundez (1985) 16:39.98 2007-07-26 |
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
436 |
|
Emma Sundstedt |
Spårvägen Simförening |
1998 |
BE7498 |
50m |
16:55.37 |
|
|
|
|
|
2 |
168 |
|
Hanna Eriksson |
Jönköpings Simsällskap |
1999 |
AD2499 |
50m |
17:12.79 |
|
|
|
|
|
3 |
353 |
|
Tiffani Segerbrand |
Simklubben Neptun |
|
|
50m |
17:33.83 |
|
|
|
1999 |
AI0699 |
|
|
|
|
4 |
302 |
|
Josephine Mikkelsen |
Malmö Kappsimningsklubb |
2002 |
AI5202 |
50m |
17:34.35 |
|
|
|
|
|
5 |
157 |
|
Emma Rotstam |
Järfälla Simsällskap |
1998 |
AF7498 |
50m |
17:41.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
82 |
|
Marion Hanquet |
Föreningen Göteborg Sim |
2001 |
BY2401 |
50m |
17:42.78 |
|
|
|
|
|
7 |
598 |
|
Malin Eklund |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AL9201 |
50m |
17:45.64 |
|
|
|
|
|
8 |
101 |
|
Ebba Hallbäck |
Helsingborgs Simsällskap |
2000 |
AL0600 |
50m |
17:48.90 |
|
|
|
|
|
9 |
565 |
|
Tova Andersson |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AH8201 |
50m |
17:50.30 |
|
|
|
|
|
10 |
544 |
|
Esther Rydbeck Nordén |
Täby Sim |
2001 |
BN8801 |
50m |
18:03.16 |
|
|
|
|
|
11 |
392 |
|
Moa Karlsson |
Simklubben Poseidon |
|
|
50m |
18:04.04 |
|
|
|
2002 |
AC1202 |
|
|
|
|
12 |
273 |
|
Emma Magnusson |
Linköpings Allmänna SS |
1998 |
AL9698 |
50m |
18:04.12 |
|
|
|
|
|
13 |
505 |
|
Emma Roloff |
Södertörns Simsällskap |
2002 |
AT6402 |
50m |
18:04.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
564 |
|
Ebba Andersson |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AL2601 |
50m |
18:09.13 |
|
|
|
|
|
15 |
319 |
|
Ebba Olsson |
Mariestads Simsällskap |
2001 |
AM7201 |
50m |
18:10.38 |
|
|
|
|
|
16 |
239 |
|
Elin Johannesson |
Landskrona Simsällskap |
1999 |
AM4299 |
50m |
18:10.75 |
|
|
|
|
|
17 |
637 |
|
Marit Cuperus |
Föreningen Uddevalla Sim |
2002 |
BD0202 |
50m |
18:10.87 |
|
|
|
|
|
18 |
166 |
|
Agnes Arberg |
Jönköpings Simsällskap |
2001 |
AF6201 |
50m |
18:11.14 |
|
|
|
|
|
19 |
568 |
|
Cornelia Eklund |
Väsby Simsällskap |
|
|
50m |
18:15.68 |
|
|
|
2000 |
AC1800 |
|
|
|
|
20 |
542 |
|
Cornelia Jerresand |
Täby Sim |
2000 |
AG6800 |
50m |
18:26.29 |
|
|
|
|
|
21 |
546 |
|
Thilda Ström |
Täby Sim |
2003 |
AT5803 |
50m |
18:28.38 |
|
|
|
|
|
22 |
119 |
|
Emilia Nordén |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
50m |
18:30.58 |
|
|
|
2003 |
AT3803 |
|
|
|
|
23 |
162 |
|
Sandra Bergerstam |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
AI1401 |
50m |
18:34.92 |
|
|
|
|
|
24 |
415 |
|
Tilde Anderberg-Richard |
Sjöbo Simsällskap |
1999 |
AU5499 |
50m |
18:39.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
527 |
|
Annie Lätt |
Trollhättans Simsällskap |
2001 |
AO0601 |
50m |
18:39.89 |
|
|
|
|
|
26 |
303 |
|
Mollie Morfelt |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
AG8803 |
50m |
18:42.72 |
|
|
|
|
|
27 |
185 |
|
Alice Thörnros |
Jönköpings Simsällskap |
2001 |
AT8601 |
50m |
18:45.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-07-03 19:26:55 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|