2018-12-14   10:17:11
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/Para-SM/JSM (50m) 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Onsdag 4 juli 2018 kl. 10:00

Document
Startlista
SM/Para-SM/JSM (50m) 2018
Arrangör:
Plats: Citadellbadet Svensk Simidrott
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 4 jul 2018 till den 8 jul 2018
6 200m Bröstsim Herrar Senior
WR: Ippei Watanabe (1997) 2:06.67 2017-01-29
ER: Anton Chupkov (1997) 2:06.96 2017-07-28
WJ: Haiyang Qin (1999) 2:09.39 2017-07-27
EJ: JEB 2:09.64 2015-01-01
NR: Erik Persson (1994) 2:07.85 2017-04-08
SR: Erik Persson (1994) 2:07.85 2017-04-08
SJ: Erik Persson (1994) 2:11.34 2014-12-12
MR: Erik Persson (1994) 2:10.802 2017-06-30
FM: Erik Persson (1994) 2:10.02
FJ: Karl Arvidsson (1998) 2:18.42
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 225 Erik Persson Kungsbacka Simsällskap 1994 AB6794 50m 2:07.85
2 41 Adam Paulsson Simklubben Elfsborg 1995 AB4395 50m 2:13.77
3 131 Olle Williamsson Helsingborgs Simsällskap 1998 AH4198 50m 2:17.43
4 151 Karl Arvidsson Järfälla Simsällskap 1998 AY0798 50m 2:17.45
5 352 Patric Ridell Simklubben Neptun 1993 AJ7393 50m 2:17.64
6 545 Daniel Räisänen Täby Sim 1999 AE0199 50m 2:17.76
7 579 Robert Palosaari Väsby Simsällskap 50m 2:18.93
1992 AC1392
8 600 Linus Kanth Västerås Simsällskap 1991 AP5991 50m 2:18.94
9 345 William Lulek Simklubben Neptun 1998 AJ6998 50m 2:19.81
10 569 Karl Frylmark Väsby Simsällskap 1999 AK6599 50m 2:19.91
11 160 Hugo Swanepoel Järfälla Simsällskap 1998 AW5198 50m 2:20.24
12 355 Johannes Skagius Simklubben Neptun 1995 AH8595 50m 2:22.24
13 324 Tor Leander Mölndals Allmänna
Simsällskap
1999 AA5999 50m 2:23.30
14 262 Tom Andersson Linköpings Allmänna SS 1998 AK2598 50m 2:23.74
15 263 Petter Cyrén Linköpings Allmänna SS 1996 AU8796 50m 2:24.38
16 641 Oskar Robertsson Föreningen Uddevalla Sim 2000 AE6100 50m 2:24.73
17 118 August Mathisen Helsingborgs Simsällskap 2001 AF5901 50m 2:24.83
18 494 Markus Charlton Södertörns Simsällskap 2001 AD7701 50m 2:27.02
19 578 Niklas Nyblom Väsby Simsällskap 1999 AK2999 50m 2:27.12
20 240 Lucas Lindblom Landskrona Simsällskap 50m 2:27.26
2000 AG8500
21 335 Johan Dahlgren Simklubben Neptun 1986 AB4986 50m 2:27.38
22 531 Hugo Eriksson Turebergs Simklubb 1999 AB8599 50m 2:27.76
23 297 Carl Gerstenfeld Malmö Kappsimningsklubb 50m 2:28.20
2002 AI5902
24 147 Petter Norén Vosveld Härnösands Simsällskap 1999 AH9599 50m 2:28.35
25 593 Edvin Torlakovic Västerviks Simsällskap 2001 AG5301 50m 2:28.46
26 294 Gustav Englund Malmö Kappsimningsklubb 2001 AO6701 50m 2:28.77
27 563 Erik Stensson Värnamo Simsällskap 2002 AC2902 50m 2:29.72
28 639 Oskar Gustafson Föreningen Uddevalla Sim 2002 AE1302 50m 2:29.90
29 480 Ludwig Hareskog Södertälje Simsällskap 1998 AH5398 50m 2:29.96
30 539 Isak Alin Täby Sim 1999 AP0799 50m 2:29.97
31 582 Anton Widholm Väsby Simsällskap 50m 2:30.23
1999 AE6199
32 39 Elliot Olsson Simklubben Elfsborg 1999 AD2799 50m 2:30.31
33 220 Anton Dahlgren Kungsbacka Simsällskap 1999 AM4999 50m 2:30.40
34 56 Axel Witt Eskilstuna Simklubb 2000 AE5100 50m 2:30.41
35 492 Filip Antlöv Södertörns Simsällskap 1998 AE5998 50m 2:30.42
36 314 Anton Persson Malmö Kappsimningsklubb 1994 AM7394 50m 2:30.47
37 434 David Neuhardt Spårvägen Simförening 2003 AU6103 50m 2:30.61
38 30 Martin Schön Bollnäs Simsällskap 2003 AJ9703 50m 2:30.96
39 99 Albin Edvardsson Helsingborgs Simsällskap 2000 AN1300 50m 2:31.27
40 669 Gustaf Persson Ystads Simsällskap 2001 AJ4301 50m 2:31.42
41 597 Gijs Dijkhuizen Västerås Simsällskap 2000 AL8300 50m 2:32.49
42 178 Erik Nicklasson Jönköpings Simsällskap 50m 2:32.55
1998 AG2598
43 50 William Brand Eskilstuna Simklubb 1998 AN2198 50m 2:33.05
44 670 Max Persson Ystads Simsällskap 2001 AE9501 50m 2:33.89
2018-07-03 19:18:56 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner