2018-07-20   03:17:35
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/Para-SM/JSM (50m) 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Onsdag 4 juli 2018 kl. 10:00

Document
Startlista
SM/Para-SM/JSM (50m) 2018
Arrangör:
Plats: Citadellbadet Svensk Simidrott
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 4 jul 2018 till den 8 jul 2018
5 200m Bröstsim Damer Senior
WR: Rikke Möller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01
ER: Rikke Möller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01
WJ: Viktoria Zeynep Gunes (1998) 2:19.64 2015-08-30
EJ: JEB 2:19.64 2015-01-01
NR: Rikke Möller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01
SR: Joline Höstman (1988) 2:22.24 2009-07-30
SJ: Joline Höstman (1988) 2:25.38 2008-06-08
MR: Jennie Johansson (1988) 2:26.16 2016-07-06
FM: Sophie Hansson (1998) 2:28.09
FJ: Sophie Hansson (1998) 2:31.02
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 104 Sophie Hansson Helsingborgs Simsällskap 1998 AM1298 50m 2:28.09
2 264 Vilma Ekström Linköpings Allmänna SS 1994 AE4494 50m 2:28.99
3 638 Jessica Eriksson Föreningen Uddevalla Sim 1993 AT2293 50m 2:31.51
4 391 Sara Jendbro Simklubben Poseidon 2000 BA7800 50m 2:34.26
5 605 Filippa Sterling Västerås Simsällskap 2002 AE7402 50m 2:36.61
6 38 Lina Maltesson Simklubben Elfsborg 2000 BF0600 50m 2:37.89
7 184 Klara Thormalm Jönköpings Simsällskap 50m 2:38.84
1998 AA4898
8 389 Olivia Berglund Simklubben Poseidon 1998 AR9898 50m 2:38.93
9 378 Sara Wallberg Norrköpings
Kappsimningsklubb
1999 AJ2899 50m 2:39.69
10 427 Julia Augustsson Spårvägen Simförening 2000 BC9200 50m 2:39.82
11 598 Malin Eklund Västerås Simsällskap 2001 AL9201 50m 2:40.09
12 508 Caroline Speiner Södertörns Simsällskap 50m 2:40.12
1994 AZ0294
13 356 Alexandra Vartiainen Simklubben Neptun 2001 BW1801 50m 2:40.65
14 333 Mikaela Bergh Simklubben Neptun 1999 AK5299 50m 2:40.77
15 559 Cornelia Almqvist Föreningen Varberg Sim 2002 AJ6602 50m 2:41.37
16 213 Thilde Lantz Kristianstads SLS 2001 AX6201 50m 2:41.75
17 348 Alexandra Nilsson Simklubben Neptun 1998 AJ5498 50m 2:41.78
18 173 Wilma Johansson Jönköpings Simsällskap 2001 AT7401 50m 2:42.61
19 117 Telma Maltesjö Helsingborgs Simsällskap 2002 AR3602 50m 2:42.79
20 79 Linnea Edgren Föreningen Göteborg Sim 50m 2:42.96
2002 AT7202
21 450 Caroline Wallenborg Stockholms
Kappsimningsklubb
2000 AL3800 50m 2:43.46
22 495 Saliha Colic Södertörns Simsällskap 2003 AX8803 50m 2:43.52
23 493 Olivia Bäckström Södertörns Simsällskap 2005 AM0205 50m 2:43.54
24 594 Lina Berggren Västerås Simsällskap 1998 AB7698 50m 2:43.54
25 424 Malin Vestman Skövde Simsällskap 50m 2:43.59
2003 AL5803
26 602 Andréa Persson Västerås Simsällskap 1999 AB5899 50m 2:44.66
27 423 Sofia Henningsson Skövde Simsällskap 2004 AH8204 50m 2:44.70
28 408 Lisa Nystrand Sala Simsällskap 2006 AA1206 50m 2:45.00
29 167 Nilla Atzmannstorfer Jönköpings Simsällskap 1998 AB6498 50m 2:45.39
30 643 Lovisa Alsop Föreningen Uddevalla Sim 2001 AJ9601 50m 2:45.47
31 610 Clara Örnhem Växjö Simsällskap 2002 AE2402 50m 2:45.48
32 159 Tone Sandsjö Järfälla Simsällskap 2003 AF5403 50m 2:45.94
33 566 Julia Björkén Väsby Simsällskap 2001 AL1601 50m 2:46.35
34 628 Lina Nederman Örebro Simallians 2000 AP0600 50m 2:46.67
35 289 Louise Ranevi Simklubben Lödde 1999 AI3299 50m 2:46.72
36 431 Linn Herlin Spårvägen Simförening 50m 2:46.84
2002 AU6402
37 583 Michelle Wissinger Väsby Simsällskap 2004 BN3604 50m 2:47.16
38 567 Tuva Björkén Väsby Simsällskap 2003 AC0603 50m 2:47.42
39 249 Hanna Cederholm Simklubben Laxen 1997 AM4497 50m 2:47.85
40 382 Moa Olofsson Osby Simsällskap 2002 AG8202 50m 2:47.92
41 568 Cornelia Eklund Väsby Simsällskap 2000 AC1800 50m 2:49.29
42 580 Elin Peng Väsby Simsällskap 2003 AJ7603 50m 2:53.02
43 107 Johanna Holm Helsingborgs Simsällskap 1996 AI7896 Yard
SC
2:19.87
44 344 Linnea Lindberg Simklubben Neptun 1996 AL7696 Yard
SC
2:20.48
2018-07-03 19:18:56 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner