2018-07-20   03:17:00
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/Para-SM/JSM (50m) 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Onsdag 4 juli 2018 kl. 10:00

Document
Startlista
SM/Para-SM/JSM (50m) 2018
Arrangör:
Plats: Citadellbadet Svensk Simidrott
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 4 jul 2018 till den 8 jul 2018
4 100m Frisim Herrar Senior
WR: Cesar Cielo Filho (1987) 46.91 2009-07-30
ER: Alain Bernard (1983) 47.12 2009-07-30
WJ: Kyle Chalmers (1998) 47.58 2016-08-10
EJ:  JEB 48.45 2015-01-01
NR: Stefan Nystrand (1981) 47.37 2009-07-30
SR: Stefan Nystrand (1981) 47.37 2009-07-30
SJ: Isak Eliasson (1996) 49.39 2016-04-01
MR: Stefan Nystrand (1981) 48.70 2007-07-26
FM: Christoffer Carlsen (1992)/Isak Elisasson (1996) 49.96
FJ: Daniel Forndal (1997) 51.31
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 96 Christoffer Carlsen Helsingborgs Simsällskap 1992 AM1192 50m 49.49
2 428 Isak Eliasson Spårvägen Simförening 1996 AJ5596 50m 49.79
3 596 Gustaf Dahlman Västerås Simsällskap 1997 AJ1597 50m 50.35
4 179 Axel Pettersson Jönköpings Simsällskap 1995 AE8995 50m 50.61
5 477 Erik Brandt Södertälje Simsällskap 1999 AD5999 50m 50.83
6 169 Daniel Forndal Jönköpings Simsällskap 1997 AB5797 50m 51.16
7 321 Robin Andréasson Mölndals Allmänna
Simsällskap
50m 51.19
1988 AN7788
8 500 Jesper Jonsson Södertörns Simsällskap 1993 AS9393 50m 51.32
9 41 Adam Paulsson Simklubben Elfsborg 1995 AB4395 50m 51.33
10 175 Albin Lövgren Jönköpings Simsällskap 1999 AC0199 50m 51.69
11 626 Jonathan Kling Örebro Simallians 1993 AF1193 50m 51.72
12 483 Daniel Kertes Södertälje Simsällskap 50m 52.03
1999 AD8399
13 538 Olle Sköld Tyresö Simsällskap 1999 AK4599 50m 52.12
14 277 Pontus Palmqvist Linköpings Allmänna SS 1991 AV7391 50m 52.17
15 170 Markus Fürst Jönköpings Simsällskap 1996 AA2196 50m 52.33
16 299 Eric Hinderup Malmö Kappsimningsklubb 1998 AH4798 50m 52.49
17 171 Filip Grimberg Jönköpings Simsällskap 1998 AL0198 50m 52.52
18 116 Alexander Löfqvist Helsingborgs Simsällskap 1999 AM5399 50m 52.57
19 261 Anton Andersson Linköpings Allmänna SS 1993 AC1593 50m 52.67
20 322 Julian Cöster Mölndals Allmänna
Simsällskap
50m 52.74
1995 AM7395
21 307 Mats Westergren Malmö Kappsimningsklubb 1994 AA0994 50m 52.85
22 372 Marcus Forsgren Norrköpings
Kappsimningsklubb
1996 AM4196 50m 52.95
23 592 Erik Ohlsén Västerviks Simsällskap 2000 AF4300 50m 52.97
24 128 Stefan Varga Helsingborgs Simsällskap 2000 AH3500 50m 53.09
25 498 Joel Huth Södertörns Simsällskap 1996 AK1596 50m 53.12
26 241 Hampus Svensson Landskrona Simsällskap 1999 AE5199 50m 53.12
27 50 William Brand Eskilstuna Simklubb 1998 AN2198 50m 53.20
28 381 William Myrlander Nässjö SLS 1997 AA1197 50m 53.25
29 271 Dan Lester Linköpings Allmänna SS 1990 BA1990 50m 53.27
30 174 Tim Lärkfeldt Jönköpings Simsällskap 50m 53.36
2000 AC9900
31 274 Daniel Olsson Linköpings Allmänna SS 1996 AF0396 50m 53.45
32 125 Filip Svedberg Helsingborgs Simsällskap 1997 AJ0197 50m 53.50 EFT
33 338 Karl Gustav Gérnyi Simklubben Neptun 1999 AG9599 50m 53.62
34 661 Martin Nilsson Stockholmspolisens IF SF 1993 AL6793 50m 53.63
35 351 Oliver Rehn Simklubben Neptun 2001 AF5101 50m 53.63
36 132 Dante Vollmer Helsingborgs Simsällskap 2001 AH3501 50m 53.67
37 40 Melker Olsson Simklubben Elfsborg 2000 AC5100 50m 53.76
38 560 Jonatan Carlsson Föreningen Varberg Sim 2001 AJ6301 50m 53.83
39 186 Victor Tremblay Jönköpings Simsällskap 2001 BA9501 50m 53.96
40 369 John Brolin Norrköpings
Kappsimningsklubb
2002 AB6302 50m 53.98
41 395 Gustav Östlund Simklubben Poseidon 2000 AH1100 50m 53.99
42 34 Anes Cavka Simklubben Elfsborg 1999 AG9799 50m 54.06
43 110 Viktor Kertes Helsingborgs Simsällskap 50m 54.16
1996 AP5196
44 300 William Lindblom Malmö Kappsimningsklubb 1998 AN7798 50m 54.25
45 42 Samuel Rudqvist Simklubben Elfsborg 1999 AA7799 50m 54.25
46 100 Daniel Fischer Helsingborgs Simsällskap 2002 AC0302 50m 54.26
47 432 Adam Karlsson Spårvägen Simförening 2000 AK5900 50m 54.28
48 260 Malte Lundgren Lidköpings Gymnastik o SS 2002 AC5302 50m 54.30
49 658 Martin Falk Stockholmspolisens IF SF 1999 AC1199 50m 54.34
50 657 Jacob Danielsson Stockholmspolisens IF SF 1998 AB9798 50m 54.94
51 97 Filip Dolk Helsingborgs Simsällskap 1996 AG5996 50m 55.03
52 21 Ludvig Nyrén Säffle Simsällskap 1997 AO5797 50m 57.79 S10
53 23 Jesper Andersson Karlstads Simsällskap 1996 AU6996 50m 1:01.29 S14
54 20 Tobias Klasson Säffle Simsällskap 50m 1:02.58 S14
2000 AM1500
55 3 Sebastian Karlsson Karlskrona Simsällskap 1993 AW2993 50m 1:04.65 S14
56 16 Andreas Nordh Osby Simsällskap 1991 AN6591 50m 1:05.40 S14
57 15 Fabian Claeson Osby Simsällskap 2002 AR7902 50m 1:10.18 S9
58 12 Felix Persson Simklubben Vänersborg 2000 AY2900 50m 1:12.23 S14
59 22 Niklas Andersson Föreningen Göteborg Sim 1988 AQ1788 50m 1:14.65 S7
60 19 Gustav Ljungberg KFUK-KFUM Kometerna 1991 BA5391 50m 1:14.75 S14
61 27 Albin Oskarsson Örebro Simallians 1991 BA0391 50m 1:35.07 S6
62 25 Anton Daggert Örebro Simallians 25m 1:08.31 S14
1993 BD7193
63 13 Sebastian Häregård Varabygdens Simsällskap 2002 AZ5902 25m 1:34.66 S6
2018-07-04 16:20:27 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Svensk Simidrott

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner