2018-12-12   01:42:17
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/Para-SM/JSM (50m) 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Onsdag 4 juli 2018 kl. 10:00

Document
Startlista
SM/Para-SM/JSM (50m) 2018
Arrangör:
Plats: Citadellbadet Svensk Simidrott
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 4 jul 2018 till den 8 jul 2018
3 50m Ryggsim Damer Senior
WR: Jing Zhao (1990) 27.06 2009-07-30
ER: D Samulski/A Herasimenia (1900) 27.23 2009-07-30
WJ: Minna Atherton (2000) 27.49 2016-02-02
EJ: JEB (1900) 28.15 2015-01-01
NR: Mie Östergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05
SR: Sarah Sjöström (1993) 27.80 2017-06-30
SJ: Ida Lindborg (1994) 28.62 2014-12-12
MR: Sarah Sjöström (1993) 27.80 2017-06-30
FM: Sarah Sjöström (1993) 27.80
FJ: Ida Liljeqvist (1999) 29.82
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 301 Ida Lindborg Malmö Kappsimningsklubb 1994 AB0494 50m 28.05
2 518 Magdalena Kuras SK Triton 1988 AR9288 50m 29.35
3 349 Eygló Òsk Gústafsdóttir Simklubben Neptun 1995 BY3495 50m 29.37
4 621 Ida Liljeqvist Ängelholms Simsällskap 1999 AR4499 50m 29.60
5 464 Wilma Persson Sundsvalls Simsällskap 2001 AC0401 50m 29.61
6 183 Alma Thormalm Jönköpings Simsällskap 1996 AA0296 50m 30.00
7 275 Caroline Palm Linköpings Allmänna SS 50m 30.00
1992 AG1692
8 197 Miranda Arvidsson Kalmar Simsällskap 1998 AJ5298 50m 30.17
9 199 Josefin Lewton Kalmar Simsällskap 1997 BF0297 50m 30.19
10 165 Lova Andersson Jönköpings Simsällskap 2000 AA3600 50m 30.30
11 536 Josefin Ossmyr Tyresö Simsällskap 1999 AS0299 50m 30.54
12 248 Linnéa Bielicz Simklubben Laxen 1994 BJ3294 50m 30.59
13 577 Anna Miram Väsby Simsällskap 1999 AG7299 50m 30.63
14 124 Julia Stenhård Helsingborgs Simsällskap 2000 AN1200 50m 30.67
15 405 Isabella Revstedt Simklubben Ran 2001 AN2801 50m 30.82
16 438 Anna Åhlin Spårvägen Simförening 1991 AO7491 50m 30.94
17 350 Marlene Pavlu Lewin Simklubben Neptun 1997 AH9497 50m 30.99
18 486 Emma Sundstrand Södertälje Simsällskap 50m 31.07
2001 AJ3201
19 509 Vilma Unnermark Södertörns Simsällskap 1997 AI9697 50m 31.08
20 270 Vera Karlsson Linköpings Allmänna SS 2003 AI8403 50m 31.10
21 541 Ellen Banestig Täby Sim 2002 BT1802 50m 31.12
22 308 Emma Vileus Malmö Kappsimningsklubb 2001 AW1401 50m 31.18
23 47 Tilda Öman Simklubben Elfsborg 2000 AI7200 50m 31.23
24 497 Emelie Fast Södertörns Simsällskap 2004 AR4204 50m 31.25
25 660 Paola Kylberg Stockholmspolisens IF SF 2002 AV6602 50m 31.29
26 465 Elise Öberg Sundsvalls Simsällskap 50m 31.29
2002 AE8402
27 649 Davilda Lareva Föreningen Trelleborg Sim 2000 AE4400 50m 31.32
28 303 Mollie Morfelt Malmö Kappsimningsklubb 2003 AG8803 50m 31.33
29 627 Clara Momats Örebro Simallians 50m 31.47
2000 AG9800
30 253 Tilde Morin Simklubben Laxen 2002 AM5202 50m 31.52
31 82 Marion Hanquet Föreningen Göteborg Sim 2001 BY2401 50m 31.53
32 219 Malin Andersson Kungsbacka Simsällskap 1999 AL0899 50m 31.57
33 340 Tuva Glimmerud-Gullbjörk Simklubben Neptun 2000 BP6600 50m 31.61
34 504 Greta Nykvist Södertörns Simsällskap 1996 AU7496 50m 31.63
35 508 Caroline Speiner Södertörns Simsällskap 1994 AZ0294 50m 31.65
36 181 Elin Ristl Jönköpings Simsällskap 1999 AD1499 50m 31.67
37 180 Johanna Pettersson Jönköpings Simsällskap 50m 31.69
1996 AL2696
38 272 Hilda Linné Linköpings Allmänna SS 2000 BG1800 50m 31.71
39 412 Minna Larsson Sjöbo Simsällskap 2002 AB3802 50m 31.80
40 371 Klara Eriksson Norrköpings
Kappsimningsklubb
2000 BE6200 50m 31.84
41 206 Sofie Karlsson Karlskrona Simsällskap 2000 AV8200 50m 31.88
42 485 Hilma Ramdén Södertälje Simsällskap 50m 31.89
2000 AF4600
43 533 Olivia Stille Turebergs Simklubb 2000 AJ7600 50m 31.94
44 478 Emilia Christiansen Södertälje Simsällskap 1999 AL8499 50m 31.95
45 236 Viktoria Dellhede Landskrona Simsällskap 2003 AD2403 50m 31.98
46 542 Cornelia Jerresand Täby Sim 2000 AG6800 50m 32.01
47 510 Alwa Widmark Södertörns Simsällskap 2002 AN4402 50m 32.04
48 59 Sofia Bjälevik Eskilstuna Simklubb 1999 AT8299 50m 32.06
49 422 Vera Fransson Skövde Simsällskap 2001 AB7401 50m 32.09
50 435 Veronica Stureborg Spårvägen Simförening 50m 32.17
1999 BS1899
51 255 Mellie Wijk Simklubben Laxen 2002 AM1602 50m 32.26
52 14 Pernilla Lindberg Föreningen Göteborg Sim 1994 BA7694 50m 36.51 S14
53 6 Maja Reichard Spårvägen Simförening 50m 37.05 S11
1991 CI0291
54 2 Helena Fältman Täby Sim 1980 AB1680 50m 38.24 S10
55 24 Agnes Kramer Falkenbergs Simklubb 1998 BP4698 50m 42.10 S8
56 17 Lina Nilsson Osby Simsällskap 2002 AN5802 50m 42.30 S14
57 11 Nicola St. Clair Maitland Södertälje Simsällskap 2003 CB4403 50m 46.81 S8
58 1 Elin Hammarqvist Täby Sim 2004 BY2804 50m 46.81 S9
59 29 Ida Andersson-Wulf Vellinge-Näsets Simklubb 1998 BP9498 50m 48.33 S7
60 5 Edit Sjöstrand Varbergs Parasportförening 1991 CI5691 50m 49.37 S14
61 10 Emma Danielsson Södertälje Simsällskap 50m 50.61 S9
2002 AT4202
62 4 Rose-Marie Robertsson Varbergs Parasportförening 1986 AQ5286 50m 53.90 S14
63 28 Isabella Hocanin Örebro Simallians 1997 BQ4497 50m 1:27.76 S5
64 18 Felicia Andersson KFUK-KFUM Kometerna 2001 AN9601 25m 40.05 S14
65 26 Rebecca Löf Örebro Simallians 2001 AY1801 25m 50.23 S14
2018-07-03 19:18:55 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner