2018-12-12   02:54:46
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/Para-SM/JSM (50m) 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Onsdag 4 juli 2018 kl. 10:00

Document
Startlista
SM/Para-SM/JSM (50m) 2018
Arrangör:
Plats: Citadellbadet Svensk Simidrott
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 4 jul 2018 till den 8 jul 2018
1 200m Frisim Damer Senior
WR: Federica Pellegrini (1988) 1:52.98 2009-07-29
ER: Federica Pellegrini (1988) 1:52.98 2009-07-29
WJ: Duo Shen (1997) 1:56.12 2014-08-20
EJ: JEB 1:56.78 2015-01-01
NR: Sarah Sjöström (1993) 1:54.08 2016-08-09
SR: Sarah Sjöström (1993) 1:54.08 2016-08-09
SJ: Sarah Sjöström (1993) 1:55.23 2012-03-05
MR: Sarah Sjöström (1993) 1:54.34 2016-07-06
FM:Sarah Sjöström (1993) 1:56.44
FJ: Hanna Eriksson (1999) 2:02.58
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 103 Louise Hansson Helsingborgs Simsällskap 1996 AO1896 50m 1:59.68
2 168 Hanna Eriksson Jönköpings Simsällskap 1999 AD2499 50m 2:00.67
3 436 Emma Sundstedt Spårvägen Simförening 1998 BE7498 50m 2:04.02
4 341 Jaqueline Hippi Simklubben Neptun 1996 AJ8496 50m 2:05.25
5 115 Alicia Lundblad Helsingborgs Simsällskap 2001 AF6801 50m 2:05.35
6 409 Erica Dahlgren Simklubben S02 1997 AE3497 50m 2:05.99
7 572 Louise Halldén Väsby Simsällskap 50m 2:06.17
1998 AW2498
8 157 Emma Rotstam Järfälla Simsällskap 1998 AF7498 50m 2:06.59
9 565 Tova Andersson Väsby Simsällskap 2001 AH8201 50m 2:06.92
10 273 Emma Magnusson Linköpings Allmänna SS 1998 AL9698 50m 2:06.96
11 82 Marion Hanquet Föreningen Göteborg Sim 2001 BY2401 50m 2:06.98
12 501 Carin Klasson Södertörns Simsällskap 1995 BB4695 50m 2:07.55
13 268 Sofia Henell Linköpings Allmänna SS 1997 AD0297 50m 2:07.65
14 406 Emilia Rönningdal S 71 2002 AC6202 50m 2:08.11
15 353 Tiffani Segerbrand Simklubben Neptun 1999 AI0699 50m 2:08.13
16 197 Miranda Arvidsson Kalmar Simsällskap 1998 AJ5298 50m 2:08.31
17 296 Alba Forés Malmö Kappsimningsklubb 1998 AI5298 50m 2:08.44
18 177 Alice Müllern Jönköpings Simsällskap 50m 2:08.44
1998 AQ7498
19 478 Emilia Christiansen Södertälje Simsällskap 1999 AL8499 50m 2:08.47
20 542 Cornelia Jerresand Täby Sim 2000 AG6800 50m 2:08.54
21 486 Emma Sundstrand Södertälje Simsällskap 2001 AJ3201 50m 2:08.63
22 328 Ida Swegmark Mölndals Allmänna
Simsällskap
2000 AZ6600 50m 2:08.69
23 564 Ebba  Andersson Väsby Simsällskap 50m 2:08.88
2001 AL2601
24 180 Johanna Pettersson Jönköpings Simsällskap 1996 AL2696 50m 2:09.08
25 298 Anna Grahovac Malmö Kappsimningsklubb 1999 AM5899 50m 2:09.11
26 133 Olivia Ülger Helsingborgs Simsällskap 2000 AK3800 50m 2:09.20
27 422 Vera Fransson Skövde Simsällskap 2001 AB7401 50m 2:09.32
28 52 Lisa Eriksson Eskilstuna Simklubb 1998 AN3898 50m 2:09.55
29 437 Malin Wallén Spårvägen Simförening 1997 AZ7897 50m 2:10.28
30 70 Frida Lannhard Falu Simsällskap 2000 AB6800 50m 2:10.67
31 69 Sara Junevik Falu Simsällskap 50m 2:11.90
2000 AL3400
32 267 Christin Heina Linköpings Allmänna SS 1996 BA0296 50m 2:12.25
33 601 Elvira Mörtstrand Västerås Simsällskap 2003 AH9603 50m 2:12.55
2018-07-03 19:18:52 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner