2018-07-20   03:17:14
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/Para-SM/JSM (50m) 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Onsdag 4 juli 2018 kl. 10:00

Document
Startlista
SM/Para-SM/JSM (50m) 2018
Arrangör:
Plats: Citadellbadet Svensk Simidrott
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 4 jul 2018 till den 8 jul 2018
8 1500m Frisim Herrar Junior
WR: Sun Yang (1991) 14:31.02 2012-08-03
ER: Gregorio Paltrinieri (1994) 14:34.04 2016-05-18
WJ: Mack Horton (1996) 14:51.55 2014-04-06
EJ: JEB 14:48.92 2015-01-01
NR: Pal Joensen (1990) 14:46.33 2011-07-31
SR: Victor Johansson (1998) 15:05.91 2017-07-29
SJ: Victor Johansson (1998) 15:05.91 2017-07-29
MR: Victor Johansson (1998) 15:24.60 2017-06-30
FM: Victor Johansson (1998) 15:24.60
FJ: Victor Johansson (1998) 15:24.60
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 172 Victor Johansson Jönköpings Simsällskap 1998 AA7798 50m 15:03.74
2 581 Max Sundberg Väsby Simsällskap 1999 AS5399 50m 16:11.00
3 40 Melker Olsson Simklubben Elfsborg 2000 AC5100 50m 16:14.95
4 130 Isak Vikström Helsingborgs Simsällskap 1999 AJ3199 50m 16:23.68
5 557 Carl Göransson Upsala Simsällskap 2000 AQ8300 50m 16:28.05
6 576 Martin Melinder Väsby Simsällskap 2001 AG1301 50m 16:39.26
7 367 Johan Björklund Njurunda Simsällskap 50m 16:43.22
1999 AE7199
8 153 Elias Fröde Järfälla Simsällskap 2001 AE9901 50m 16:47.48
9 558 Mikael Söderberg Upsala Simsällskap 2003 AA9303 50m 16:49.89
10 31 Joel Hambraeus Danderyds Simförening 1998 AL8198 50m 16:52.54
11 449 Gabriel Henkel Stockholms
Kappsimningsklubb
2001 AS3301 50m 16:52.63
12 573 Eric Hansson Väsby Simsällskap 50m 16:58.85
2002 AD0302
13 109 William Kerman Helsingborgs Simsällskap 2001 AA6501 50m 17:02.12
14 461 Johan Ekengren Sundsvalls Simsällskap 2001 AA6901 50m 17:02.65
15 68 Filip Salbrink Eslövs Simsällskap 2002 AH6502 50m 17:05.49
16 662 Dennis Wilkman Stockholmspolisens IF SF 1998 AE6198 50m 17:06.26
17 618 Petter Hellzén Ängelholms Simsällskap 2000 AA6300 50m 17:11.95
18 44 Albin Svenneby Simklubben Elfsborg 2001 AL4301 50m 17:14.22
19 329 Sam Taheri Mölndals Allmänna
Simsällskap
2000 AF5300 50m 17:14.76
20 599 Max Fahlén Västerås Simsällskap 2001 AM1101 50m 17:16.05
21 156 Linus Nykvist Järfälla Simsällskap 2001 AH3701 50m 17:19.71
22 37 Viktor Johansson Simklubben Elfsborg 1999 AI0599 50m 17:21.75
23 108 Elias Hysing Helsingborgs Simsällskap 2000 AR1500 50m 17:29.26
24 398 Anton Jansson Simklubben Poseidon 2002 AC4702 50m 17:37.26
2018-07-02 10:43:41 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Svensk Simidrott

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner