2018-07-17   17:37:48
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/Para-SM/JSM (50m) 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Onsdag 4 juli 2018 kl. 10:00

Document
Startlista
SM/Para-SM/JSM (50m) 2018
Arrangör:
Plats: Citadellbadet Svensk Simidrott
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 4 jul 2018 till den 8 jul 2018
6 200m Bröstsim Herrar Junior
WR: Ippei Watanabe (1997) 2:06.67 2017-01-29
ER: Anton Chupkov (1997) 2:06.96 2017-07-28
WJ: Haiyang Qin (1999) 2:09.39 2017-07-27
EJ: JEB 2:09.64 2015-01-01
NR: Erik Persson (1994) 2:07.85 2017-04-08
SR: Erik Persson (1994) 2:07.85 2017-04-08
SJ: Erik Persson (1994) 2:11.34 2014-12-12
MR: Erik Persson (1994) 2:10.802 2017-06-30
FM: Erik Persson (1994) 2:10.02
FJ: Karl Arvidsson (1998) 2:18.42
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 131 Olle Williamsson Helsingborgs Simsällskap 1998 AH4198 50m 2:17.43
2 151 Karl Arvidsson Järfälla Simsällskap 1998 AY0798 50m 2:17.45
3 545 Daniel Räisänen Täby Sim 1999 AE0199 50m 2:17.76
4 345 William Lulek Simklubben Neptun 1998 AJ6998 50m 2:19.81
5 569 Karl Frylmark Väsby Simsällskap 1999 AK6599 50m 2:19.91
6 160 Hugo Swanepoel Järfälla Simsällskap 1998 AW5198 50m 2:20.24
7 324 Tor Leander Mölndals Allmänna
Simsällskap
50m 2:23.30
1999 AA5999
8 262 Tom Andersson Linköpings Allmänna SS 1998 AK2598 50m 2:23.74
9 641 Oskar Robertsson Föreningen Uddevalla Sim 2000 AE6100 50m 2:24.73
10 118 August Mathisen Helsingborgs Simsällskap 2001 AF5901 50m 2:24.83
11 494 Markus Charlton Södertörns Simsällskap 2001 AD7701 50m 2:27.02
12 578 Niklas Nyblom Väsby Simsällskap 50m 2:27.12
1999 AK2999
13 240 Lucas Lindblom Landskrona Simsällskap 2000 AG8500 50m 2:27.26
14 531 Hugo Eriksson Turebergs Simklubb 1999 AB8599 50m 2:27.76
15 297 Carl Gerstenfeld Malmö Kappsimningsklubb 2002 AI5902 50m 2:28.20
16 147 Petter Norén Vosveld Härnösands Simsällskap 1999 AH9599 50m 2:28.35
17 593 Edvin Torlakovic Västerviks Simsällskap 2001 AG5301 50m 2:28.46
18 294 Gustav Englund Malmö Kappsimningsklubb 2001 AO6701 50m 2:28.77
19 563 Erik Stensson Värnamo Simsällskap 2002 AC2902 50m 2:29.72
20 639 Oskar Gustafson Föreningen Uddevalla Sim 50m 2:29.90
2002 AE1302
21 480 Ludwig Hareskog Södertälje Simsällskap 1998 AH5398 50m 2:29.96
22 539 Isak Alin Täby Sim 1999 AP0799 50m 2:29.97
23 582 Anton Widholm Väsby Simsällskap 50m 2:30.23
1999 AE6199
24 39 Elliot Olsson Simklubben Elfsborg 1999 AD2799 50m 2:30.31
25 220 Anton Dahlgren Kungsbacka Simsällskap 1999 AM4999 50m 2:30.40
26 56 Axel Witt Eskilstuna Simklubb 2000 AE5100 50m 2:30.41
27 492 Filip Antlöv Södertörns Simsällskap 1998 AE5998 50m 2:30.42
28 434 David Neuhardt Spårvägen Simförening 2003 AU6103 50m 2:30.61
29 30 Martin Schön Bollnäs Simsällskap 2003 AJ9703 50m 2:30.96
30 99 Albin Edvardsson Helsingborgs Simsällskap 2000 AN1300 50m 2:31.27
31 669 Gustaf Persson Ystads Simsällskap 50m 2:31.42
2001 AJ4301
32 597 Gijs Dijkhuizen Västerås Simsällskap 2000 AL8300 50m 2:32.49
33 178 Erik Nicklasson Jönköpings Simsällskap 1998 AG2598 50m 2:32.55
34 50 William Brand Eskilstuna Simklubb 1998 AN2198 50m 2:33.05
35 670 Max Persson Ystads Simsällskap 2001 AE9501 50m 2:33.89
2018-07-02 10:43:41 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Svensk Simidrott

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner