Program för SM/Para-SM/JSM (50m) 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Onsdag 4 juli 2018 kl. 10:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
SM/Para-SM/JSM (50m) 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Citadellbadet |
Svensk Simidrott |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 4 jul 2018 till den 8 jul 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
200m Bröstsim Damer Junior |
|
|
|
|
|
WR: Rikke Möller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
|
ER: Rikke Möller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
|
WJ: Viktoria Zeynep Gunes (1998) 2:19.64 2015-08-30 |
|
EJ: JEB 2:19.64 2015-01-01 |
|
NR: Rikke Möller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
|
SR: Joline Höstman (1988) 2:22.24 2009-07-30 |
|
SJ: Joline Höstman (1988) 2:25.38 2008-06-08 |
|
MR: Jennie Johansson (1988) 2:26.16 2016-07-06 |
|
FM: Sophie Hansson (1998) 2:28.09 |
|
FJ: Sophie Hansson (1998) 2:31.02 |
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
104 |
|
Sophie Hansson |
Helsingborgs Simsällskap |
1998 |
AM1298 |
50m |
2:28.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
391 |
|
Sara Jendbro |
Simklubben Poseidon |
2000 |
BA7800 |
50m |
2:34.26 |
|
|
|
|
|
3 |
605 |
|
Filippa Sterling |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AE7402 |
50m |
2:36.61 |
|
|
|
|
|
4 |
38 |
|
Lina Maltesson |
Simklubben Elfsborg |
2000 |
BF0600 |
50m |
2:37.89 |
|
|
|
|
|
5 |
184 |
|
Klara Thormalm |
Jönköpings Simsällskap |
1998 |
AA4898 |
50m |
2:38.84 |
|
|
|
|
|
6 |
389 |
|
Olivia Berglund |
Simklubben Poseidon |
1998 |
AR9898 |
50m |
2:38.93 |
|
|
|
|
|
7 |
378 |
|
Sara Wallberg |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
50m |
2:39.69 |
|
|
|
1999 |
AJ2899 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
427 |
|
Julia Augustsson |
Spårvägen Simförening |
2000 |
BC9200 |
50m |
2:39.82 |
|
|
|
|
|
9 |
598 |
|
Malin Eklund |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AL9201 |
50m |
2:40.09 |
|
|
|
|
|
10 |
356 |
|
Alexandra Vartiainen |
Simklubben Neptun |
2001 |
BW1801 |
50m |
2:40.65 |
|
|
|
|
|
11 |
333 |
|
Mikaela Bergh |
Simklubben Neptun |
1999 |
AK5299 |
50m |
2:40.77 |
|
|
|
|
|
12 |
559 |
|
Cornelia Almqvist |
Föreningen Varberg Sim |
|
|
50m |
2:41.37 |
|
|
|
2002 |
AJ6602 |
|
|
|
|
13 |
213 |
|
Thilde Lantz |
Kristianstads SLS |
2001 |
AX6201 |
50m |
2:41.75 |
|
|
|
|
|
14 |
348 |
|
Alexandra Nilsson |
Simklubben Neptun |
1998 |
AJ5498 |
50m |
2:41.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
173 |
|
Wilma Johansson |
Jönköpings Simsällskap |
2001 |
AT7401 |
50m |
2:42.61 |
|
|
|
|
|
16 |
117 |
|
Telma Maltesjö |
Helsingborgs Simsällskap |
2002 |
AR3602 |
50m |
2:42.79 |
|
|
|
|
|
17 |
79 |
|
Linnea Edgren |
Föreningen Göteborg Sim |
2002 |
AT7202 |
50m |
2:42.96 |
|
|
|
|
|
18 |
450 |
|
Caroline Wallenborg |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2000 |
AL3800 |
50m |
2:43.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
495 |
|
Saliha Colic |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
AX8803 |
50m |
2:43.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
493 |
|
Olivia Bäckström |
Södertörns Simsällskap |
2005 |
AM0205 |
50m |
2:43.54 |
|
|
|
|
|
21 |
594 |
|
Lina Berggren |
Västerås Simsällskap |
1998 |
AB7698 |
50m |
2:43.54 |
|
|
|
|
|
22 |
424 |
|
Malin Vestman |
Skövde Simsällskap |
2003 |
AL5803 |
50m |
2:43.59 |
|
|
|
|
|
23 |
602 |
|
Andréa Persson |
Västerås Simsällskap |
1999 |
AB5899 |
50m |
2:44.66 |
|
|
|
|
|
24 |
423 |
|
Sofia Henningsson |
Skövde Simsällskap |
2004 |
AH8204 |
50m |
2:44.70 |
|
|
|
|
|
25 |
408 |
|
Lisa Nystrand |
Sala Simsällskap |
|
|
50m |
2:45.00 |
|
|
|
2006 |
AA1206 |
|
|
|
|
26 |
167 |
|
Nilla Atzmannstorfer |
Jönköpings Simsällskap |
1998 |
AB6498 |
50m |
2:45.39 |
|
|
|
|
|
27 |
643 |
|
Lovisa Alsop |
Föreningen Uddevalla Sim |
2001 |
AJ9601 |
50m |
2:45.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
610 |
|
Clara Örnhem |
Växjö Simsällskap |
2002 |
AE2402 |
50m |
2:45.48 |
|
|
|
|
|
29 |
159 |
|
Tone Sandsjö |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AF5403 |
50m |
2:45.94 |
|
|
|
|
|
30 |
566 |
|
Julia Björkén |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AL1601 |
50m |
2:46.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
628 |
|
Lina Nederman |
Örebro Simallians |
2000 |
AP0600 |
50m |
2:46.67 |
|
|
|
|
|
32 |
289 |
|
Louise Ranevi |
Simklubben Lödde |
1999 |
AI3299 |
50m |
2:46.72 |
|
|
|
|
|
33 |
431 |
|
Linn Herlin |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AU6402 |
50m |
2:46.84 |
|
|
|
|
|
34 |
583 |
|
Michelle Wissinger |
Väsby Simsällskap |
2004 |
BN3604 |
50m |
2:47.16 |
|
|
|
|
|
35 |
567 |
|
Tuva Björkén |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AC0603 |
50m |
2:47.42 |
|
|
|
|
|
36 |
382 |
|
Moa Olofsson |
Osby Simsällskap |
|
|
50m |
2:47.92 |
|
|
|
2002 |
AG8202 |
|
|
|
|
37 |
568 |
|
Cornelia Eklund |
Väsby Simsällskap |
2000 |
AC1800 |
50m |
2:49.29 |
|
|
|
|
|
38 |
580 |
|
Elin Peng |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AJ7603 |
50m |
2:53.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-07-02 10:43:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Svensk Simidrott |
|
|
|
|