2018-12-12   02:03:57
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/Para-SM/JSM (50m) 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Onsdag 4 juli 2018 kl. 10:00

Document
Startlista
SM/Para-SM/JSM (50m) 2018
Arrangör:
Plats: Citadellbadet Svensk Simidrott
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 4 jul 2018 till den 8 jul 2018
4 100m Frisim Herrar Junior
WR: Cesar Cielo Filho (1987) 46.91 2009-07-30
ER: Alain Bernard (1983) 47.12 2009-07-30
WJ: Kyle Chalmers (1998) 47.58 2016-08-10
EJ:  JEB 48.45 2015-01-01
NR: Stefan Nystrand (1981) 47.37 2009-07-30
SR: Stefan Nystrand (1981) 47.37 2009-07-30
SJ: Isak Eliasson (1996) 49.39 2016-04-01
MR: Stefan Nystrand (1981) 48.70 2007-07-26
FM: Christoffer Carlsen (1992)/Isak Elisasson (1996) 49.96
FJ: Daniel Forndal (1997) 51.31
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 477 Erik Brandt Södertälje Simsällskap 1999 AD5999 50m 50.83
2 175 Albin Lövgren Jönköpings Simsällskap 1999 AC0199 50m 51.69
3 483 Daniel Kertes Södertälje Simsällskap 1999 AD8399 50m 52.03
4 538 Olle Sköld Tyresö Simsällskap 1999 AK4599 50m 52.12
5 299 Eric Hinderup Malmö Kappsimningsklubb 1998 AH4798 50m 52.49
6 171 Filip Grimberg Jönköpings Simsällskap 1998 AL0198 50m 52.52
7 116 Alexander Löfqvist Helsingborgs Simsällskap 50m 52.57
1999 AM5399
8 592 Erik Ohlsén Västerviks Simsällskap 2000 AF4300 50m 52.97
9 128 Stefan Varga Helsingborgs Simsällskap 2000 AH3500 50m 53.09
10 241 Hampus Svensson Landskrona Simsällskap 1999 AE5199 50m 53.12
11 50 William Brand Eskilstuna Simklubb 1998 AN2198 50m 53.20
12 174 Tim Lärkfeldt Jönköpings Simsällskap 2000 AC9900 50m 53.36
13 338 Karl Gustav Gérnyi Simklubben Neptun 1999 AG9599 50m 53.62
14 351 Oliver Rehn Simklubben Neptun 2001 AF5101 50m 53.63
15 132 Dante Vollmer Helsingborgs Simsällskap 2001 AH3501 50m 53.67
16 40 Melker Olsson Simklubben Elfsborg 2000 AC5100 50m 53.76
17 560 Jonatan Carlsson Föreningen Varberg Sim 2001 AJ6301 50m 53.83
18 186 Victor Tremblay Jönköpings Simsällskap 50m 53.96
2001 BA9501
19 369 John Brolin Norrköpings
Kappsimningsklubb
2002 AB6302 50m 53.98
20 395 Gustav Östlund Simklubben Poseidon 50m 53.99
2000 AH1100
21 34 Anes Cavka Simklubben Elfsborg 1999 AG9799 50m 54.06
22 300 William Lindblom Malmö Kappsimningsklubb 1998 AN7798 50m 54.25
23 42 Samuel Rudqvist Simklubben Elfsborg 50m 54.25
1999 AA7799
24 100 Daniel Fischer Helsingborgs Simsällskap 2002 AC0302 50m 54.26
25 432 Adam Karlsson Spårvägen Simförening 2000 AK5900 50m 54.28
26 260 Malte Lundgren Lidköpings Gymnastik o SS 2002 AC5302 50m 54.30
27 658 Martin Falk Stockholmspolisens IF SF 1999 AC1199 50m 54.34
28 657 Jacob Danielsson Stockholmspolisens IF SF 1998 AB9798 50m 54.94
29 20 Tobias Klasson Säffle Simsällskap 2000 AM1500 50m 1:02.58 S14
30 15 Fabian Claeson Osby Simsällskap 2002 AR7902 50m 1:10.18 S9
31 12 Felix Persson Simklubben Vänersborg 50m 1:12.23 S14
2000 AY2900
32 13 Sebastian Häregård Varabygdens Simsällskap 2002 AZ5902 25m 1:34.66 S6
2018-07-04 16:21:03 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Svensk Simidrott

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner