2018-12-12   01:43:41
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/Para-SM/JSM (50m) 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Onsdag 4 juli 2018 kl. 10:00

Document
Startlista
SM/Para-SM/JSM (50m) 2018
Arrangör:
Plats: Citadellbadet Svensk Simidrott
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 4 jul 2018 till den 8 jul 2018
2 200m Fjärilsim Herrar Junior
WR: Michael Phelps (1985) 1:51.51 2009-07-29
ER: Laszlo Cseh (1985) 1:52.70 2008-08-13
WJ: Kristof Milak (2000) 1:53.79 2017-06-30
EJ: Kristof Milak (2000) 1:53.79 2017-06-30
NR: Viktor B. Bromer (1993) 1:54.47 2015-08-04
SR: Simon Sjödin (1986) 1:56.46 2016-08-08
SJ: Christoffer Wallin (1990) 2:00.94 2009-07-04
MR: Simon Sjödin (1986) 1:57.99 2016-07-06
FM: Simon Sjödin (1986) 2:00.00
FJ: Samuel Törnqvist (1997) 2:03.77
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 172 Victor Johansson Jönköpings Simsällskap 1998 AA7798 50m 2:02.71
2 152 Viktor Fridsjö Järfälla Simsällskap 1998 AO4798 50m 2:03.75
3 545 Daniel Räisänen Täby Sim 1999 AE0199 50m 2:05.71
4 604 Lukas Steiner Västerås Simsällskap 1998 AG8998 50m 2:05.95
5 595 Filip Björkholm Västerås Simsällskap 1998 AP5798 50m 2:06.61
6 111 Victor Klingeryd Jalamo Helsingborgs Simsällskap 2000 AT4500 50m 2:06.95
7 376 Hampus Lovinge Norrköpings
Kappsimningsklubb
50m 2:07.65
1998 AE2998
8 330 Tobias Åberg Mölndals Allmänna
Simsällskap
2000 AB2500 50m 2:08.98
9 532 Oskar Iwarsson Turebergs Simklubb 2000 AI0300 50m 2:09.17
10 182 Anton Steindl Jönköpings Simsällskap 2000 AB2900 50m 2:09.34
11 345 William Lulek Simklubben Neptun 1998 AJ6998 50m 2:09.61
12 238 Oskar Hoff Landskrona Simsällskap 1998 AH0198 50m 2:09.89
13 109 William Kerman Helsingborgs Simsällskap 2001 AA6501 50m 2:10.06
14 130 Isak Vikström Helsingborgs Simsällskap 1999 AJ3199 50m 2:10.09
15 266 Mattias Grynning Linköpings Allmänna SS 1999 AJ0599 50m 2:10.18
16 581 Max Sundberg Väsby Simsällskap 1999 AS5399 50m 2:10.85
17 394 Jesper Olsson Simklubben Poseidon 50m 2:10.88
1998 AJ2798
18 334 Simon Blom Simklubben Neptun 1999 AQ9199 50m 2:10.92
19 578 Niklas Nyblom Väsby Simsällskap 1999 AK2999 50m 2:11.16
20 540 Josef Al-Khalili Täby Sim 2000 AE5700 50m 2:11.29
21 368 Robin Björklund Njurunda Simsällskap 2002 AA9502 50m 2:12.09
22 305 Primus Olsson Malmö Kappsimningsklubb 2000 AV7100 50m 2:12.26
23 161 Gustav Swedenborg Järfälla Simsällskap 1998 AD7598 50m 2:12.71
24 203 Axel Auer Karlskrona Simsällskap 2003 AB8103 50m 2:12.88
25 295 David Falk Malmö Kappsimningsklubb 50m 2:13.33
2003 AD3103
26 574 Christopher Lindholm Väsby Simsällskap 2002 AQ1702 50m 2:13.53
27 288 Ian Hangård Simklubben Lödde 2002 AB5302 50m 2:13.64
28 658 Martin Falk Stockholmspolisens IF SF 1999 AC1199 50m 2:14.45
29 178 Erik Nicklasson Jönköpings Simsällskap 1998 AG2598 50m 2:14.49
30 80 Mathieu Gripon Föreningen Göteborg Sim 2001 BA5101 50m 2:14.56
31 557 Carl Göransson Upsala Simsällskap 2000 AQ8300 50m 2:14.88
32 127 Martin Wahlberg Helsingborgs Simsällskap 1999 AQ1999 50m 2:15.33
33 407 Edwin Nystrand Sala Simsällskap 2002 AE8902 50m 2:15.68
34 45 William Westerlund Holappa Simklubben Elfsborg 1999 AC0599 50m 2:16.14
35 618 Petter Hellzén Ängelholms Simsällskap 2000 AA6300 50m 2:17.55
36 399 Linus Ljunghusen Simklubben Poseidon 50m 2:18.01
2000 AT6900
37 433 Jonas Malmring Spårvägen Simförening 2001 AO1701 50m 2:18.11
38 563 Erik Stensson Värnamo Simsällskap 2002 AC2902 50m 2:19.44
39 521 Nicolas Nolén SK Triton 2000 AG4500 Yard
SC
2:06.35
2018-07-02 10:43:40 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Svensk Simidrott

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner