2018-09-26   11:20:43
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/Para-SM/JSM (50m) 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Onsdag 4 juli 2018 kl. 10:00

Document
Heatlista
SM/Para-SM/JSM (50m) 2018
Arrangör:
Plats: Citadellbadet Svensk Simidrott
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 4 jul 2018 till den 8 jul 2018
Gren 6, 200m Bröstsim Herrar
Försök 1 (7), Senior
WR: Ippei Watanabe (1997) 2:06.67 2017-01-29
ER: Anton Chupkov (1997) 2:06.96 2017-07-28
WJ: Haiyang Qin (1999) 2:09.39 2017-07-27
EJ: JEB 2:09.64 2015-01-01
NR: Erik Persson (1994) 2:07.85 2017-04-08
SR: Erik Persson (1994) 2:07.85 2017-04-08
SJ: Erik Persson (1994) 2:11.34 2014-12-12
MR: Erik Persson (1994) 2:10.802 2017-06-30
FM: Erik Persson (1994) 2:10.02
FJ: Karl Arvidsson (1998) 2:18.42
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:40
1 50m
335 2 Johan Dahlgren 1986 SK NEPTUN 2:27.38 50m
355 3 Johannes Skagius 1995 SK NEPTUN 2:22.24 50m
41 4 Adam Paulsson 1995 ELFSBORG 2:13.77 50m
579 5 Robert Palosaari 1992 VÄSBY SS 2:18.93 50m
263 6 Petter Cyrén 1996 LASS 2:24.38 50m
7 50m
8 50m
Gren 6, 200m Bröstsim Herrar Försök 2 (7), Senior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:43
1 50m
2 50m
600 3 Linus Kanth 1991 VÄSTERÅS 2:18.94 50m
225 4 Erik Persson 1994 KUNGSBACKA 2:07.85 50m
352 5 Patric Ridell 1993 SK NEPTUN 2:17.64 50m
314 6 Anton Persson 1994 MKK 2:30.47 50m
7 50m
8 50m
Gren 6, 200m Bröstsim Herrar Försök 3 (7), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:46
1 50m
2 50m
670 3 Max Persson 2001 YSTADS SS 2:33.89 50m
178 4 Erik Nicklasson 1998 JÖNKÖPING 2:32.55 50m
50 5 William Brand 1998 ESKILSTUNA 2:33.05 50m
6 50m
7 50m
8 50m
Gren 6, 200m Bröstsim Herrar Försök 4 (7), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:49
669 1 Gustaf Persson 2001 YSTADS SS 2:31.42 50m
30 2 Martin Schön 2003 BOLLNÄS SS 2:30.96 50m
492 3 Filip Antlöv 1998 SÖDERTÖRN 2:30.42 50m
220 4 Anton Dahlgren 1999 KUNGSBACKA 2:30.40 50m
56 5 Axel Witt 2000 ESKILSTUNA 2:30.41 50m
434 6 David Neuhardt 2003 SPÅRVÄGEN 2:30.61 50m
99 7 Albin Edvardsson 2000 HS 2:31.27 50m
8 50m
Gren 6, 200m Bröstsim Herrar Försök 5 (7), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:52
582 1 Anton Widholm 1999 VÄSBY SS 2:30.23 50m
480 2 Ludwig Hareskog 1998 SÖDERTÄLJE 2:29.96 50m
563 3 Erik Stensson 2002 VÄRNAMO SS 2:29.72 50m
593 4 Edvin Torlakovic 2001 VÄSTERVIK 2:28.46 50m
294 5 Gustav Englund 2001 MKK 2:28.77 50m
639 6 Oskar Gustafson 2002 UDDEVALLA 2:29.90 50m
539 7 Isak Alin 1999 TÄBY SIM 2:29.97 50m
39 8 Elliot Olsson 1999 ELFSBORG 2:30.31 50m
Gren 6, 200m Bröstsim Herrar Försök 6 (7), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:55
297 1 Carl Gerstenfeld 2002 MKK 2:28.20 50m
240 2 Lucas Lindblom 2000 LANDSKRONA 2:27.26 50m
494 3 Markus Charlton 2001 SÖDERTÖRN 2:27.02 50m
641 4 Oskar Robertsson 2000 UDDEVALLA 2:24.73 50m
118 5 August Mathisen 2001 HS 2:24.83 50m
578 6 Niklas Nyblom 1999 VÄSBY SS 2:27.12 50m
531 7 Hugo Eriksson 1999 TUREBERG 2:27.76 50m
147 8 Petter Norén Vosveld 1999 HÄRNÖSAND 2:28.35 50m
Gren 6, 200m Bröstsim Herrar Försök 7 (7), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
11:58
Anm tid
Start ca:
324 1 Tor Leander 1999 MASS 2:23.30 50m
569 2 Karl Frylmark 1999 VÄSBY SS 2:19.91 50m
545 3 Daniel Räisänen 1999 TÄBY SIM 2:17.76 50m
131 4 Olle Williamsson 1998 HS 2:17.43 50m
151 5 Karl Arvidsson 1998 JÄRFÄLLA S 2:17.45 50m
345 6 William Lulek 1998 SK NEPTUN 2:19.81 50m
160 7 Hugo Swanepoel 1998 JÄRFÄLLA S 2:20.24 50m
262 8 Tom Andersson 1998 LASS 2:23.74 50m
2018-07-03 20:31:34 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner