2018-07-20   03:17:28
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/Para-SM/JSM (50m) 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Onsdag 4 juli 2018 kl. 10:00

Document
Heatlista
SM/Para-SM/JSM (50m) 2018
Arrangör:
Plats: Citadellbadet Svensk Simidrott
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 4 jul 2018 till den 8 jul 2018
Gren 5, 200m Bröstsim Damer
Försök 1 (6), Senior
WR: Rikke Möller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01
ER: Rikke Möller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01
WJ: Viktoria Zeynep Gunes (1998) 2:19.64 2015-08-30
EJ: JEB 2:19.64 2015-01-01
NR: Rikke Möller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01
SR: Joline Höstman (1988) 2:22.24 2009-07-30
SJ: Joline Höstman (1988) 2:25.38 2008-06-08
MR: Jennie Johansson (1988) 2:26.16 2016-07-06
FM: Sophie Hansson (1998) 2:28.09
FJ: Sophie Hansson (1998) 2:31.02
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:17
1 50m
107 2 Johanna Holm 1996 HS 2:19.87
508 3 Caroline Speiner 1994 SÖDERTÖRN 2:40.12 50m
264 4 Vilma Ekström 1994 LASS 2:28.99 50m
638 5 Jessica Eriksson 1993 UDDEVALLA 2:31.51 50m
249 6 Hanna Cederholm 1997 SK LAXEN 2:47.85 50m
344 7 Linnea Lindberg 1996 SK NEPTUN 2:20.48
8 50m
Gren 5, 200m Bröstsim Damer Försök 2 (6), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:21
1 50m
580 2 Elin Peng 2003 VÄSBY SS 2:53.02 50m
382 3 Moa Olofsson 2002 OSBY SS 2:47.92 50m
583 4 Michelle Wissinger 2004 VÄSBY SS 2:47.16 50m
567 5 Tuva Björkén 2003 VÄSBY SS 2:47.42 50m
568 6 Cornelia Eklund 2000 VÄSBY SS 2:49.29 50m
7 50m
8 50m
Gren 5, 200m Bröstsim Damer Försök 3 (6), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:24
289 1 Louise Ranevi 1999 SK LÖDDE 2:46.72 50m
566 2 Julia Björkén 2001 VÄSBY SS 2:46.35 50m
610 3 Clara Örnhem 2002 VÄXJÖ SS 2:45.48 50m
167 4 Nilla Atzmannstorfer 1998 JÖNKÖPING 2:45.39 50m
643 5 Lovisa Alsop 2001 UDDEVALLA 2:45.47 50m
159 6 Tone Sandsjö 2003 JÄRFÄLLA S 2:45.94 50m
628 7 Lina Nederman 2000 ÖSA 2:46.67 50m
431 8 Linn Herlin 2002 SPÅRVÄGEN 2:46.84 50m
Gren 5, 200m Bröstsim Damer Försök 4 (6), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:28
423 1 Sofia Henningsson 2004 SKÖVDE SS 2:44.70 50m
424 2 Malin Vestman 2003 SKÖVDE SS 2:43.59 50m
493 3 Olivia Bäckström 2005 SÖDERTÖRN 2:43.54 50m
450 4 Caroline Wallenborg 2000 SKK 2:43.46 50m
495 5 Saliha Colic 2003 SÖDERTÖRN 2:43.52 50m
594 6 Lina Berggren 1998 VÄSTERÅS 2:43.54 50m
602 7 Andréa Persson 1999 VÄSTERÅS 2:44.66 50m
408 8 Lisa Nystrand 2006 SALA SS 2:45.00 50m
Gren 5, 200m Bröstsim Damer Försök 5 (6), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:31
117 1 Telma Maltesjö 2002 HS 2:42.79 50m
213 2 Thilde Lantz 2001 KSLS 2:41.75 50m
333 3 Mikaela Bergh 1999 SK NEPTUN 2:40.77 50m
598 4 Malin Eklund 2001 VÄSTERÅS 2:40.09 50m
356 5 Alexandra Vartiainen 2001 SK NEPTUN 2:40.65 50m
559 6 Cornelia Almqvist 2002 VARBERG 2:41.37 50m
348 7 Alexandra Nilsson 1998 SK NEPTUN 2:41.78 50m
79 8 Linnea Edgren 2002 GÖTEBORG 2:42.96 50m
Gren 5, 200m Bröstsim Damer Försök 6 (6), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:34
378 1 Sara Wallberg 1999 NKK 2:39.69 50m
184 2 Klara Thormalm 1998 JÖNKÖPING 2:38.84 50m
605 3 Filippa Sterling 2002 VÄSTERÅS 2:36.61 50m
104 4 Sophie Hansson 1998 HS 2:28.09 50m
391 5 Sara Jendbro 2000 POSEIDON 2:34.26 50m
38 6 Lina Maltesson 2000 ELFSBORG 2:37.89 50m
389 7 Olivia Berglund 1998 POSEIDON 2:38.93 50m
427 8 Julia Augustsson 2000 SPÅRVÄGEN 2:39.82 50m
2018-07-03 20:31:34 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner