2018-07-20   03:13:29
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/Para-SM/JSM (50m) 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Onsdag 4 juli 2018 kl. 10:00

Document
Heatlista
SM/Para-SM/JSM (50m) 2018
Arrangör:
Plats: Citadellbadet Svensk Simidrott
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 4 jul 2018 till den 8 jul 2018
Gren 4, 100m Frisim Herrar
Försök 1 (8), Senior
WR: Cesar Cielo Filho (1987) 46.91 2009-07-30
ER: Alain Bernard (1983) 47.12 2009-07-30
WJ: Kyle Chalmers (1998) 47.58 2016-08-10
EJ:  JEB 48.45 2015-01-01
NR: Stefan Nystrand (1981) 47.37 2009-07-30
SR: Stefan Nystrand (1981) 47.37 2009-07-30
SJ: Isak Eliasson (1996) 49.39 2016-04-01
MR: Stefan Nystrand (1981) 48.70 2007-07-26
FM: Christoffer Carlsen (1992) 49.96
FJ: Daniel Forndal (1997) 51.31
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:03
25 1 Anton Daggert 1993 ÖSA 1:08.31 25m S14
19 2 Gustav Ljungberg 1991 KOMETERNA 1:14.75 50m S14
16 3 Andreas Nordh 1991 OSBY SS 1:05.40 50m S14
23 4 Jesper Andersson 1996 KARLSTAD 1:01.29 50m
S14
3 5 Sebastian Karlsson 1993 KARLSKRONA 1:04.65 50m S14
22 6 Niklas Andersson 1988 GÖTEBORG 1:14.65 50m
S7 - 3,4,12+
27 7 Albin Oskarsson 1991 ÖSA 1:35.07 50m S6
8 50m
Gren 4, 100m Frisim Herrar Försök 2 (8), Senior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:05
661 1 Martin Nilsson 1993 SPIF SF 53.63 50m
372 2 Marcus Forsgren 1996 NKK 52.95 50m
626 3 Jonathan Kling 1993 ÖSA 51.72 50m
596 4 Gustaf Dahlman 1997 VÄSTERÅS 50.35 50m
321 5 Robin Andréasson 1988 MASS 51.19 50m
261 6 Anton Andersson 1993 LASS 52.67 50m
271 7 Dan Lester 1990 LASS 53.27 50m
21 8 Ludvig Nyrén 1997 SÄFFLE SS 57.79 50m S10 - 12+
Gren 4, 100m Frisim Herrar Försök 3 (8), Senior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:06
125 1 Filip Svedberg 1997 HS 53.50 50m
307 2 Mats Westergren 1994 MKK 52.85 50m
41 3 Adam Paulsson 1995 ELFSBORG 51.33 50m
428 4 Isak Eliasson 1996 SPÅRVÄGEN 49.79 50m
169 5 Daniel Forndal 1997 JÖNKÖPING 51.16 50m
170 6 Markus Fürst 1996 JÖNKÖPING 52.33 50m
381 7 William Myrlander 1997 NÄSSJÖ 53.25 50m
97 8 Filip Dolk 1996 HS 55.03 50m
Gren 4, 100m Frisim Herrar Försök 4 (8), Senior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:08
274 1 Daniel Olsson 1996 LASS 53.45 50m
322 2 Julian Cöster 1995 MASS 52.74 50m
500 3 Jesper Jonsson 1993 SÖDERTÖRN 51.32 50m
96 4 Christoffer Carlsen 1992 HS 49.49 50m
179 5 Axel Pettersson 1995 JÖNKÖPING 50.61 50m
277 6 Pontus Palmqvist 1991 LASS 52.17 50m
498 7 Joel Huth 1996 SÖDERTÖRN 53.12 50m
110 8 Viktor Kertes 1996 HS 54.16 50m
Gren 4, 100m Frisim Herrar Försök 5 (8), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:09
12 1 Felix Persson 2000 VÄNERSBORG 1:12.23 50m S14
20 2 Tobias Klasson 2000 SÄFFLE SS 1:02.58 50m S14
658 3 Martin Falk 1999 SPIF SF 54.34 50m
432 4 Adam Karlsson 2000 SPÅRVÄGEN 54.28 50m
260 5 Malte Lundgren 2002 LIDKÖPING 54.30 50m
657 6 Jacob Danielsson 1998 SPIF SF 54.94 50m
15 7 Fabian Claeson 2002 OSBY SS 1:10.18 50m S9 - * A 12+
13 8 Sebastian Häregård 2002 VARABYGDEN 1:34.66 25m
S6
Gren 4, 100m Frisim Herrar Försök 6 (8), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:12
42 1 Samuel Rudqvist 1999 ELFSBORG 54.25 50m
34 2 Anes Cavka 1999 ELFSBORG 54.06 50m
369 3 John Brolin 2002 NKK 53.98 50m
560 4 Jonatan Carlsson 2001 VARBERG 53.83 50m
186 5 Victor Tremblay 2001 JÖNKÖPING 53.96 50m
395 6 Gustav Östlund 2000 POSEIDON 53.99 50m
300 7 William Lindblom 1998 MKK 54.25 50m
100 8 Daniel Fischer 2002 HS 54.26 50m
Gren 4, 100m Frisim Herrar Försök 7 (8), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
11:13
Anm tid
Start ca:
132 1 Dante Vollmer 2001 HS 53.67 50m
338 2 Karl Gustav Gérnyi 1999 SK NEPTUN 53.62 50m
50 3 William Brand 1998 ESKILSTUNA 53.20 50m
128 4 Stefan Varga 2000 HS 53.09 50m
241 5 Hampus Svensson 1999 LANDSKRONA 53.12 50m
174 6 Tim Lärkfeldt 2000 JÖNKÖPING 53.36 50m
351 7 Oliver Rehn 2001 SK NEPTUN 53.63 50m
40 8 Melker Olsson 2000 ELFSBORG 53.76 50m
Gren 4, 100m Frisim Herrar Försök 8 (8), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:15
116 1 Alexander Löfqvist 1999 HS 52.57 50m
299 2 Eric Hinderup 1998 MKK 52.49 50m
483 3 Daniel Kertes 1999 SÖDERTÄLJE 52.03 50m
477 4 Erik Brandt 1999 SÖDERTÄLJE 50.83 50m
175 5 Albin Lövgren 1999 JÖNKÖPING 51.69 50m
538 6 Olle Sköld 1999 TYRESÖ SS 52.12 50m
171 7 Filip Grimberg 1998 JÖNKÖPING 52.52 50m
592 8 Erik Ohlsén 2000 VÄSTERVIK 52.97 50m
2018-07-03 20:31:33 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner