2018-09-26   11:08:09
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/Para-SM/JSM (50m) 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Onsdag 4 juli 2018 kl. 10:00

Document
Heatlista
SM/Para-SM/JSM (50m) 2018
Arrangör:
Plats: Citadellbadet Svensk Simidrott
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 4 jul 2018 till den 8 jul 2018
Gren 3, 50m Ryggsim Damer
Försök 1 (9), Senior
WR: Jing Zhao (1990) 27.06 2009-07-30
ER: D Samulski/A Herasimenia (1900) 27.23 2009-07-30
WJ: Minna Atherton (2000) 27.49 2016-02-02
EJ: JEB (1900) 28.15 2015-01-01
NR: Mie Östergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05
SR: Sarah Sjöström (1993) 27.80 2017-06-30
SJ: Ida Lindborg (1994) 28.62 2014-12-12
MR: Sarah Sjöström (1993) 27.80 2017-06-30
FM: Sarah Sjöström (1993) 27.80
FJ: Ida Liljeqvist (1999) 29.82
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:45
1 50m
6 2 Maja Reichard 1991 SPÅRVÄGEN 37.05 50m S11 - TB
350 3 Marlene Pavlu Lewin 1997 SK NEPTUN 30.99 50m
349 4 Eygló Òsk Gústafsdóttir 1995 SK NEPTUN 29.37 50m
199 5 Josefin Lewton 1997 KALMAR SS 30.19 50m
508 6 Caroline Speiner 1994 SÖDERTÖRN 31.65 50m
4 7 Rose-Marie Robertsson 1986 VARBERG PF 53.90 50m S14
8 50m
Gren 3, 50m Ryggsim Damer Försök 2 (9), Senior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:47
1 50m
14 2 Pernilla Lindberg 1994 GÖTEBORG 36.51 50m S14
438 3 Anna Åhlin 1991 SPÅRVÄGEN 30.94 50m
518 4 Magdalena Kuras 1988 SK TRITON 29.35 50m
275 5 Caroline Palm 1992 LASS 30.00 50m
504 6 Greta Nykvist 1996 SÖDERTÖRN 31.63 50m
5 7 Edit Sjöstrand 1991 VARBERG PF 49.37 50m S14
8 50m
Gren 3, 50m Ryggsim Damer Försök 3 (9), Senior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:48
28 1 Isabella Hocanin 1997 ÖSA 1:27.76 50m S5
180 2 Johanna Pettersson 1996 JÖNKÖPING 31.69 50m
248 3 Linnéa Bielicz 1994 SK LAXEN 30.59 50m
301 4 Ida Lindborg 1994 MKK 28.05 50m
183 5 Alma Thormalm 1996 JÖNKÖPING 30.00 50m
509 6 Vilma Unnermark 1997 SÖDERTÖRN 31.08 50m
2 7 Helena Fältman 1980 TÄBY SIM 38.24 50m
S10
8 50m
Gren 3, 50m Ryggsim Damer Försök 4 (9), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:50
1 50m
26 2 Rebecca Löf 2001 ÖSA 50.23 25m S14
10 3 Emma Danielsson 2002 SÖDERTÄLJE 50.61 50m S9 - * 4,12+
1 4 Elin Hammarqvist 2004 TÄBY SIM 46.81 50m S9 - * A 12+
29 5 Ida Andersson-Wulf 1998 VELLINGE-N 48.33 50m S7 - A 12
18 6 Felicia Andersson 2001 KOMETERNA 40.05 25m S14
7 50m
8 50m
Gren 3, 50m Ryggsim Damer Försök 5 (9), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:52
17 1 Lina Nilsson 2002 OSBY SS 42.30 50m S14
255 2 Mellie Wijk 2002 SK LAXEN 32.26 50m
422 3 Vera Fransson 2001 SKÖVDE SS 32.09 50m
510 4 Alwa Widmark 2002 SÖDERTÖRN 32.04 50m
59 5 Sofia Bjälevik 1999 ESKILSTUNA 32.06 50m
435 6 Veronica Stureborg 1999 SPÅRVÄGEN 32.17 50m
24 7 Agnes Kramer 1998 FALKENBERG 42.10 50m S8 - * 5,12+
11 8 Nicola St. Clair Maitland 2003 SÖDERTÄLJE 46.81 50m
S8 - * A 12+
Gren 3, 50m Ryggsim Damer Försök 6 (9), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:53
236 1 Viktoria Dellhede 2003 LANDSKRONA 31.98 50m
533 2 Olivia Stille 2000 TUREBERG 31.94 50m
206 3 Sofie Karlsson 2000 KARLSKRONA 31.88 50m
412 4 Minna Larsson 2002 SJÖBO SS 31.80 50m
371 5 Klara Eriksson 2000 NKK 31.84 50m
485 6 Hilma Ramdén 2000 SÖDERTÄLJE 31.89 50m
478 7 Emilia Christiansen 1999 SÖDERTÄLJE 31.95 50m
542 8 Cornelia Jerresand 2000 TÄBY SIM 32.01 50m
Gren 3, 50m Ryggsim Damer Försök 7 (9), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:55
Anm tid
Start ca:
181 1 Elin Ristl 1999 JÖNKÖPING 31.67 50m
219 2 Malin Andersson 1999 KUNGSBACKA 31.57 50m
253 3 Tilde Morin 2002 SK LAXEN 31.52 50m
303 4 Mollie Morfelt 2003 MKK 31.33 50m
627 5 Clara Momats 2000 ÖSA 31.47 50m
82 6 Marion Hanquet 2001 GÖTEBORG 31.53 50m
340 7 Tuva Glimmerud-Gullbjörk 2000 SK NEPTUN 31.61 50m
272 8 Hilda Linné 2000 LASS 31.71 50m
Gren 3, 50m Ryggsim Damer Försök 8 (9), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:56
465 1 Elise Öberg 2002 SUNDSVALL 31.29 50m
497 2 Emelie Fast 2004 SÖDERTÖRN 31.25 50m
308 3 Emma Vileus 2001 MKK 31.18 50m
270 4 Vera Karlsson 2003 LASS 31.10 50m
541 5 Ellen Banestig 2002 TÄBY SIM 31.12 50m
47 6 Tilda Öman 2000 ELFSBORG 31.23 50m
660 7 Paola Kylberg 2002 SPIF SF 31.29 50m
649 8 Davilda Lareva 2000 TRELLEBORG 31.32 50m
Gren 3, 50m Ryggsim Damer Försök 9 (9), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:57
124 1 Julia Stenhård 2000 HS 30.67 50m
536 2 Josefin Ossmyr 1999 TYRESÖ SS 30.54 50m
197 3 Miranda Arvidsson 1998 KALMAR SS 30.17 50m
621 4 Ida Liljeqvist 1999 ÄNGELHOLM 29.60 50m
464 5 Wilma Persson 2001 SUNDSVALL 29.61 50m
165 6 Lova Andersson 2000 JÖNKÖPING 30.30 50m
577 7 Anna Miram 1999 VÄSBY SS 30.63 50m
405 8 Isabella Revstedt 2001 SK RAN 30.82 50m
2018-07-03 20:31:33 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner