2018-12-12   01:57:28
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/Para-SM/JSM (50m) 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Onsdag 4 juli 2018 kl. 10:00

Document
Heatlista
SM/Para-SM/JSM (50m) 2018
Arrangör:
Plats: Citadellbadet Svensk Simidrott
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 4 jul 2018 till den 8 jul 2018
Gren 2, 200m Fjärilsim Herrar
Försök 1 (7), Senior
WR: Michael Phelps (1985) 1:51.51 2009-07-29
ER: Laszlo Cseh (1985) 1:52.70 2008-08-13
WJ: Kristof Milak (2000) 1:53.79 2017-06-30
EJ: Kristof Milak (2000) 1:53.79 2017-06-30
NR: Viktor B. Bromer (1993) 1:54.47 2015-08-04
SR: Simon Sjödin (1986) 1:56.46 2016-08-08
SJ: Christoffer Wallin (1990) 2:00.94 2009-07-04
MR: Simon Sjödin (1986) 1:57.99 2016-07-06
FM: Simon Sjödin (1986) 2:00.00
FJ: Samuel Törnqvist (1997) 2:03.77
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:24
1 50m
663 2 Alfred Åström 1997 SPIF SF 2:12.64 50m
343 3 Kristian Kron 1992 SK NEPTUN 2:07.86 50m
95 4 Jesper Björk 1993 HS 2:00.64 50m
176 5 Markus Malm 1997 JÖNKÖPING 2:04.17 50m
482 6 Henry Kerman 1997 SÖDERTÄLJE 2:10.79 50m
650 7 Victor Lloyd 1996 TRELLEBORG 2:15.46 50m
8 50m
Gren 2, 200m Fjärilsim Herrar Försök 2 (7), Senior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:27
148 1 Joel Westerlind 1996 HÄRNÖSAND 2:17.00 50m
470 2 Marcus Kindberg 1993 SK SYDSIM 2:11.96 50m
105 3 Christopher Havton 1997 HS 2:05.91 50m
224 4 Nils Liess 1996 KUNGSBACKA 1:57.88 50m
547 5 Samuel Törnqvist 1997 TÄBY SIM 2:03.57 50m
388 6 Sebastian Bergenzaun 1991 POSEIDON 2:08.65 50m
222 7 Anton Johansson 1996 KUNGSBACKA 2:12.77 50m
8 50m
Gren 2, 200m Fjärilsim Herrar Försök 3 (7), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:30
1 50m
2 50m
433 3 Jonas Malmring 2001 SPÅRVÄGEN 2:18.11 50m
45 4 William Westerlund Holappa 1999 ELFSBORG 2:16.14 50m
399 5 Linus Ljunghusen 2000 POSEIDON 2:18.01 50m
6 50m
7 50m
8 50m
Gren 2, 200m Fjärilsim Herrar Försök 4 (7), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:32
407 1 Edwin Nystrand 2002 SALA SS 2:15.68 50m
557 2 Carl Göransson 2000 UPSALA S 2:14.88 50m
178 3 Erik Nicklasson 1998 JÖNKÖPING 2:14.49 50m
288 4 Ian Hangård 2002 SK LÖDDE 2:13.64 50m
658 5 Martin Falk 1999 SPIF SF 2:14.45 50m
80 6 Mathieu Gripon 2001 GÖTEBORG 2:14.56 50m
127 7 Martin Wahlberg 1999 HS 2:15.33 50m
8 50m
Gren 2, 200m Fjärilsim Herrar Försök 5 (7), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:35
295 1 David Falk 2003 MKK 2:13.33 50m
305 2 Primus Olsson 2000 MKK 2:12.26 50m
578 3 Niklas Nyblom 1999 VÄSBY SS 2:11.16 50m
394 4 Jesper Olsson 1998 POSEIDON 2:10.88 50m
334 5 Simon Blom 1999 SK NEPTUN 2:10.92 50m
368 6 Robin Björklund 2002 NJURUNDA 2:12.09 50m
161 7 Gustav Swedenborg 1998 JÄRFÄLLA S 2:12.71 50m
574 8 Christopher Lindholm 2002 VÄSBY SS 2:13.53 50m
Gren 2, 200m Fjärilsim Herrar Försök 6 (7), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:38
266 1 Mattias Grynning 1999 LASS 2:10.18 50m
109 2 William Kerman 2001 HS 2:10.06 50m
345 3 William Lulek 1998 SK NEPTUN 2:09.61 50m
532 4 Oskar Iwarsson 2000 TUREBERG 2:09.17 50m
182 5 Anton Steindl 2000 JÖNKÖPING 2:09.34 50m
238 6 Oskar Hoff 1998 LANDSKRONA 2:09.89 50m
130 7 Isak Vikström 1999 HS 2:10.09 50m
581 8 Max Sundberg 1999 VÄSBY SS 2:10.85 50m
Gren 2, 200m Fjärilsim Herrar Försök 7 (7), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:41
Anm tid
Start ca:
376 1 Hampus Lovinge 1998 NKK 2:07.65 50m
595 2 Filip Björkholm 1998 VÄSTERÅS 2:06.61 50m
545 3 Daniel Räisänen 1999 TÄBY SIM 2:05.71 50m
172 4 Victor Johansson 1998 JÖNKÖPING 2:02.71 50m
152 5 Viktor Fridsjö 1998 JÄRFÄLLA S 2:03.75 50m
604 6 Lukas Steiner 1998 VÄSTERÅS 2:05.95 50m
111 7 Victor Klingeryd Jalamo 2000 HS 2:06.95 50m
330 8 Tobias Åberg 2000 MASS 2:08.98 50m
2018-07-03 20:31:32 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner