2018-12-12   01:43:47
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/Para-SM/JSM (50m) 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Onsdag 4 juli 2018 kl. 10:00

Document
Heatlista
SM/Para-SM/JSM (50m) 2018
Arrangör:
Plats: Citadellbadet Svensk Simidrott
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 4 jul 2018 till den 8 jul 2018
Gren 1, 200m Frisim Damer
Försök 1 (5), Senior
WR: Federica Pellegrini (1988) 1:52.98 2009-07-29
ER: Federica Pellegrini (1988) 1:52.98 2009-07-29
WJ: Duo Shen (1997) 1:56.12 2014-08-20
EJ: JEB 1:56.78 2015-01-01
NR: Sarah Sjöström (1993) 1:54.08 2016-08-09
SR: Sarah Sjöström (1993) 1:54.08 2016-08-09
SJ: Sarah Sjöström (1993) 1:55.23 2012-03-05
MR: Sarah Sjöström (1993) 1:54.34 2016-07-06
FM:Sarah Sjöström (1993) 1:56.44
FJ: Hanna Eriksson (1999) 2:02.58
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:09
437 1 Malin Wallén 1997 SPÅRVÄGEN 2:10.28 50m
268 2 Sofia Henell 1997 LASS 2:07.65 50m
409 3 Erica Dahlgren 1997 S02 2:05.99 50m
103 4 Louise Hansson 1996 HS 1:59.68 50m
341 5 Jaqueline Hippi 1996 SK NEPTUN 2:05.25 50m
501 6 Carin Klasson 1995 SÖDERTÖRN 2:07.55 50m
180 7 Johanna Pettersson 1996 JÖNKÖPING 2:09.08 50m
267 8 Christin Heina 1996 LASS 2:12.25 50m
Gren 1, 200m Frisim Damer Försök 2 (5), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:11
1 50m
2 50m
601 3 Elvira Mörtstrand 2003 VÄSTERÅS 2:12.55 50m
70 4 Frida Lannhard 2000 FALUN 2:10.67 50m
69 5 Sara Junevik 2000 FALUN 2:11.90 50m
6 50m
7 50m
8 50m
Gren 1, 200m Frisim Damer Försök 3 (5), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:14
1 50m
422 2 Vera Fransson 2001 SKÖVDE SS 2:09.32 50m
298 3 Anna Grahovac 1999 MKK 2:09.11 50m
328 4 Ida Swegmark 2000 MASS 2:08.69 50m
564 5 Ebba  Andersson 2001 VÄSBY SS 2:08.88 50m
133 6 Olivia Ülger 2000 HS 2:09.20 50m
52 7 Lisa Eriksson 1998 ESKILSTUNA 2:09.55 50m
8 50m
Gren 1, 200m Frisim Damer Försök 4 (5), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:17
542 1 Cornelia Jerresand 2000 TÄBY SIM 2:08.54 50m
177 2 Alice Müllern 1998 JÖNKÖPING 2:08.44 50m
197 3 Miranda Arvidsson 1998 KALMAR SS 2:08.31 50m
406 4 Emilia Rönningdal 2002 S 71 2:08.11 50m
353 5 Tiffani Segerbrand 1999 SK NEPTUN 2:08.13 50m
296 6 Alba Forés 1998 MKK 2:08.44 50m
478 7 Emilia Christiansen 1999 SÖDERTÄLJE 2:08.47 50m
486 8 Emma Sundstrand 2001 SÖDERTÄLJE 2:08.63 50m
Gren 1, 200m Frisim Damer Försök 5 (5), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:20
273 1 Emma Magnusson 1998 LASS 2:06.96 50m
157 2 Emma Rotstam 1998 JÄRFÄLLA S 2:06.59 50m
115 3 Alicia Lundblad 2001 HS 2:05.35 50m
168 4 Hanna Eriksson 1999 JÖNKÖPING 2:00.67 50m
436 5 Emma Sundstedt 1998 SPÅRVÄGEN 2:04.02 50m
572 6 Louise Halldén 1998 VÄSBY SS 2:06.17 50m
565 7 Tova Andersson 2001 VÄSBY SS 2:06.92 50m
82 8 Marion Hanquet 2001 GÖTEBORG 2:06.98 50m
2018-07-03 20:31:32 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner