Program for Sum-Sim (50m) 2018
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lindängsbadet |
Svensk Simidrott & Malmö KK |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 27 jun 2018 till den 1 jul 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
400m Medley Flickor |
|
|
|
|
|
15 år och yngre: Martina Granström (1991) 4:57.57 2006 FM: Edith Jernstedt 4:59.38 |
|
16 - 17 år: Ann Berglund (1984) 4:55.22 2000 FM: Emma Sundstrand 5:02.81 |
|
15 och yngre |
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
79 |
|
Lucie Hanquet |
Föreningen Göteborg Sim |
2003 |
CC2403 |
50m |
5:12.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
654 |
|
Saliha Colic |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
AX8803 |
50m |
5:16.27 |
|
|
|
|
|
3 |
652 |
|
Olivia Bäckström |
Södertörns Simsällskap |
2005 |
AM0205 |
50m |
5:17.33 |
|
|
|
|
|
4 |
416 |
|
Sara Nyqvist |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
2003 |
BG4603 |
50m |
5:17.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
999 |
|
Hilja Schimmel |
Skövde Simsällskap |
2003 |
AV3603 |
50m |
5:18.35 |
|
|
|
|
|
6 |
522 |
|
Lisa Nystrand |
Sala Simsällskap |
2006 |
AA1206 |
50m |
5:18.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
876 |
|
Felicia Rogell |
Västerås Simsällskap |
2003 |
AQ6603 |
50m |
5:19.02 |
|
|
|
|
|
8 |
216 |
|
Tea Winblad |
Kalmar Simsällskap |
2004 |
AH7404 |
50m |
5:19.62 |
|
|
|
|
|
9 |
847 |
|
Elin Peng |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AJ7603 |
50m |
5:20.06 |
|
|
|
|
|
10 |
528 |
|
Selma Avdic |
Simklubben S 02 |
2003 |
AM6803 |
50m |
5:20.18 |
|
|
|
|
|
11 |
312 |
|
Vera Karlsson |
Linköpings Allmänna SS |
2003 |
AI8403 |
50m |
5:20.43 |
|
|
|
|
|
12 |
|
|
|
Skövde Simsällskap |
|
|
50m |
5:21.00 |
|
|
560 |
|
Sofia Henningsson |
2004 |
AH8204 |
|
|
|
|
13 |
176 |
|
Tone Sandsjö |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AF5403 |
50m |
5:26.60 |
|
|
|
|
|
14 |
565 |
|
Linn Suchomel |
Skövde Simsällskap |
2003 |
AD2203 |
50m |
5:26.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
250 |
|
Olivia Jarl Halvarsson |
Kristianstads SLS |
2003 |
AX2203 |
50m |
5:28.34 |
|
|
|
|
|
16 |
307 |
|
Wilma Holmertz |
Linköpings Allmänna SS |
2003 |
AD1803 |
50m |
5:30.70 |
|
|
|
|
|
17 |
976 |
|
Maria Bang |
Stockholmspolisens IF SF |
2003 |
BE8803 |
50m |
5:31.06 |
|
|
|
|
|
18 |
743 |
|
Jennifer Nyblom |
Täby Sim |
2003 |
AC1603 |
50m |
5:32.37 |
|
|
|
|
|
19 |
711 |
|
Astrid Nilsson |
Turebergs Simklubb |
2003 |
AQ9403 |
50m |
5:31.35 |
EXT |
|
20 |
817 |
|
Thea Wicknertz |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
50m |
5:34.10 |
EXT |
|
|
2005 |
AT3405 |
|
21 |
567 |
|
Malin Vestman |
Skövde Simsällskap |
2003 |
AL5803 |
50m |
5:35.11 |
EXT |
|
22 |
349 |
|
Isabel Smideberg |
Simklubben Lödde |
2004 |
AJ7804 |
50m |
5:42.16 |
EXT |
|
23 |
|
|
|
Järfälla Simsällskap |
|
|
50m |
5:42.77 |
EXT |
|
157 |
|
Moa Arvehed |
2003 |
AT7803 |
|
24 |
311 |
|
Martina Karlsson |
Linköpings Allmänna SS |
2003 |
AA9603 |
50m |
5:44.80 |
EXT |
|
21, 400m Medley Flickor - 16-17 år |
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
196 |
|
Wilma Johansson |
Jönköpings Simsällskap |
2001 |
AT7401 |
50m |
5:01.62 |
|
|
|
|
|
2 |
643 |
|
Emma Sundstrand |
Södertälje Simsällskap |
2001 |
AJ3201 |
50m |
5:02.81 |
|
|
|
|
|
3 |
513 |
|
Emilia Rönningdal |
S71 |
2002 |
AC6202 |
50m |
5:05.07 |
|
|
|
|
|
4 |
|
|
|
Föreningen Göteborg Sim |
|
|
50m |
5:07.34 |
|
|
80 |
|
Marion Hanquet |
2001 |
BY2401 |
|
|
|
|
5 |
747 |
|
Esther Rydbeck Nordén |
Täby Sim |
2001 |
BN8801 |
50m |
5:11.01 |
|
|
|
|
|
6 |
834 |
|
Tova Andersson |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AH8201 |
50m |
5:12.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
622 |
|
Elise Öberg |
Sundsvalls Simsällskap |
2002 |
AE8402 |
50m |
5:12.82 |
|
|
|
|
|
8 |
355 |
|
Johanna Andersson |
Malmö Kappsimningsklubb |
2002 |
AK8202 |
50m |
5:12.85 |
|
|
|
|
|
9 |
96 |
|
Ella Laurén |
Simklubben Hajen |
2001 |
AO1201 |
50m |
5:14.67 |
|
|
|
|
|
10 |
156 |
|
Ella Arrhén Andersson |
Järfälla Simsällskap |
2002 |
AX8402 |
50m |
5:15.27 |
|
|
|
|
|
11 |
575 |
|
Linn Herlin |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AU6402 |
50m |
5:16.11 |
|
|
|
|
|
12 |
292 |
|
Mellie Wijk |
Simklubben Laxen |
|
|
50m |
5:16.94 |
|
|
|
2002 |
AM1602 |
|
|
|
|
13 |
454 |
|
Alexandra Vartiainen |
Simklubben Neptun |
2001 |
BW1801 |
50m |
5:17.01 |
|
|
|
|
|
14 |
669 |
|
Emma Roloff |
Södertörns Simsällskap |
2002 |
AT6402 |
50m |
5:18.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
310 |
|
Felicia Järvikari |
Linköpings Allmänna SS |
2002 |
AH9802 |
50m |
5:18.67 |
|
|
|
|
|
16 |
902 |
|
Jennifer Bergström |
Åkersberga Simsällskap |
2002 |
AA9402 |
50m |
5:19.67 |
|
|
|
|
|
17 |
951 |
|
Marit Cuperus |
Föreningen Uddevalla Sim |
2002 |
BD0202 |
50m |
5:22.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
51 |
|
Sara Wilhelmsson |
Eslövs Simsällskap |
2001 |
AO6201 |
50m |
5:23.49 |
|
|
|
|
|
19 |
485 |
|
Moa Olofsson |
Osby Simsällskap |
2002 |
AG8202 |
50m |
5:25.17 |
|
|
|
|
|
20 |
895 |
|
Clara Örnhem |
Växjö Simsällskap |
2002 |
AE2402 |
50m |
5:25.48 |
|
|
|
|
|
21 |
846 |
|
Louise Peacock |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AL3601 |
50m |
5:25.52 |
|
|
|
|
|
22 |
290 |
|
Wilma Svensson |
Simklubben Laxen |
2002 |
BK8402 |
50m |
5:25.77 |
|
|
|
|
|
23 |
|
|
|
Järfälla Simsällskap |
|
|
50m |
5:26.02 |
|
|
167 |
|
Louise Larsson |
2002 |
AH2802 |
|
|
|
|
24 |
165 |
|
Emma Hansson |
Järfälla Simsällskap |
2002 |
AQ9602 |
50m |
5:26.67 |
|
|
|
|
|
25 |
383 |
|
Sara Stenberg |
Malmö Kappsimningsklubb |
2001 |
AA8601 |
50m |
5:26.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
707 |
|
Astrid Eriksson |
Turebergs Simklubb |
2001 |
AD1201 |
50m |
5:27.76 |
|
|
|
|
|
27 |
74 |
|
Linnea Edgren |
Föreningen Göteborg Sim |
2002 |
AT7202 |
50m |
5:28.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-27 10:18:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|