Program for Sum-Sim (50m) 2018
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lindängsbadet |
Svensk Simidrott & Malmö KK |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 27 jun 2018 till den 1 jul 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
200m Fjärilsim Flickor |
|
|
|
|
|
15 år och yngre: Mikaela Laurén (1976) 2:17.29 1991 FM: Annie Hegmegi 2:20.19 |
|
16 - 17 år: Louise Hansson (1996) 2:14.11 2013 FM: Julia Stenhård 2:21.78 |
|
15 och yngre |
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
191 |
|
Annie Hegmegi |
Jönköpings Simsällskap |
2003 |
AA1403 |
50m |
2:20.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
916 |
|
Cornelia Johansson |
Örebro Simallians |
2003 |
AF1803 |
50m |
2:28.65 |
|
|
|
|
|
3 |
652 |
|
Olivia Bäckström |
Södertörns Simsällskap |
2005 |
AM0205 |
50m |
2:28.81 |
|
|
|
|
|
4 |
312 |
|
Vera Karlsson |
Linköpings Allmänna SS |
2003 |
AI8403 |
50m |
2:29.03 |
|
|
|
|
|
5 |
528 |
|
Selma Avdic |
Simklubben S 02 |
2003 |
AM6803 |
50m |
2:29.32 |
|
|
|
|
|
6 |
668 |
|
Klara Possman |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
BA6803 |
50m |
2:30.02 |
|
|
|
|
|
7 |
416 |
|
Sara Nyqvist |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
50m |
2:30.09 |
|
|
|
2003 |
BG4603 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
235 |
|
Emily O´Brien |
Karlstads Simsällskap |
2004 |
CA8604 |
50m |
2:30.39 |
|
|
|
|
|
9 |
55 |
|
Amanda Jobs |
Falu Simsällskap |
2003 |
AK0203 |
50m |
2:31.10 |
|
|
|
|
|
10 |
315 |
|
Thilde Smedbäck |
Linköpings Allmänna SS |
2004 |
AD3404 |
50m |
2:32.66 |
|
|
|
|
|
11 |
847 |
|
Elin Peng |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AJ7603 |
50m |
2:32.72 |
|
|
|
|
|
12 |
|
|
|
Simklubben Poseidon |
|
|
50m |
2:32.88 |
|
|
500 |
|
Ditte Oredsson |
2003 |
AM9403 |
|
|
|
|
13 |
79 |
|
Lucie Hanquet |
Föreningen Göteborg Sim |
2003 |
CC2403 |
50m |
2:33.37 |
|
|
|
|
|
14 |
10 |
|
Tindra Aminoff |
Simklubben Elfsborg |
2003 |
AU5403 |
50m |
2:33.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
549 |
|
Clara Steen |
Sjöbo Simsällskap |
2003 |
BE3603 |
50m |
2:34.22 |
|
|
|
|
|
16 |
252 |
|
Saga Nyborg |
Kristianstads SLS |
2003 |
AK9603 |
50m |
2:34.72 |
|
|
|
|
|
17 |
216 |
|
Tea Winblad |
Kalmar Simsällskap |
2004 |
AH7404 |
50m |
2:35.08 |
|
|
|
|
|
18 |
666 |
|
Nina Pavlovic Cano |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AS7804 |
50m |
2:35.80 |
|
|
|
|
|
19 |
410 |
|
Boiana Gradinarska |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
2004 |
AJ5204 |
50m |
2:36.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
565 |
|
Linn Suchomel |
Skövde Simsällskap |
2003 |
AD2203 |
50m |
2:37.37 |
|
|
|
|
|
21 |
112 |
|
Alicia Johansson |
Helsingborgs Simsällskap |
2003 |
AI2603 |
50m |
2:37.56 |
|
|
|
|
|
22 |
535 |
|
Elna Magnusson |
Simklubben S 02 |
2004 |
BG1804 |
50m |
2:38.04 |
|
|
|
|
|
23 |
9 |
|
Emma Ragnarsson |
Simsällskapet Delfin |
2004 |
AI4203 |
50m |
2:38.14 |
|
|
|
|
|
24 |
842 |
|
Emelie Lindström |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AJ7403 |
50m |
2:39.51 |
|
|
|
|
|
25 |
236 |
|
Isabelle Rydahl |
Karlstads Simsällskap |
|
|
50m |
2:39.85 |
|
|
|
2003 |
AC0203 |
|
|
|
|
26 |
727 |
|
Jennie Ewerbring |
Täby Sim |
2003 |
AT6603 |
50m |
2:39.94 |
|
|
|
|
|
27 |
311 |
|
Martina Karlsson |
Linköpings Allmänna SS |
2003 |
AA9603 |
50m |
2:40.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
200 |
|
Ida Rudelius |
Jönköpings Simsällskap |
2004 |
AM7204 |
50m |
2:40.60 |
|
|
|
|
|
29 |
467 |
|
Hanna Jonasson |
Njurunda Simsällskap |
2004 |
AR0604 |
50m |
2:40.88 |
|
|
|
|
|
30 |
812 |
|
Klara Rödin |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AE2603 |
50m |
2:41.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
486 |
|
Alma Torkelsson |
Osby Simsällskap |
2003 |
AE5603 |
50m |
2:41.48 |
|
|
|
|
|
32 |
443 |
|
Vendela Hillström |
Simklubben Neptun |
2003 |
AW5803 |
50m |
2:41.72 |
|
|
|
|
|
33 |
789 |
|
Amanda Viksten |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AK8604 |
50m |
2:41.97 |
|
|
|
|
|
34 |
307 |
|
Wilma Holmertz |
Linköpings Allmänna SS |
2003 |
AD1803 |
50m |
2:42.02 |
|
|
|
|
|
35 |
956 |
|
Lina Nielsen |
Föreningen Uddevalla Sim |
2005 |
AD5605 |
50m |
2:42.29 |
|
|
|
|
|
36 |
|
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
50m |
2:42.29 |
|
|
418 |
|
Clara Sjöstedt |
2003 |
BG6603 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
946 |
|
Sofia Voigt |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
BF0803 |
50m |
2:42.30 |
|
|
|
|
|
38 |
202 |
|
Natalie Stjärnås |
Jönköpings Simsällskap |
2003 |
AL3403 |
50m |
2:42.42 |
|
|
|
|
|
39 |
711 |
|
Astrid Nilsson |
Turebergs Simklubb |
2003 |
AQ9403 |
50m |
2:42.44 |
|
|
|
|
|
40 |
743 |
|
Jennifer Nyblom |
Täby Sim |
2003 |
AC1603 |
50m |
2:42.45 |
|
|
|
|
|
41 |
|
|
|
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
50m |
2:43.74 |
|
|
816 |
|
Maya Wallström |
2004 |
AT4804 |
|
|
|
|
42 |
976 |
|
Maria Bang |
Stockholmspolisens IF SF |
2003 |
BE8803 |
50m |
2:44.01 |
EFT |
|
43 |
285 |
|
Emilia Hedman |
Simklubben Laxen |
2003 |
BE6803 |
50m |
2:44.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
73 |
|
Johanna Edgren |
Föreningen Göteborg Sim |
2004 |
AZ5604 |
50m |
2:44.81 |
|
|
|
|
|
45 |
422 |
|
Astrid Virén |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
2004 |
AV5204 |
50m |
2:45.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
271 |
|
Linnéa Lindh |
Landskrona Simsällskap |
2003 |
AI3803 |
50m |
2:45.56 |
|
|
|
|
|
47 |
440 |
|
Lovisa Edman |
Simklubben Neptun |
2003 |
AU5203 |
50m |
2:45.77 |
|
|
|
|
|
48 |
596 |
|
Ella Bolmstrand |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2004 |
BR5804 |
50m |
2:46.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
977 |
|
Elsa Fogelsjöö |
Stockholmspolisens IF SF |
2003 |
AX0403 |
50m |
2:47.82 |
|
|
|
|
|
50 |
60 |
|
Frida Florén |
Gävle Simsällskap |
2004 |
AB1404 |
50m |
2:47.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
105 |
|
Liv Bexell |
Helsingborgs Simsällskap |
2005 |
BD2205 |
50m |
2:47.88 |
|
|
|
|
|
52 |
795 |
|
Ellie Geigel |
Föreningen Varberg Sim |
2003 |
BR2203 |
50m |
2:47.91 |
|
|
|
|
|
53 |
413 |
|
Sara Hopmark |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
2004 |
AJ7204 |
50m |
2:48.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
532 |
|
Ella Holmqvist |
Simklubben S 02 |
2005 |
AY3405 |
50m |
2:48.06 |
|
|
|
|
|
55 |
929 |
|
Filippa Jakobsson |
Simklubben Ägir |
2003 |
AY0603 |
50m |
2:48.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
561 |
|
Nikita Kapron |
Skövde Simsällskap |
2003 |
AL2803 |
50m |
2:51.45 |
|
|
|
|
|
17, 200m Fjärilsim Flickor - 16-17 år |
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
872 |
|
Edith Jernstedt |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AG1202 |
50m |
2:17.99 |
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
|
50m |
2:22.67 |
|
|
196 |
|
Wilma Johansson |
2001 |
AT7401 |
|
|
|
|
3 |
638 |
|
Carolina Jonsson |
Södertälje Simsällskap |
2002 |
AU5402 |
50m |
2:23.57 |
|
|
|
|
|
4 |
292 |
|
Mellie Wijk |
Simklubben Laxen |
2002 |
AM1602 |
50m |
2:25.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
310 |
|
Felicia Järvikari |
Linköpings Allmänna SS |
2002 |
AH9802 |
50m |
2:25.86 |
|
|
|
|
|
6 |
243 |
|
Linnéa Persson |
Kappsimningsklubben Karpen |
2002 |
AA5802 |
50m |
2:25.95 |
|
|
|
|
|
7 |
80 |
|
Marion Hanquet |
Föreningen Göteborg Sim |
2001 |
BY2401 |
50m |
2:26.90 |
|
|
|
|
|
8 |
497 |
|
Mary Lagoguez |
Simklubben Poseidon |
2001 |
BD9801 |
50m |
2:27.85 |
|
|
|
|
|
9 |
875 |
|
Lina Rehnman |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AZ4802 |
50m |
2:28.44 |
|
|
|
|
|
10 |
513 |
|
Emilia Rönningdal |
S71 |
|
|
50m |
2:29.51 |
|
|
|
2002 |
AC6202 |
|
|
|
|
11 |
355 |
|
Johanna Andersson |
Malmö Kappsimningsklubb |
2002 |
AK8202 |
50m |
2:30.46 |
|
|
|
|
|
12 |
485 |
|
Moa Olofsson |
Osby Simsällskap |
2002 |
AG8202 |
50m |
2:30.74 |
|
|
|
|
|
13 |
|
|
|
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
50m |
2:31.31 |
|
|
618 |
|
Joyce Muzito |
2001 |
BT4401 |
|
|
|
|
14 |
563 |
|
Ida Lövgren |
Skövde Simsällskap |
2001 |
AB2801 |
50m |
2:31.52 |
|
|
|
|
|
15 |
605 |
|
Elsa Nordström |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2001 |
AV9401 |
50m |
2:32.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
96 |
|
Ella Laurén |
Simklubben Hajen |
2001 |
AO1201 |
50m |
2:32.79 |
|
|
|
|
|
17 |
434 |
|
Amanda Bekkewold |
Simklubben Neptun |
2001 |
BM3401 |
50m |
2:34.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
703 |
|
Annie Lätt |
Trollhättans Simsällskap |
2001 |
AO0601 |
50m |
2:34.20 |
|
|
|
|
|
19 |
940 |
|
Tova Magnusson |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
AC5802 |
50m |
2:34.41 |
|
|
|
|
|
20 |
669 |
|
Emma Roloff |
Södertörns Simsällskap |
2002 |
AT6402 |
50m |
2:35.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
400 |
|
Ebba Olsson |
Mariestads Simsällskap |
2001 |
AM7201 |
50m |
2:35.85 |
|
|
|
|
|
22 |
902 |
|
Jennifer Bergström |
Åkersberga Simsällskap |
2002 |
AA9402 |
50m |
2:36.29 |
|
|
|
|
|
23 |
32 |
|
Frida Gustafsson |
Eskilstuna Simklubb |
2001 |
AM5401 |
50m |
2:36.63 |
|
|
|
|
|
24 |
383 |
|
Sara Stenberg |
Malmö Kappsimningsklubb |
2001 |
AA8601 |
50m |
2:37.33 |
|
|
|
|
|
25 |
646 |
|
Nadia Welin-Berger |
Södertälje Simsällskap |
2002 |
AU4402 |
50m |
2:37.98 |
|
|
|
|
|
26 |
|
|
|
Eskilstuna Simklubb |
|
|
50m |
2:38.09 |
|
|
29 |
|
Saga Bäckström |
2002 |
AD9202 |
|
|
|
|
27 |
735 |
|
Alexandra Jensen |
Täby Sim |
2001 |
BG6801 |
50m |
2:38.61 |
|
|
|
|
|
28 |
305 |
|
Elin Gunnarsson |
Linköpings Allmänna SS |
2002 |
AJ6802 |
50m |
2:39.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
85 |
|
Michelle Nordenmark |
Föreningen Göteborg Sim |
2002 |
AN6602 |
50m |
2:39.88 |
|
|
|
|
|
30 |
598 |
|
Klara Eklöf |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2002 |
AH2202 |
50m |
2:39.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
|
|
Eslövs Simsällskap |
|
|
50m |
2:40.25 |
|
|
51 |
|
Sara Wilhelmsson |
2001 |
AO6201 |
|
|
|
|
32 |
512 |
|
Anna-Luisa Permarker |
S71 |
2002 |
AH1402 |
50m |
2:40.69 |
|
|
|
|
|
33 |
204 |
|
Alice Thörnros |
Jönköpings Simsällskap |
2001 |
AT8601 |
50m |
2:40.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
984 |
|
Sofia Walsh |
Stockholmspolisens IF SF |
2002 |
AF3402 |
50m |
2:41.03 |
|
|
|
|
|
35 |
910 |
|
Alma Sandberg |
Ängelholms Simsällskap |
2002 |
AU3802 |
50m |
2:41.14 |
|
|
|
|
|
36 |
509 |
|
Isabella Frykholm |
Simklubben Ran |
2001 |
BD9201 |
50m |
2:41.28 |
|
|
|
|
|
37 |
187 |
|
Victoria Danielsson |
Jönköpings Simsällskap |
2002 |
BP6802 |
50m |
2:41.45 |
|
|
|
|
|
38 |
533 |
|
Signe Kåberg |
Simklubben S 02 |
2002 |
BG1402 |
50m |
2:41.49 |
|
|
|
|
|
39 |
165 |
|
Emma Hansson |
Järfälla Simsällskap |
|
|
50m |
2:41.93 |
|
|
|
2002 |
AQ9602 |
|
|
|
|
40 |
308 |
|
Alva Högberg |
Linköpings Allmänna SS |
2002 |
BF0202 |
50m |
2:42.64 |
|
|
|
|
|
41 |
810 |
|
Ida Larsson |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2002 |
AL8202 |
50m |
2:43.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
168 |
|
Amanda Lindqvist |
Järfälla Simsällskap |
2002 |
AU6202 |
50m |
2:43.17 |
|
|
|
|
|
43 |
284 |
|
Erika Grüneberger |
Simklubben Laxen |
2001 |
AZ6201 |
50m |
2:43.20 |
|
|
|
|
|
44 |
289 |
|
Therese Pålsson |
Simklubben Laxen |
2001 |
BJ4401 |
50m |
2:43.38 |
|
|
|
|
|
45 |
82 |
|
Hannah Hemberg |
Föreningen Göteborg Sim |
2002 |
AD2402 |
50m |
2:43.78 |
|
|
|
|
|
46 |
769 |
|
Hedda Ferm |
Umeå Simsällskap |
2002 |
AH4802 |
50m |
2:45.23 |
|
|
|
|
|
47 |
406 |
|
Amayah Bergman |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
2002 |
BD1202 |
50m |
2:48.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
557 |
|
Felicia Östlund |
Skuru Idrottsklubb |
2002 |
BD6202 |
50m |
2:49.50 |
|
|
|
|
|
49 |
550 |
|
Sofia Stålnacke |
Sjöbo Simsällskap |
2001 |
AT7801 |
25m |
2:33.17 |
|
|
|
|
|
50 |
575 |
|
Linn Herlin |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AU6402 |
25m |
2:35.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-27 10:18:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|