Startliste for Sum-Sim (50m) 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lindängsbadet |
Svensk Simidrott & Malmö KK |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 27 jun 2018 till den 1 jul 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
200m Medley Pojkar |
|
|
|
|
|
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 2:13.94 2006 FM: Simon Fröde 2:16.42 |
|
15 år: Robin Hanson (2001) 2:07.79 2016 FM: Erik Stensson 2:14.34 |
|
16 - 17 år: Emil Hassling (2000) 2:04.92 2017 FM: Emil Hassling 2:04.92 |
|
14 och yngre |
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
|
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
50m |
2:21.83 |
|
|
372 |
|
Hugo Lennartsson |
2004 |
AE0904 |
|
|
|
|
2 |
125 |
|
William Lundblad |
Helsingborgs Simsällskap |
2004 |
AC9904 |
50m |
2:22.51 |
|
|
|
|
|
3 |
785 |
|
Adi Ramovic |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AG9304 |
50m |
2:22.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
878 |
|
Lucas Sterling |
Västerås Simsällskap |
2004 |
AC6704 |
50m |
2:23.38 |
|
|
|
|
|
5 |
188 |
|
Gabriel Eriksson |
Jönköpings Simsällskap |
2004 |
AT2504 |
50m |
2:24.21 |
|
|
|
|
|
6 |
708 |
|
August Eriksson |
Turebergs Simklubb |
2004 |
AC3104 |
50m |
2:25.98 |
|
|
|
|
|
7 |
113 |
|
Alan Jovic |
Helsingborgs Simsällskap |
2004 |
AG5904 |
50m |
2:27.28 |
|
|
|
|
|
8 |
423 |
|
Alvin Välkki |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
2004 |
AE3504 |
50m |
2:27.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
192 |
|
Anton Hegmegi |
Jönköpings Simsällskap |
2005 |
AA2105 |
50m |
2:27.99 |
|
|
|
|
|
10 |
981 |
|
Gustav Niring |
Stockholmspolisens IF SF |
2004 |
AE6304 |
50m |
2:28.80 |
|
|
|
|
|
11 |
174 |
|
Marcus Nykvist |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AB1504 |
50m |
2:28.95 |
|
|
|
|
|
12 |
140 |
|
Felix Tjärnberg |
Helsingborgs Simsällskap |
2005 |
AB5305 |
50m |
2:29.23 |
|
|
|
|
|
13 |
22 |
|
Kevin Söderqvist |
Simklubben Elfsborg |
2004 |
AF9704 |
50m |
2:29.39 |
|
|
|
|
|
14 |
304 |
|
Gustav Edlund |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
50m |
2:29.40 |
|
|
|
2004 |
AG7504 |
|
|
|
|
15 |
377 |
|
Seth Nillund |
Malmö Kappsimningsklubb |
2005 |
AA7705 |
50m |
2:29.57 |
|
|
|
|
|
16 |
957 |
|
Elias Robertsson |
Föreningen Uddevalla Sim |
2004 |
AE8904 |
50m |
2:30.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
172 |
|
Nils Malmberg |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AI3504 |
50m |
2:30.40 |
|
|
|
|
|
18 |
511 |
|
Noah Malmgren |
S71 |
2004 |
AB2704 |
50m |
2:31.73 |
|
|
|
|
|
19 |
339 |
|
Magnus Lindström |
Luleå Simsällskap |
2004 |
AA4104 |
50m |
2:32.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
439 |
|
Theo Djuphammar |
Simklubben Neptun |
2005 |
AC6105 |
50m |
2:32.25 |
|
|
|
|
|
21 |
359 |
|
Bill Beckman |
Malmö Kappsimningsklubb |
2005 |
AJ6305 |
50m |
2:32.31 |
|
|
|
|
|
22 |
131 |
|
Olle Olsson |
Helsingborgs Simsällskap |
2004 |
AN7304 |
50m |
2:32.49 |
|
|
|
|
|
23 |
693 |
|
Jonathan Palminger |
Simklubben Triton |
2004 |
AB6504 |
50m |
2:32.58 |
|
|
|
|
|
24 |
403 |
|
Gustav Fahlström |
Motala Simsällskap |
2005 |
AC1305 |
50m |
2:32.82 |
|
|
|
|
|
25 |
|
|
|
Föreningen Varberg Sim |
|
|
50m |
2:32.99 |
|
|
792 |
|
Malte Almqvist |
2004 |
AB9904 |
|
|
|
|
26 |
912 |
|
Axel Vaide |
Ängelholms Simsällskap |
2005 |
AB2705 |
50m |
2:33.11 |
|
|
|
|
|
27 |
190 |
|
Max Grubesic |
Jönköpings Simsällskap |
2004 |
AH8104 |
50m |
2:33.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
475 |
|
Nikola Petrovic |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
2004 |
AF5704 |
50m |
2:33.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
667 |
|
Henry Plavans |
Södertörns Simsällskap |
2005 |
AB6105 |
50m |
2:33.75 |
|
|
|
|
|
30 |
|
|
|
Simklubben Lödde |
|
|
50m |
2:33.77 |
|
|
351 |
|
Anton Witzell |
2004 |
AC4904 |
|
|
|
|
31 |
448 |
|
Hjalmar Mueller |
Simklubben Neptun |
2004 |
AR8104 |
50m |
2:33.84 |
|
|
|
|
|
32 |
673 |
|
Malte Söderberg |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AL1904 |
50m |
2:34.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
626 |
|
Jonathan Fröjd |
Simklubben Sydsim |
2004 |
AC8704 |
50m |
2:34.40 |
|
|
|
|
|
34 |
657 |
|
Emil Gunnarsson |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AM0504 |
50m |
2:34.61 |
|
|
|
|
|
35 |
835 |
|
Linus Areblad |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AI9504 |
50m |
2:34.68 |
|
|
|
|
|
36 |
499 |
|
Melvin Malm |
Simklubben Poseidon |
2004 |
AE3704 |
50m |
2:34.74 |
|
|
|
|
|
37 |
421 |
|
Max Swegmark |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
2004 |
AE2504 |
50m |
2:34.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
772 |
|
Iyas Kalash |
Umeå Simsällskap |
2004 |
AO4304 |
50m |
2:34.86 |
|
|
|
|
|
39 |
825 |
|
Elias Lyth |
Wisby Simsällskap |
2004 |
AO8504 |
50m |
2:34.90 |
|
|
|
|
|
40 |
130 |
|
Kasper Nygren |
Helsingborgs Simsällskap |
2004 |
AN5304 |
50m |
2:34.90 |
|
|
|
|
|
41 |
189 |
|
Leopold Grinnemo |
Jönköpings Simsällskap |
2005 |
AG9105 |
50m |
2:35.13 |
|
|
|
|
|
42 |
278 |
|
August Anderud |
Simklubben Laxen |
2004 |
AC1904 |
50m |
2:35.22 |
|
|
|
|
|
43 |
|
|
|
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
50m |
2:35.27 |
|
|
980 |
|
Axel Lewander |
2004 |
AI7304 |
|
|
|
|
44 |
121 |
|
Jacob Langell |
Helsingborgs Simsällskap |
2005 |
AG2105 |
50m |
2:35.29 |
|
|
|
|
|
45 |
302 |
|
David Axelsson |
Linköpings Allmänna SS |
2004 |
AC3704 |
50m |
2:35.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
824 |
|
Anton Höglund |
Wisby Simsällskap |
2004 |
AG7704 |
50m |
2:35.38 |
|
|
|
|
|
47 |
317 |
|
Markus Stahre |
Linköpings Allmänna SS |
2004 |
AR0904 |
50m |
2:35.47 |
|
|
|
|
|
16, 200m Medley Pojkar - 15 år |
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
|
|
|
Järfälla Simsällskap |
|
|
50m |
2:14.39 |
|
|
161 |
|
Simon Fröde |
2003 |
AB0303 |
|
|
|
|
2 |
321 |
|
Sebastian Wolff |
Linköpings Allmänna SS |
2003 |
BA8703 |
50m |
2:17.28 |
|
|
|
|
|
3 |
365 |
|
David Falk |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
AD3103 |
50m |
2:17.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
788 |
|
Mikael Söderberg |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AA9303 |
50m |
2:17.42 |
|
|
|
|
|
5 |
220 |
|
Axel Auer |
Karlskrona Simsällskap |
2003 |
AB8103 |
50m |
2:20.81 |
|
|
|
|
|
6 |
244 |
|
Simon Persson |
Kappsimningsklubben Karpen |
2003 |
AA1703 |
50m |
2:22.97 |
|
|
|
|
|
7 |
490 |
|
Viktor Henrysson |
Oskarshamns Simsällskap |
2003 |
AE5303 |
50m |
2:23.04 |
|
|
|
|
|
8 |
814 |
|
Hugo Stenskepp |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AI6303 |
50m |
2:23.07 |
|
|
|
|
|
9 |
640 |
|
Erik Lööw |
Södertälje Simsällskap |
|
|
50m |
2:23.31 |
|
|
|
2003 |
AH1303 |
|
|
|
|
10 |
573 |
|
Oliver Erneholm |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AO4503 |
50m |
2:23.70 |
|
|
|
|
|
11 |
580 |
|
David Neuhardt |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AU6103 |
50m |
2:23.82 |
|
|
|
|
|
12 |
|
|
|
Ängelholms Simsällskap |
|
|
50m |
2:23.94 |
|
|
907 |
|
Wilmer Ingvarsson |
2003 |
AA1903 |
|
|
|
|
13 |
641 |
|
Theo Oerther |
Södertälje Simsällskap |
2003 |
AF0503 |
50m |
2:24.93 |
|
|
|
|
|
14 |
664 |
|
Jakub Majta |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
AV9703 |
50m |
2:24.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
905 |
|
Stig Greiner |
Ängelholms Simsällskap |
2003 |
AM0703 |
50m |
2:25.16 |
|
|
|
|
|
16 |
913 |
|
Hugo Vaide |
Ängelholms Simsällskap |
2003 |
AD8903 |
50m |
2:25.19 |
|
|
|
|
|
17 |
662 |
|
Mattias Kvist |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
AB5503 |
50m |
2:25.27 |
|
|
|
|
|
18 |
240 |
|
William Bevréus |
Kappsimningsklubben Karpen |
2003 |
AA5703 |
50m |
2:26.03 |
|
|
|
|
|
19 |
818 |
|
Lucas Örmon |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AF7303 |
50m |
2:26.28 |
|
|
|
|
|
20 |
404 |
|
Elliot Fielder |
Motala Simsällskap |
|
|
50m |
2:26.56 |
|
|
|
2003 |
AD2303 |
|
|
|
|
21 |
554 |
|
Lukas Malmström |
Skuru Idrottsklubb |
2003 |
AF5303 |
50m |
2:26.57 |
|
|
|
|
|
22 |
531 |
|
Noah Emanuelsson |
Simklubben S 02 |
2003 |
AI8703 |
50m |
2:26.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
415 |
|
Felix Jedbratt |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
2003 |
AJ7703 |
50m |
2:26.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
248 |
|
Kevin Grahn |
Katrineholms Simsällskap |
2003 |
AH9103 |
50m |
2:27.11 |
|
|
|
|
|
25 |
|
|
|
Turebergs Simklubb |
|
|
50m |
2:27.17 |
|
|
709 |
|
Ludvig Holfve |
2003 |
AG5503 |
|
|
|
|
26 |
263 |
|
Filip Cederholm |
Landskrona Simsällskap |
2003 |
AI0303 |
50m |
2:27.33 |
|
|
|
|
|
27 |
358 |
|
Liam Bech |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
AQ2303 |
50m |
2:27.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
409 |
|
Måns Evertsson |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
2003 |
AR2103 |
50m |
2:27.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
746 |
|
Isac Rune |
Täby Sim |
2003 |
AM9503 |
50m |
2:29.04 |
|
|
|
|
|
30 |
|
|
|
Simklubben S 02 |
|
|
50m |
2:29.15 |
|
|
538 |
|
Felix Wrakén |
2003 |
AB8903 |
|
|
|
|
16, 200m Medley Pojkar - 16-17 år |
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
164 |
|
Robin Hanson |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
AA2701 |
50m |
2:04.99 |
|
|
|
|
|
2 |
270 |
|
Linus Kahl |
Landskrona Simsällskap |
|
|
50m |
2:06.86 |
|
|
|
2001 |
AE1501 |
|
|
|
|
3 |
141 |
|
Dante Vollmer |
Helsingborgs Simsällskap |
2001 |
AH3501 |
50m |
2:12.29 |
|
|
|
|
|
4 |
579 |
|
Jonas Malmring |
Spårvägen Simförening |
2001 |
AO1701 |
50m |
2:12.96 |
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
Värnamo Simsällskap |
|
|
50m |
2:13.35 |
|
|
827 |
|
Erik Stensson |
2002 |
AC2902 |
|
|
|
|
6 |
160 |
|
Elias Fröde |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
AE9901 |
50m |
2:13.97 |
|
|
|
|
|
7 |
730 |
|
Julius Gustavsson |
Täby Sim |
2002 |
AD0102 |
50m |
2:14.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
117 |
|
William Kerman |
Helsingborgs Simsällskap |
2001 |
AA6501 |
50m |
2:14.68 |
|
|
|
|
|
9 |
205 |
|
Victor Tremblay |
Jönköpings Simsällskap |
2001 |
BA9501 |
50m |
2:14.77 |
|
|
|
|
|
10 |
173 |
|
Linus Nykvist |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
AH3701 |
50m |
2:15.70 |
|
|
|
|
|
11 |
108 |
|
Daniel Fischer |
Helsingborgs Simsällskap |
2002 |
AC0302 |
50m |
2:15.97 |
|
|
|
|
|
12 |
367 |
|
Carl Gerstenfeld |
Malmö Kappsimningsklubb |
2002 |
AI5902 |
50m |
2:16.48 |
|
|
|
|
|
13 |
350 |
|
Nils Wergeland |
Simklubben Lödde |
|
|
50m |
2:16.70 |
|
|
|
2002 |
AE4902 |
|
|
|
|
14 |
899 |
|
Gustaf Persson |
Ystads Simsällskap |
2001 |
AJ4301 |
50m |
2:16.86 |
|
|
|
|
|
15 |
62 |
|
Jakob Källquist |
Gävle Simsällskap |
2001 |
AC0901 |
50m |
2:17.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
815 |
|
Johannes Strömberg |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2002 |
AI3102 |
50m |
2:17.38 |
|
|
|
|
|
17 |
845 |
|
Martin Melinder |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AG1301 |
50m |
2:17.70 |
|
|
|
|
|
18 |
262 |
|
Tim Brinkhagen |
Landskrona Simsällskap |
2001 |
AC9901 |
50m |
2:18.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
465 |
|
Robin Björklund |
Njurunda Simsällskap |
2002 |
AA9502 |
50m |
2:18.57 |
|
|
|
|
|
20 |
521 |
|
Edwin Nystrand |
Sala Simsällskap |
2002 |
AE8902 |
50m |
2:18.76 |
|
|
|
|
|
21 |
438 |
|
Dexter Dalsgaard |
Simklubben Neptun |
2001 |
AS0501 |
50m |
2:19.05 |
|
|
|
|
|
22 |
900 |
|
Max Persson |
Ystads Simsällskap |
2001 |
AE9501 |
50m |
2:19.25 |
|
|
|
|
|
23 |
794 |
|
Jonatan Carlsson |
Föreningen Varberg Sim |
2001 |
AJ6301 |
50m |
2:19.54 |
|
|
|
|
|
24 |
|
|
|
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
50m |
2:19.58 |
|
|
111 |
|
Gustaf Hansson |
2001 |
AD5101 |
|
|
|
|
25 |
364 |
|
Gustav Englund |
Malmö Kappsimningsklubb |
2001 |
AO6701 |
50m |
2:20.33 |
|
|
|
|
|
26 |
954 |
|
Oskar Gustafson |
Föreningen Uddevalla Sim |
2002 |
AE1302 |
50m |
2:20.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
840 |
|
William Lernå |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AF4102 |
50m |
2:20.83 |
|
|
|
|
|
28 |
6 |
|
Birkan Ates |
Simsällskapet Delfin |
2002 |
AD8302 |
50m |
2:21.02 |
|
|
|
|
|
29 |
671 |
|
Klaudius Schreck |
Södertörns Simsällskap |
2001 |
AN2701 |
50m |
2:21.03 |
|
|
|
|
|
30 |
347 |
|
Ian Hangård |
Simklubben Lödde |
2002 |
AB5302 |
50m |
2:21.28 |
|
|
|
|
|
31 |
609 |
|
Carl Wennerholm |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2002 |
AH3902 |
50m |
2:21.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
78 |
|
Mathieu Gripon |
Föreningen Göteborg Sim |
2001 |
BA5101 |
50m |
2:21.56 |
|
|
|
|
|
33 |
447 |
|
Morgan Martinsson |
Simklubben Neptun |
2001 |
AN1701 |
50m |
2:21.79 |
|
|
|
|
|
34 |
665 |
|
Anton Mylläri |
Södertörns Simsällskap |
2001 |
AB9501 |
50m |
2:21.83 |
|
|
|
|
|
35 |
516 |
|
Linus Holmdahl |
S77 Stenungsund |
2001 |
AE4101 |
50m |
2:21.85 |
|
|
|
|
|
36 |
741 |
|
Wilhelm Muzikants |
Täby Sim |
2001 |
AJ2901 |
50m |
2:21.89 |
|
|
|
|
|
37 |
942 |
|
Leonardo Montes |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
50m |
2:21.91 |
|
|
|
2002 |
AN2902 |
|
|
|
|
38 |
518 |
|
Marcus Johnsson |
Sala Simsällskap |
2002 |
AN2502 |
50m |
2:22.14 |
|
|
|
|
|
39 |
841 |
|
Christopher Lindholm |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AQ1702 |
50m |
2:22.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
50 |
|
Filip Salbrink |
Eslövs Simsällskap |
2002 |
AH6502 |
50m |
2:22.46 |
|
|
|
|
|
41 |
937 |
|
Johan Hennert |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2001 |
AL6901 |
50m |
2:23.28 |
|
|
|
|
|
42 |
585 |
|
Andreas Wallén |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AP9302 |
50m |
2:23.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
613 |
|
Joel Berglund |
Sundsvalls Simsällskap |
2002 |
AG9702 |
50m |
2:23.74 |
|
|
|
|
|
44 |
122 |
|
Gustav Lind |
Helsingborgs Simsällskap |
2002 |
AG7702 |
50m |
2:24.63 |
|
|
|
|
|
45 |
18 |
|
David Reinholdsson |
Simklubben Elfsborg |
2002 |
AI3502 |
50m |
2:25.48 |
|
|
|
|
|
46 |
635 |
|
John Aldrin |
Södertälje Simsällskap |
2001 |
AI8101 |
25m |
2:13.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-27 10:18:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|