2019-07-19   23:23:25
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Norrländska Mästerskapen/ Bottnia Open 50M

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Norrländska Mästerskapen  / Botnia open 50m
Arrangör:
Plats: Navet Umeå Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 19 maj 2018 till den 20 maj 2018
73 4x100m Medley Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 186 SUNDSVALL damer  lag1 Sundsvalls Simsällskap 1999 50m 4:27.42
1 Wilma Persson 2001 AC0401
2 Elise Öberg 2002 AE8402
3 Joyce Muzito 2001 BT4401
4 Nathalie Pettersson 2002 BP4602
2 195 SÖDERHAMN damer [1998] Söderhamns Simsällskap 1998 50m 4:45.83
1 Elsa Bergh 2002 AG7202
2 Victoria Flyman 2003 AE9203
3 Clara Bergh 2004 AD0404
4 Filippa Eklund 2004 AS6204
3 218 UMEÅ SS damer lag 1 Umeå Simsällskap 2002 50m 4:50.59
1 Marie-Chantal Ballnus 2002 BX7602
2 Wilma Henriksson 2001 BM9601
3 Hedda Ferm 2002 AH4802
4 Tindra Norling 2003 BH7203
4 245 SK ÄGIR damer lag 1 Simklubben Ägir 2003 50m 4:50.96
1 Filippa Jakobsson 2003 AY0603
2 Ebba Hann 2004 AN6804
3 Agnes Jakobsson 2005 AF2805
4 Sofia Boije 2003 BC2803
5 219 UMEÅ SS damer lag 2 Umeå Simsällskap 2001 50m 4:55.10
1 Camilla Johansson-Sponseller 1974 AA7274
2 Nellie Luthman 2002 AP7802
3 Linnea Öhlund 2001 BW1201
4 Ingrid Sälg 2002 AH1802
6 248 SK ÄGIR damer lag 2 Simklubben Ägir 2000 50m 4:56.84
1 Tess Viggeborn 2003 BE5203
2 Selma Zachrisson 2003 AS6803
3 Ebba Rosenquist 1989 AI6489
4 Tove Rehnstedt 2005 AT7405
7 187 SUNDSVALL damer lag 2 Sundsvalls Simsällskap 1999 50m 5:04.82
1 Nadja Rautiainen 2004 AR0204
2 Leia Beijron 2004 BO5402
3 Melina Sundström 2002 AP8202
4 Nova Norlander 2004 AV3804
8 221 UMEÅ SS damer lag 3 Umeå Simsällskap 2003 50m 5:05.10
1 Agnes Gustafsson 2003 AJ1803
2 Isolde Svedjeland 2002 AL3202
3 Lisa Drugge 2001 BQ2201
4 Astrid Gustafsson 2003 AV9603
9 286 NJURUNDA damer [1998] Njurunda Simsällskap 1998 50m 5:09.91
1 Saga Persson 2003 AI1203
2 Ebba Lindblom 2004 AR8404
3 Hanna Jonasson 2004 AR0604
4 Maja Jakobsson 2000 AM7800
10 249 SK ÄGIR damer lag 3 Simklubben Ägir 2003 50m 5:11.09
1 Alice Eriksson 2004 BQ0604
2 Ida Nyberg 2004 BB1204
3 Arwen Wikström 2006 AT0606
4 Isa Forsberg 2002 BB5202
11 261 IKSU damer [1999] IKSU Simning 1999 50m 5:14.05
1 Vilma Fagerström 2005 AM5805
2 Emmy Sandberg 1999 AQ7899
3 Nellie Karppinen 2002 BR2202
4 Sanna Tykesson 1996 BS9896
12 222 UMEÅ SS damer lag 4 Umeå Simsällskap 2003 50m 5:14.10
1 Linn Lidström 2001 BR1201
2 Tyra Östberg 2004 BD2804
3 Emelie Ohlin 2003 AV2803
4 Ella Hietala 2003 AB2403
13 292 LSS Damer Luleå Simsällskap 50m 4:44.50 EFT,RES
2000
1 Tina Ylipää 2002 AI2402
2 Klara Lindqvist 2005 AD1605
3 Sabina Alman 2003 AL0403
4 Randi Arnesen 2005 AW8405
2018-05-18 20:59:57 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Umeå Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner