2018-06-23   11:52:55
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Norrländska Mästerskapen/ Bottnia Open 50M

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Norrländska Mästerskapen  / Botnia open 50m
Arrangör:
Plats: Navet Umeå Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 19 maj 2018 till den 20 maj 2018
70 50m Fjärilsim Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 180 Wilma Persson Sundsvalls Simsällskap 2001 AC0401 50m 29.36
2 181 Nathalie Pettersson Sundsvalls Simsällskap 2002 BP4602 50m 29.99
3 6 Sara Sharp Umeå Simsällskap 1992 BD5892 50m 30.01
4 176 Joyce Muzito Sundsvalls Simsällskap 2001 BT4401 50m 30.12
5 234 Ebba Hann Simklubben Ägir 2004 AN6804 50m 30.37
6 185 Elise Öberg Sundsvalls Simsällskap 2002 AE8402 50m 30.86
7 228 Maja Byström Örnsköldsviks Allmänna SS 2003 BS3603 50m 30.90
8 216 Linnea Öhlund Umeå Simsällskap 50m 32.21
2001 BW1201
9 183 Melina Sundström Sundsvalls Simsällskap 2002 AP8202 50m 32.23
10 190 Clara Bergh Söderhamns Simsällskap 2004 AD0404 50m 32.41
11 23 Randi Arnesen Luleå Simsällskap 2005 AW8405 50m 32.56
12 154 Johanna Persson Härnösands Simsällskap 2003 BB4803 50m 32.56
13 210 Nellie Luthman Umeå Simsällskap 2002 AP7802 50m 32.73
14 253 Hilda Larsson IKSU Simning 2002 AK4202 50m 32.99
15 236 Filippa Jakobsson Simklubben Ägir 2003 AY0603 50m 33.01
16 168 Ruth Risberg Skellefteå Simklubb 50m 33.08
2002 BS5202
17 215 Ingrid Sälg Umeå Simsällskap 2002 AH1802 50m 33.14
18 152 Wilma Wenden Bureå Simsällskap 2002 BB7402 50m 33.18
19 198 Marie-Chantal Ballnus Umeå Simsällskap 50m 33.31
2002 BX7602
20 235 Agnes Jakobsson Simklubben Ägir 2005 AF2805 50m 33.33
21 202 Hedda Ferm Umeå Simsällskap 2002 AH4802 50m 33.34
22 193 Junia Eklund Söderhamns Simsällskap 2006 AH0806 50m 33.58
23 243 Tess Viggeborn Simklubben Ägir 2003 BE5203 50m 33.80
24 192 Filippa Eklund Söderhamns Simsällskap 2004 AS6204 50m 34.50
25 282 Hanna Jonasson Njurunda Simsällskap 2004 AR0604 50m 34.71
26 204 Astrid Gustafsson Umeå Simsällskap 2003 AV9603 50m 34.90
27 44 Alice Öberg Sundsvalls Simsällskap 50m 34.96
2003 AN2803
28 201 Lisa Drugge Umeå Simsällskap 2001 BQ2201 50m 35.03
29 233 Isa Forsberg Simklubben Ägir 2002 BB5202 50m 35.69
30 283 Lotta Larsson Wermelin Njurunda Simsällskap 2002 AB4202 50m 35.93
31 230 Isabel Åhrström Örnsköldsviks Allmänna SS 2002 BV0802 50m 36.01
32 264 Alice Moberg Höga Kustens Simsällskap 2003 AX4202 50m 36.43
33 170 Leia Beijron Sundsvalls Simsällskap 2004 BO5402 50m 36.49
34 285 Ida Sundholm Njurunda Simsällskap 2005 AG2205 50m 36.51
35 232 Alice Eriksson Simklubben Ägir 2004 BQ0604 50m 36.70
36 182 Nadja Rautiainen Sundsvalls Simsällskap 2004 AR0204 50m 36.71
37 151 Agnes Olsson Bureå Simsällskap 2004 AA8204 50m 36.95
38 265 Astrid Löfgren Skellefteå Simklubb 50m 38.49
2002 AH1202
39 252 Vilma Fagerström IKSU Simning 2005 AM5805 50m 41.02
2018-05-18 20:59:56 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Umeå Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner