2019-04-19   00:54:37
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Norrländska Mästerskapen/ Bottnia Open 50M

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Norrländska Mästerskapen  / Botnia open 50m
Arrangör:
Plats: Navet Umeå Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 19 maj 2018 till den 20 maj 2018
61 400m Frisim Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 77 Linn Lidström Umeå Simsällskap 2001 BR1201 50m 5:31.86
2 12 Petra Andersson Bureå Simsällskap 2001 AU9201 50m 5:33.21
3 127 Arwen Wikström Simklubben Ägir 2006 AT0606 50m 5:43.16
4 5 Ingrid Lindelöw-Berntsson Umeå Simsällskap 1964 AA4464 50m 5:43.44
5 267 Isabelle Grönlund Njurunda Simsällskap 2004 AR7604 50m 5:44.41
6 11 Clara Renström Halling Sundsvalls Simsällskap 2004 AQ8804 50m 5:44.70
7 130 Neila Gaied IKSU Simning 1992 CH1292 50m 5:46.67
8 59 Alice Granström Umeå Simsällskap 50m 5:51.24
2003 BV4403
9 126 Ella Wesslau Simklubben Ägir 2004 BQ7404 50m 5:57.96
10 60 Alva Gustavsson Umeå Simsällskap 2006 AP6406 50m 5:58.34
11 18 Josefin Karlsson Härnösands Simsällskap 2003 BB0803 50m 5:58.51
12 80 Tuva Lindvall Umeå Simsällskap 2006 AU6806 50m 5:59.72
13 270 Lovisa Lundblad Njurunda Simsällskap 2003 AM1203 50m 6:00.03
14 10 Agnes Pettersson Sundsvalls Simsällskap 2004 BE0404 50m 6:01.06
15 106 Elvira Ögren Umeå Simsällskap 2002 BR6802 50m 6:03.41
16 88 Emelie Ohlin Umeå Simsällskap 50m 6:05.62
2003 AV2803
17 16 Ida Eriksson Härnösands Simsällskap 2005 AZ9805 50m 6:06.04
18 68 Elena Henze Umeå Simsällskap 2006 AN1406 50m 6:06.12
19 84 Agnes Löfgren Umeå Simsällskap 50m 6:12.01
2005 AT3805
20 65 Julia Hellström Umeå Simsällskap 2006 AX3206 50m 6:16.77
21 116 Kajsa Söderlind Örnsköldsviks Allmänna SS 2003 BB3403 50m 6:18.01
22 122 Irene Nasta Simklubben Ägir 2004 BP6404 50m 6:18.95
23 117 Ina Björk Hedberg Simklubben Ägir 2004 AY2404 50m 6:29.12
24 8 Olivia Ericsson Sundsvalls Simsällskap 2006 AB8406 50m 6:30.44
25 129 Alma Bäckström IKSU Simning 2006 BF5206 50m 6:32.85
26 14 Amanda Hedberg Bureå Simsällskap 2004 BU3404 50m 6:32.97
27 123 Ida Nyberg Simklubben Ägir 50m 6:39.15
2004 BB1204
28 102 Amy Whyte Krenchel Umeå Simsällskap 2000 BK6800 50m 6:48.63
29 76 Stina Koskenniemi Umeå Simsällskap 2006 AU9606 50m 7:03.15
30 54 Isa Eliasson Nilsson Umeå Simsällskap 2006 AX9406 50m
31 79 Saga Lindqvist Umeå Simsällskap 2005 AT1805 50m
32 273 Tua Holmström Umeå Simsällskap 2003 CC6403 50m
33 23 Randi Arnesen Luleå Simsällskap 2005 AW8405 50m
34 75 Ana Karimi Umeå Simsällskap 2003 BP9603 50m
2018-05-18 20:59:54 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Umeå Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner