2019-08-22   00:38:41
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Norrländska Mästerskapen/ Bottnia Open 50M

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Norrländska Mästerskapen  / Botnia open 50m
Arrangör:
Plats: Navet Umeå Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 19 maj 2018 till den 20 maj 2018
32 50m Fjärilsim Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 142 Örjan Olsson IKSU Simning 1972 AA8572 50m 30.60
2 87 Viktor Nyström Umeå Simsällskap 2004 AJ9504 50m 31.11
3 28 Theodor Eriksson Skellefteå Simklubb 2002 AV6502 50m 32.19
4 94 Peter Sundström Umeå Simsällskap 2002 AH4302 50m 32.69
5 32 Emil Ulander Skellefteå Simklubb 2003 AE2303 50m 32.82
6 99 Vincent Wall Umeå Simsällskap 2004 AM1504 50m 33.16
7 271 Ludvig Utterström Njurunda Simsällskap 2004 AM7304 50m 34.12
8 82 Felix Luthman Umeå Simsällskap 50m 34.26
2004 AB4104
9 43 Josef Nordén Sundsvalls Simsällskap 2003 AS0703 50m 34.46
10 21 Hannes Wikström Härnösands Simsällskap 2003 AD0303 50m 34.84
11 111 Erik Fahlander Örnsköldsviks Allmänna SS 2003 AU8103 50m 35.51
12 30 Albin Lindqvist Skellefteå Simklubb 2002 AI9502 50m 35.57
13 118 Roine Epäilys Simklubben Ägir 2003 AR3103 50m 35.67
14 90 Ville Ohlsson Umeå Simsällskap 2003 AN0303 50m 36.09
15 93 David Sundström Umeå Simsällskap 2003 AJ0703 50m 36.96
16 31 William Lundmark Skellefteå Simklubb 50m 38.47
2004 AA7704
17 73 Unai Izarra Umeå Simsällskap 2003 AP6503 50m 38.59
18 71 Alexander Israelsson Umeå Simsällskap 2001 AV7101 50m 40.36
19 119 Harry Högström Nordin Simklubben Ägir 50m 42.02
2003 AW4103
20 52 Johan Dellbring Umeå Simsällskap 2005 AM9505 50m 42.90
21 112 Edvin Lideskog Örnsköldsviks Allmänna SS 2005 AB0705 50m 42.98
22 63 Måns  Hallgren Umeå Simsällskap 2006 AA3706 50m 43.21
23 26 Khaled Ahmed Saad Ahmed Piteå Sim 2007 AP0307 50m 43.60
24 128 Albert Björk IKSU Simning 2006 AG4706 50m 48.02
25 78 Axel Lindberg Umeå Simsällskap 2006 AL6106 50m 54.60
26 274 Leo Nordberg Umeå Simsällskap 2006 AQ2106 50m 1:20.51
27 69 Samuel Henze Umeå Simsällskap 50m
2008 AA6508
28 64 Wilmer Hansson Umeå Simsällskap 2006 AJ6906 50m
29 139 Adam Lagerqvist IKSU Simning 2003 AK9303 50m
30 20 Reijk Rombouts Härnösands Simsällskap 2004 AY2704 50m
31 66 Melvin Hellström Umeå Simsällskap 2008 AH2308 50m
32 144 Sandu Seres IKSU Simning 1988 50m
33 288 Anton Hansson Njurunda Simsällskap 2003 AO7103 50m 38.85 EFT,RES
2018-05-18 20:59:46 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Umeå Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner