2019-04-19   01:27:56
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Norrländska Mästerskapen/ Bottnia Open 50M

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Norrländska Mästerskapen  / Botnia open 50m
Arrangör:
Plats: Navet Umeå Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 19 maj 2018 till den 20 maj 2018
15 50m Ryggsim Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 2 Nea Hjortsberg Södertörns Simsällskap 2004 AK0404 50m 32.22
2 10 Agnes Pettersson Sundsvalls Simsällskap 2004 BE0404 50m 33.00
3 9 Nova Norlander Sundsvalls Simsällskap 2004 AV3804 50m 33.47
4 11 Clara Renström Halling Sundsvalls Simsällskap 2004 AQ8804 50m 34.46
5 8 Olivia Ericsson Sundsvalls Simsällskap 2006 AB8406 50m 34.78
6 12 Petra Andersson Bureå Simsällskap 2001 AU9201 50m 36.82
7 45 Tindra Olavi Timrå Simklubb 2003 AH6403 50m 37.14
8 50 Lilly Cramer Johnsson Umeå Simsällskap 50m 38.50
2005 AE6405
9 13 Moa Hallberg Bureå Simsällskap 2004 BZ6204 50m 38.52
10 77 Linn Lidström Umeå Simsällskap 2001 BR1201 50m 38.65
11 38 Linnea Engström Sollefteå Allmänna
Simsällskap
2004 AM8404 50m 39.05
12 107 Tyra Östberg Umeå Simsällskap 2004 BD2804 50m 39.35
13 126 Ella Wesslau Simklubben Ägir 50m 39.53
2004 BQ7404
14 150 Ebba Vedman Höga Kustens Simsällskap 2002 BB3402 50m 39.61
15 70 Ella Hietala Umeå Simsällskap 2003 AB2403 50m 39.78
16 68 Elena Henze Umeå Simsällskap 2006 AN1406 50m 40.17
17 270 Lovisa Lundblad Njurunda Simsällskap 2003 AM1203 50m 40.30
18 267 Isabelle Grönlund Njurunda Simsällskap 2004 AR7604 50m 40.32
19 60 Alva Gustavsson Umeå Simsällskap 2006 AP6406 50m 40.66
20 59 Alice Granström Umeå Simsällskap 2003 BV4403 50m 41.08
21 269 Ebba Lindblom Njurunda Simsällskap 50m 41.11
2004 AR8404
22 27 Heidi Nilsson Piteå Sim 2005 AC9805 50m 41.16
23 106 Elvira Ögren Umeå Simsällskap 2002 BR6802 50m 42.10
24 89 Ella Ohlsson Umeå Simsällskap 2005 AK1605 50m 42.65
25 84 Agnes Löfgren Umeå Simsällskap 2005 AT3805 50m 42.81
26 17 Ella Heed Härnösands Simsällskap 2005 AR4205 50m 43.36
27 56 Moa Fastborg Umeå Simsällskap 2005 AZ5605 50m 43.78
28 116 Kajsa Söderlind Örnsköldsviks Allmänna SS 2003 BB3403 50m 44.06
29 18 Josefin Karlsson Härnösands Simsällskap 2003 BB0803 50m 44.12
30 53 Jonna Egelskog Umeå Simsällskap 2003 BR7603 50m 44.31
31 134 Ida Hällman IKSU Simning 2007 AS5407 50m 44.59
32 57 Elina Fors Umeå Simsällskap 50m 44.64
2003 CC2203
33 149 Linnea Sandström Höga Kustens Simsällskap 2004 BL6804 50m 44.84
34 268 Elin Jönsson Njurunda Simsällskap 2004 AQ4804 50m 44.98
35 117 Ina Björk Hedberg Simklubben Ägir 2004 AY2404 50m 46.10
36 33 Maija Andersson Sollefteå Allmänna
Simsällskap
2005 AV1405 50m 46.64
37 14 Amanda Hedberg Bureå Simsällskap 50m 47.03
2004 BU3404
38 29 Ellen Larsson Skellefteå Simklubb 2001 BR7801 50m 47.09
39 122 Irene Nasta Simklubben Ägir 2004 BP6404 50m 47.30
40 266 Linnea Sjöberg Härnösands Simsällskap 2006 AN8806 50m 47.40
41 15 Mette Bohman Härnösands Simsällskap 2003 BB3803 50m 47.44
42 76 Stina Koskenniemi Umeå Simsällskap 2006 AU9606 50m 47.68
43 113 Vilja Norberg Örnsköldsviks Allmänna SS 2005 BO6205 50m 47.86
44 48 Julia Blomqvist Umeå Simsällskap 2005 BC2205 50m 47.95
45 110 Elvira Engblom Örnsköldsviks Allmänna SS 50m 48.07
2005 AQ4605
46 39 Matilda Johansson Sollefteå Allmänna
Simsällskap
2007 AY7607 50m 48.65
47 67 Elsa Hennig-Jakobsson Umeå Simsällskap 2004 BO0204 50m 48.72
48 36 Freja Engström Sollefteå Allmänna
Simsällskap
2007 AA8807 50m 48.82
49 143 Bella Prytz IKSU Simning 2008 AO7408 50m 49.30
50 35 Signe Domeij Sollefteå Allmänna
Simsällskap
2005 AI5805 50m 49.44
51 125 Jasmine Rydefjord Simklubben Ägir 2007 AB7807 50m 49.44
52 273 Tua Holmström Umeå Simsällskap 2003 CC6403 50m 49.81
53 41 Alma Persson Sollefteå Allmänna
Simsällskap
2006 BH4806 50m 50.31
54 7 Emilia Sponseller Umeå Simsällskap 2005 AE8605 50m 50.47
55 72 Sofia Izarra Umeå Simsällskap 2008 AM1808 50m 50.96
56 135 Ellen Johansson IKSU Simning 2004 BB1604 50m 53.50
57 133 Jonna Hellgren IKSU Simning 2004 BO4404 50m 54.21
58 74 Vilde Johansson Lindström Umeå Simsällskap 2007 AT3407 50m 54.25
59 79 Saga Lindqvist Umeå Simsällskap 2005 AT1805 50m 55.96
60 81 Klara Lundström Umeå Simsällskap 2005 BL3605 50m 56.82
61 95 Hilda Tegström Umeå Simsällskap 2003 BM9203 50m 57.77
62 132 Lo Hartvik IKSU Simning 50m 58.04
2008 AO9208
63 85 Alva Löfgren Umeå Simsällskap 2008 AF3408 50m 58.30
64 136 Tilda Johansson IKSU Simning 2004 BB0604 50m 58.78
65 104 Elsa Åström Umeå Simsällskap 2006 AV3206 50m 59.96
66 83 Minea Luthman Umeå Simsällskap 2008 AA4408 50m 1:00.47
67 97 Susanna Wahlqvist Umeå Simsällskap 2007 AO1407 50m 1:04.80
68 75 Ana Karimi Umeå Simsällskap 2003 BP9603 50m
69 115 Isa Söderlind Örnsköldsviks Allmänna SS 2005 BT9805 50m
70 54 Isa Eliasson Nilsson Umeå Simsällskap 50m
2006 AX9406
71 275 Alva Stenerås Strand Umeå Simsällskap 2007 BD6207 50m
72 291 Anna Öberg Sundsvalls Simsällskap 2006 AB9406 50m EFT,RES
2018-05-18 20:59:42 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Umeå Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner