2019-07-19   22:54:00
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Norrländska Mästerskapen/ Bottnia Open 50M

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Norrländska Mästerskapen  / Botnia open 50m
Arrangör:
Plats: Navet Umeå Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 19 maj 2018 till den 20 maj 2018
63 50m Frisim Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 94 Peter Sundström Umeå Simsällskap 2002 AH4302 50m 28.18
2 21 Hannes Wikström Härnösands Simsällskap 2003 AD0303 25m 28.40
3 142 Örjan Olsson IKSU Simning 1972 AA8572 50m 28.48
4 32 Emil Ulander Skellefteå Simklubb 2003 AE2303 25m 28.72
5 28 Theodor Eriksson Skellefteå Simklubb 2002 AV6502 25m 29.04
6 99 Vincent Wall Umeå Simsällskap 2004 AM1504 25m 29.61
7 271 Ludvig Utterström Njurunda Simsällskap 2004 AM7304 25m 29.75
8 82 Felix Luthman Umeå Simsällskap 25m 29.77
2004 AB4104
9 87 Viktor Nyström Umeå Simsällskap 2004 AJ9504 50m 29.82
10 43 Josef Nordén Sundsvalls Simsällskap 2003 AS0703 50m 29.89
11 30 Albin Lindqvist Skellefteå Simklubb 2002 AI9502 25m 29.94
12 90 Ville Ohlsson Umeå Simsällskap 2003 AN0303 25m 30.37
13 20 Reijk Rombouts Härnösands Simsällskap 2004 AY2704 25m 30.55
14 118 Roine Epäilys Simklubben Ägir 2003 AR3103 25m 30.79
15 61 Omar Haggag Umeå Simsällskap 1994 BB7994 50m 30.93
16 93 David Sundström Umeå Simsällskap 50m 31.80
2003 AJ0703
17 73 Unai Izarra Umeå Simsällskap 2003 AP6503 50m 32.03
18 71 Alexander Israelsson Umeå Simsällskap 2001 AV7101 50m 32.77
19 31 William Lundmark Skellefteå Simklubb 25m 32.80
2004 AA7704
20 119 Harry Högström Nordin Simklubben Ägir 2003 AW4103 25m 32.81
21 46 Axel Andersson Umeå Simsällskap 2004 AJ5504 25m 32.99
22 120 Edvin Johansson Simklubben Ägir 2005 AG1905 25m 33.31
23 111 Erik Fahlander Örnsköldsviks Allmänna SS 2003 AU8103 50m 33.61
24 121 Olle Lööf Simklubben Ägir 2002 AX7502 25m 34.08
25 52 Johan Dellbring Umeå Simsällskap 2005 AM9505 25m 34.16
26 124 Alexander Rydefjord Simklubben Ägir 2005 AF3105 25m 34.40
27 19 Leo Karlsson Westin Härnösands Simsällskap 25m 34.50
2003 BA9703
28 112 Edvin Lideskog Örnsköldsviks Allmänna SS 2005 AB0705 50m 36.28
29 63 Måns  Hallgren Umeå Simsällskap 2006 AA3706 50m 36.73
30 64 Wilmer Hansson Umeå Simsällskap 2006 AJ6906 25m 36.99
31 139 Adam Lagerqvist IKSU Simning 2003 AK9303 50m 37.64
32 78 Axel Lindberg Umeå Simsällskap 2006 AL6106 25m 39.70
33 69 Samuel Henze Umeå Simsällskap 2008 AA6508 25m 40.46
34 66 Melvin Hellström Umeå Simsällskap 2008 AH2308 25m 41.52
35 114 Daniel Söderlind Örnsköldsviks Allmänna SS 1976 AB6976 25m 41.92
36 49 Theodore Brändström Umeå Simsällskap 2009 AB9109 25m 42.12
37 51 Tim Danielsson Umeå Simsällskap 2008 AB2108 25m 42.98
38 274 Leo Nordberg Umeå Simsällskap 25m 47.08
2006 AQ2106
39 128 Albert Björk IKSU Simning 2006 AG4706 50m 47.13
40 147 Robin Westberg IKSU Simning 2007 AM1507 25m 50.32
41 144 Sandu Seres IKSU Simning 1988 50m
42 47 Lucas Aulet Umeå Simsällskap 2004 BA0104 50m
43 137 Calle Järvholm IKSU Simning 2004 AV4504 50m
44 288 Anton Hansson Njurunda Simsällskap 2003 AO7103 50m 31.82 EFT,RES
2018-05-18 19:56:54 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Umeå Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner