2018-10-23   07:26:34
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Norrländska Mästerskapen/ Bottnia Open 50M

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Norrländska Mästerskapen  / Botnia open 50m
Arrangör:
Plats: Navet Umeå Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 19 maj 2018 till den 20 maj 2018
27 50m Frisim Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 6 Sara Sharp Umeå Simsällskap 1992 BD5892 25m 27.35
2 191 Elsa Bergh Söderhamns Simsällskap 2002 AG7202 25m 27.83
3 190 Clara Bergh Söderhamns Simsällskap 2004 AD0404 25m 28.45
4 160 Moa Gustavsson Luleå Simsällskap 2001 AS8201 25m 28.46
5 176 Joyce Muzito Sundsvalls Simsällskap 2001 BT4401 50m 28.49
6 231 Sofia Boije Simklubben Ägir 2003 BC2803 25m 28.69
7 180 Wilma Persson Sundsvalls Simsällskap 2001 AC0401 50m 28.70
8 23 Randi Arnesen Luleå Simsällskap 25m 28.82
2005 AW8405
9 181 Nathalie Pettersson Sundsvalls Simsällskap 2002 BP4602 50m 28.91
10 228 Maja Byström Örnsköldsviks Allmänna SS 2003 BS3603 50m 28.98
11 192 Filippa Eklund Söderhamns Simsällskap 2004 AS6204 25m 29.07
12 162 Klara Lindqvist Luleå Simsällskap 2005 AD1605 25m 29.10
13 211 Tindra Norling Umeå Simsällskap 2003 BH7203 50m 29.28
14 165 Tina Ylipää Luleå Simsällskap 2002 AI2402 25m 29.39
15 235 Agnes Jakobsson Simklubben Ägir 2005 AF2805 25m 29.52
16 253 Hilda Larsson IKSU Simning 25m 29.65
2002 AK4202
17 234 Ebba Hann Simklubben Ägir 2004 AN6804 25m 29.88
18 154 Johanna Persson Härnösands Simsällskap 2003 BB4803 25m 29.92
19 244 Selma Zachrisson Simklubben Ägir 25m 29.96
2003 AS6803
20 152 Wilma Wenden Bureå Simsällskap 2002 BB7402 25m 29.97
21 207 Wilma Henriksson Umeå Simsällskap 2001 BM9601 25m 30.02
22 210 Nellie Luthman Umeå Simsällskap 2002 AP7802 25m 30.02
23 239 Tove Rehnstedt Simklubben Ägir 2005 AT7405 25m 30.04
24 215 Ingrid Sälg Umeå Simsällskap 2002 AH1802 50m 30.22
25 167 Ebba Lundström Skellefteå Simklubb 2001 BC7801 50m 30.28
26 151 Agnes Olsson Bureå Simsällskap 2004 AA8204 25m 30.39
27 170 Leia Beijron Sundsvalls Simsällskap 50m 30.53
2004 BO5402
28 201 Lisa Drugge Umeå Simsällskap 2001 BQ2201 25m 30.53
29 243 Tess Viggeborn Simklubben Ägir 2003 BE5203 25m 30.77
30 233 Isa Forsberg Simklubben Ägir 2002 BB5202 25m 30.81
31 212 Tuva Sandström Umeå Simsällskap 2001 AF1601 50m 30.83
32 282 Hanna Jonasson Njurunda Simsällskap 2004 AR0604 50m 30.98
33 216 Linnea Öhlund Umeå Simsällskap 2001 BW1201 50m 31.02
34 232 Alice Eriksson Simklubben Ägir 2004 BQ0604 25m 31.10
35 202 Hedda Ferm Umeå Simsällskap 2002 AH4802 50m 31.13
36 44 Alice Öberg Sundsvalls Simsällskap 2003 AN2803 25m 31.18
37 193 Junia Eklund Söderhamns Simsällskap 2006 AH0806 50m 31.19
38 283 Lotta Larsson Wermelin Njurunda Simsällskap 25m 31.27
2002 AB4202
39 204 Astrid Gustafsson Umeå Simsällskap 2003 AV9603 25m 31.29
40 229 Emmy Gulliksson Örnsköldsviks Allmänna SS 1998 BG7498 50m 31.31
41 157 Emily Cwirzen Luleå Simsällskap 2004 BS4604 25m 31.37
42 227 Emelia Boström Örnsköldsviks Allmänna SS 2000 AT9899 50m 31.49
43 168 Ruth Risberg Skellefteå Simklubb 2002 BS5202 25m 31.66
44 230 Isabel Åhrström Örnsköldsviks Allmänna SS 2002 BV0802 50m 31.90
45 263 Saga Hållander Höga Kustens Simsällskap 2004 BL1804 25m 32.38
46 182 Nadja Rautiainen Sundsvalls Simsällskap 50m 32.41
2004 AR0204
47 265 Astrid Löfgren Skellefteå Simklubb 2002 AH1202 25m 32.63
48 264 Alice Moberg Höga Kustens Simsällskap 2003 AX4202 25m 32.65
49 285 Ida Sundholm Njurunda Simsällskap 2005 AG2205 50m 33.80
50 252 Vilma Fagerström IKSU Simning 2005 AM5805 50m 33.81
2018-05-18 19:56:44 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Umeå Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner