2019-02-18   01:14:13
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Norrländska Mästerskapen/ Bottnia Open 50M

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Norrländska Mästerskapen  / Botnia open 50m
Arrangör:
Plats: Navet Umeå Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 19 maj 2018 till den 20 maj 2018
26 50m Frisim Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 2 Nea Hjortsberg Södertörns Simsällskap 2004 AK0404 25m 28.75
2 45 Tindra Olavi Timrå Simklubb 2003 AH6403 25m 30.37
3 146 Eveline Westberg IKSU Simning 1997 AH8297 50m 30.97
4 150 Ebba Vedman Höga Kustens Simsällskap 2002 BB3402 25m 31.02
5 12 Petra Andersson Bureå Simsällskap 2001 AU9201 25m 31.04
6 29 Ellen Larsson Skellefteå Simklubb 2001 BR7801 25m 31.43
7 131 Elina Gullehag IKSU Simning 2002 AK3602 50m 31.71
8 70 Ella Hietala Umeå Simsällskap 25m 31.88
2003 AB2403
9 267 Isabelle Grönlund Njurunda Simsällskap 2004 AR7604 25m 31.95
10 77 Linn Lidström Umeå Simsällskap 2001 BR1201 25m 32.27
11 68 Elena Henze Umeå Simsällskap 2006 AN1406 25m 32.43
12 145 Sanna Tykesson IKSU Simning 1996 BS9896 50m 32.46
13 269 Ebba Lindblom Njurunda Simsällskap 2004 AR8404 25m 32.49
14 88 Emelie Ohlin Umeå Simsällskap 2003 AV2803 25m 32.60
15 16 Ida Eriksson Härnösands Simsällskap 2005 AZ9805 25m 32.61
16 123 Ida Nyberg Simklubben Ägir 25m 32.66
2004 BB1204
17 138 Nellie Karppinen IKSU Simning 2002 BR2202 50m 32.84
18 13 Moa Hallberg Bureå Simsällskap 2004 BZ6204 25m 32.92
19 38 Linnea Engström Sollefteå Allmänna
Simsällskap
25m 33.16
2004 AM8404
20 50 Lilly Cramer Johnsson Umeå Simsällskap 2005 AE6405 50m 33.46
21 9 Nova Norlander Sundsvalls Simsällskap 50m 33.47
2004 AV3804
22 27 Heidi Nilsson Piteå Sim 2005 AC9805 25m 33.47
23 17 Ella Heed Härnösands Simsällskap 2005 AR4205 25m 33.54
24 59 Alice Granström Umeå Simsällskap 2003 BV4403 50m 33.69
25 270 Lovisa Lundblad Njurunda Simsällskap 2003 AM1203 25m 34.00
26 60 Alva Gustavsson Umeå Simsällskap 2006 AP6406 50m 34.20
27 18 Josefin Karlsson Härnösands Simsällskap 2003 BB0803 25m 34.46
28 149 Linnea Sandström Höga Kustens Simsällskap 2004 BL6804 25m 34.54
29 80 Tuva Lindvall Umeå Simsällskap 2006 AU6806 25m 34.66
30 55 Vendela Eriksson Umeå Simsällskap 2004 BO8404 25m 34.79
31 268 Elin Jönsson Njurunda Simsällskap 2004 AQ4804 25m 34.90
32 126 Ella Wesslau Simklubben Ägir 25m 34.98
2004 BQ7404
33 122 Irene Nasta Simklubben Ägir 2004 BP6404 25m 35.19
34 65 Julia Hellström Umeå Simsällskap 2006 AX3206 50m 35.19
35 89 Ella Ohlsson Umeå Simsällskap 2005 AK1605 50m 35.21
36 106 Elvira Ögren Umeå Simsällskap 2002 BR6802 50m 35.37
37 92 Alva Semb Umeå Simsällskap 2003 AH3803 25m 35.47
38 266 Linnea Sjöberg Härnösands Simsällskap 2006 AN8806 25m 35.59
39 116 Kajsa Söderlind Örnsköldsviks Allmänna SS 2003 BB3403 50m 35.83
40 273 Tua Holmström Umeå Simsällskap 25m 36.13
2003 CC6403
41 33 Maija Andersson Sollefteå Allmänna
Simsällskap
2005 AV1405 25m 36.47
42 98 Vera Wall Umeå Simsällskap 2006 AU8806 50m 36.78
43 57 Elina Fors Umeå Simsällskap 2003 CC2203 50m 37.21
44 75 Ana Karimi Umeå Simsällskap 2003 BP9603 25m 37.39
45 84 Agnes Löfgren Umeå Simsällskap 50m 37.43
2005 AT3805
46 53 Jonna Egelskog Umeå Simsällskap 2003 BR7603 50m 37.48
47 56 Moa Fastborg Umeå Simsällskap 2005 AZ5605 25m 37.50
48 67 Elsa Hennig-Jakobsson Umeå Simsällskap 2004 BO0204 50m 37.59
49 134 Ida Hällman IKSU Simning 2007 AS5407 25m 38.32
50 113 Vilja Norberg Örnsköldsviks Allmänna SS 2005 BO6205 25m 38.41
51 41 Alma Persson Sollefteå Allmänna
Simsällskap
2006 BH4806 25m 38.77
52 129 Alma Bäckström IKSU Simning 2006 BF5206 50m 39.11
53 133 Jonna Hellgren IKSU Simning 2004 BO4404 50m 39.19
54 96 Sandra Trigell Umeå Simsällskap 2005 AS3805 50m 39.32
55 115 Isa Söderlind Örnsköldsviks Allmänna SS 2005 BT9805 25m 39.66
56 135 Ellen Johansson IKSU Simning 2004 BB1604 50m 39.93
57 48 Julia Blomqvist Umeå Simsällskap 2005 BC2205 50m 40.24
58 117 Ina Björk Hedberg Simklubben Ägir 25m 40.26
2004 AY2404
59 76 Stina Koskenniemi Umeå Simsällskap 2006 AU9606 25m 40.37
60 85 Alva Löfgren Umeå Simsällskap 2008 AF3408 25m 41.15
61 136 Tilda Johansson IKSU Simning 50m 41.73
2004 BB0604
62 125 Jasmine Rydefjord Simklubben Ägir 2007 AB7807 25m 42.04
63 35 Signe Domeij Sollefteå Allmänna
Simsällskap
2005 AI5805 25m 42.05
64 36 Freja Engström Sollefteå Allmänna
Simsällskap
2007 AA8807 25m 42.26
65 74 Vilde Johansson Lindström Umeå Simsällskap 2007 AT3407 25m 42.27
66 95 Hilda Tegström Umeå Simsällskap 2003 BM9203 25m 42.47
67 81 Klara Lundström Umeå Simsällskap 2005 BL3605 50m 42.99
68 86 Amanda Norlin Umeå Simsällskap 25m 43.62
2004 BB9404
69 143 Bella Prytz IKSU Simning 2008 AO7408 25m 45.01
70 79 Saga Lindqvist Umeå Simsällskap 2005 AT1805 50m 46.36
71 39 Matilda Johansson Sollefteå Allmänna
Simsällskap
2007 AY7607 25m 47.14
72 72 Sofia Izarra Umeå Simsällskap 2008 AM1808 25m 47.18
73 132 Lo Hartvik IKSU Simning 25m 47.25
2008 AO9208
74 83 Minea Luthman Umeå Simsällskap 2008 AA4408 50m 59.99
75 97 Susanna Wahlqvist Umeå Simsällskap 2007 AO1407 25m 1:04.95
76 54 Isa Eliasson Nilsson Umeå Simsällskap 2006 AX9406 50m
77 100 linn vestin edman Umeå Simsällskap 2003 BT1203 50m
78 291 Anna Öberg Sundsvalls Simsällskap 2006 AB9406 50m EFT,RES
2018-05-18 19:56:44 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Umeå Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner