Startliste for Hjørring Park Vendia Swim Cup 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 23
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
06 maj 2018 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
07:38 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
04 maj 2018 |
|
|
|
|
Løb 23, 100m Frisvømning Herrer |
Indledende (13) |
Sponsor: Invita Hjørring |
|
Heat 1 (13) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
555 |
1 |
Benjamin Stålesen |
2008 |
|
Farsund SK |
|
50m |
|
16 |
2 |
Carl-Emil Sørensen |
2007 |
0701AE |
AALBORG |
|
50m |
1:43.20 |
561 |
3 |
Bjørn Andreas Reinertsen |
2005 |
|
Farsund SK |
|
50m |
1:38.61 |
397 |
4 |
Frederik Jørgensen |
2006 |
0691AI |
S 68 |
|
50m |
1:29.81 |
558 |
5 |
Peder Jensen |
2007 |
|
Farsund SK |
|
50m |
1:30.15 |
272 |
6 |
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
0567AM |
AAS |
|
50m |
1:40.37 |
536 |
7 |
Laurits Winter Poulsen |
2007 |
0715AK |
SILKEBORG |
|
50m |
1:43.66 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
7 |
1 |
Storm Jensen |
2007 |
0773AE |
AALBORG |
|
50m |
1:29.09 |
376 |
2 |
Jacob Bundgaard |
2007 |
0709AD |
S 68 |
|
50m |
1:26.91 |
5 |
3 |
William Bundgaard |
2007 |
0717AE |
AALBORG |
|
50m |
1:24.15 |
163 |
4 |
Askil Rishøj Møller |
2002 |
0229AT |
ST-NEPTUN |
|
50m |
1:22.26 |
17 |
5 |
Lau de Zee |
2006 |
0641AB |
AALBORG |
|
50m |
1:23.21 |
545 |
6 |
Zilas Vilsen |
2006 |
0649AL |
SILKEBORG |
|
50m |
1:25.86 |
161 |
7 |
Andreas Laursen |
2006 |
0613AM |
ST-NEPTUN |
|
50m |
1:26.99 |
410 |
8 |
Laszlo Szephalmi |
2007 |
0785AJ |
S 68 |
|
50m |
1:29.37 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
232 |
1 |
Emil Ulrich Sørensen |
2005 |
0575AM |
VIBORG |
|
50m |
1:20.30 |
381 |
2 |
Sebastian Dalgaard |
2005 |
0533AK |
S 68 |
|
50m |
1:19.27 |
581 |
3 |
Kristian Jensen |
2004 |
0493AQ |
SØHESTEN |
|
50m |
1:17.82 |
8 |
4 |
Marcus Juul Jørgensen |
2006 |
0635AJ |
AALBORG |
|
50m |
1:17.36 |
236 |
5 |
August Sand Jensen |
2005 |
0587AN |
VIBORG |
|
50m |
1:17.51 |
366 |
6 |
Philip Vesterby |
2005 |
0567AD |
THISTED |
|
50m |
1:19.00 |
453 |
7 |
Mads Berthold Schultz |
2005 |
0543AJ |
HORSENS |
|
50m |
1:19.90 |
580 |
8 |
Sebastian Emil Thomsen |
2002 |
0221AU |
SØHESTEN |
|
50m |
1:22.05 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
459 |
1 |
Vania Danilkin |
2004 |
0419AO |
KOLDING |
|
50m |
1:16.83 |
549 |
2 |
Bjarke Bernberg |
2002 |
0235AR |
ST-NEPTUN |
|
50m |
1:16.31 |
233 |
3 |
Kristian Svenstrup |
2005 |
0533AN |
VIBORG |
|
50m |
1:12.66 |
456 |
4 |
Kristian Sabroe Sørensen |
2005 |
0583AA |
HORSENS |
|
50m |
1:11.50 |
11 |
5 |
Jeppe Moeslund Lausen |
2006 |
0677AB |
AALBORG |
|
50m |
1:12.07 |
517 |
6 |
Nicklas Rossau Larsen |
2005 |
0529AI |
SILKEBORG |
|
50m |
1:15.03 |
504 |
7 |
Andreas Gaardsted |
2005 |
0517AI |
SILKEBORG |
|
50m |
1:16.68 |
21 |
8 |
Matti Andersen |
2005 |
0583AL |
BRÆDSTRUP |
|
50m |
1:16.97 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
466 |
1 |
Christopher V. Nielsen |
2004 |
0469AP |
KOLDING |
|
50m |
1:09.96 |
187 |
2 |
Andreas Torp |
2004 |
0409AA |
NORD |
|
50m |
1:09.39 |
173 |
3 |
Mathias Frahm Feldtmose |
2004 |
0425AL |
NORD |
|
50m |
1:08.68 |
550 |
4 |
Christian Ø. Samuelsen |
2001 |
0117AS |
PINGVINEN |
|
50m |
1:07.96 |
312 |
5 |
Valdemar Vind Sejr |
2003 |
0329AG |
AAS |
|
50m |
1:08.53 |
319 |
6 |
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
0571AC |
AAS |
|
50m |
1:09.24 |
157 |
7 |
Teodor Thuelund |
2005 |
0577AH |
NYBORG |
|
50m |
1:09.81 |
208 |
8 |
Simon Finch |
2002 |
0259AR |
SKANDERBOR |
|
50m |
1:10.35 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
24 |
1 |
Anton Gold |
2002 |
0235AS |
BRÆDSTRUP |
|
50m |
1:07.01 |
586 |
2 |
Mathias Jelle Thomsen |
2002 |
0295AS |
SØHESTEN |
|
50m |
1:06.34 |
529 |
3 |
Mikkel Mølgaard |
2003 |
0333AQ |
SILKEBORG |
|
50m |
1:06.31 |
153 |
4 |
Andreas Pedersen |
2003 |
0331AH |
NYBORG |
|
50m |
1:06.11 |
382 |
5 |
Jeppe Egholm |
2003 |
0331AP |
S 68 |
|
50m |
1:06.25 |
465 |
6 |
Lasse Thulstrup |
2004 |
0489AB |
KOLDING |
|
50m |
1:06.33 |
579 |
7 |
Marcus Dahl Burholt |
2004 |
0433AR |
SØHESTEN |
|
50m |
1:06.53 |
437 |
8 |
Arthur Rytter Jacobsen |
2003 |
0373AL |
HORSENS |
|
50m |
1:07.62 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
540 |
1 |
Emil Togsverd |
2005 |
0577AE |
SILKEBORG |
|
50m |
1:05.33 |
557 |
2 |
Lucas S Paturel |
2004 |
|
Farsund SK |
|
50m |
1:04.34 |
217 |
3 |
Sophus Lund Øe |
2003 |
0349AL |
SKANDERBOR |
|
50m |
1:04.17 |
350 |
4 |
Gustav Hansen |
2004 |
0415AM |
THISTED |
|
50m |
1:04.03 |
548 |
5 |
Kristoffer Jørgensen |
2001 |
0161AP |
SOLBJERG |
|
50m |
1:04.14 |
26 |
6 |
Andreas Hansen |
2001 |
0195AF |
BRÆDSTRUP |
|
50m |
1:04.22 |
133 |
7 |
Andreas Sigvaldsen |
2006 |
|
Stavang.SC |
|
50m |
1:04.98 |
497 |
8 |
Oliver Christensen |
2003 |
0373AK |
SILKEBORG |
|
50m |
1:05.84 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
182 |
1 |
Christian Kornum |
2003 |
0323AH |
NORD |
|
50m |
1:03.69 |
559 |
2 |
Johan Wågbø |
2004 |
|
Farsund SK |
|
50m |
1:03.31 |
394 |
3 |
Christoffer Juul Jensen |
2001 |
0101AS |
S 68 |
|
50m |
1:03.08 |
275 |
4 |
Simon Degn |
2003 |
0351AQ |
AAS |
|
50m |
1:02.89 |
539 |
5 |
Magnus Søgaard |
2003 |
0315AN |
SILKEBORG |
|
50m |
1:03.05 |
140 |
6 |
Sebastian Thorsen |
2001 |
|
Stavang.SC |
|
50m |
1:03.29 |
438 |
7 |
Christian Johannesen |
2003 |
0343AH |
HORSENS |
|
50m |
1:03.61 |
210 |
8 |
Mads Iversen |
2002 |
0203AN |
SKANDERBOR |
|
50m |
1:03.80 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
507 |
1 |
Asger Hatting |
2003 |
0303AK |
SILKEBORG |
|
50m |
1:02.83 |
351 |
2 |
Christian Hovmark |
2001 |
0155AF |
THISTED |
|
50m |
1:02.10 |
141 |
3 |
Kristian Hillesøy Torgers |
2002 |
|
Stavang.SC |
|
50m |
1:01.56 |
404 |
4 |
Frederik P. Michaelsen |
2003 |
0329AO |
S 68 |
|
50m |
1:01.32 |
155 |
5 |
Jonas Lykke Sandison |
2004 |
0415AF |
NYBORG |
|
50m |
1:01.36 |
119 |
6 |
Oscar Korvald |
2002 |
|
Stavang.SC |
|
50m |
1:02.09 |
582 |
7 |
David Johansen |
2001 |
0179AN |
SØHESTEN |
|
50m |
1:02.74 |
353 |
8 |
Sebastian Jørgensen |
2005 |
0565AD |
THISTED |
|
50m |
1:02.87 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
46 |
1 |
Birk Lee Johansen |
2002 |
|
KristianSA |
|
50m |
1:00.54 |
505 |
2 |
Emil Lykke Grann |
2003 |
0391AK |
SILKEBORG |
|
50m |
1:00.36 |
396 |
3 |
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
0265AI |
S 68 |
|
50m |
1:00.34 |
226 |
4 |
Anders Elsborg |
2003 |
0361AQ |
VIBORG |
|
50m |
1:00.24 |
547 |
5 |
Martin Madsen |
2001 |
0157AN |
VIBORG |
|
50m |
1:00.29 |
499 |
6 |
Frederik Venø Elling |
2003 |
0339AD |
SILKEBORG |
|
50m |
1:00.35 |
302 |
7 |
Mads Mikkelsen |
2004 |
0491AC |
AAS |
|
50m |
1:00.48 |
503 |
8 |
Gustav Fløche Fuglsang |
2002 |
0239AL |
SILKEBORG |
|
50m |
1:01.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
227 |
1 |
Daniel Østerballe |
2003 |
0363AN |
VIBORG |
|
50m |
59.60 |
124 |
2 |
Stian Alexander Pettersen |
2003 |
|
Stavang.SC |
|
50m |
58.58 |
560 |
3 |
Martin Holteberg |
2003 |
|
Farsund SK |
|
50m |
56.35 |
513 |
4 |
Markus Kjeldsen |
2000 |
0059AB |
SILKEBORG |
|
50m |
54.37 |
425 |
5 |
Nicolaj Løth Andersen |
2001 |
0173AC |
HORSENS |
|
50m |
55.73 |
143 |
6 |
Christian Øgreid |
2002 |
|
Stavang.SC |
|
50m |
57.59 |
287 |
7 |
Dan Izhar-Larsen |
1999 |
9985AR |
AAS |
|
50m |
59.22 |
556 |
8 |
Erlend Tregde |
2002 |
|
Farsund SK |
|
50m |
1:00.20 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
389 |
1 |
Niklas Højbjerg |
2003 |
0361AO |
S 68 |
|
50m |
59.44 |
284 |
2 |
Daniel Gallacher |
2002 |
0235AK |
AAS |
|
50m |
58.22 |
512 |
3 |
Mikkel Kirkegaard |
1999 |
9939AI |
SILKEBORG |
|
50m |
56.20 |
286 |
4 |
Anton Borg Hjort |
2000 |
0065AO |
AAS |
|
50m |
54.00 |
57 |
5 |
Andreas Håbesland Klausen |
2002 |
|
SKTEAM SØR |
|
50m |
55.59 |
451 |
6 |
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
0227AM |
HORSENS |
|
50m |
57.19 |
383 |
7 |
Hjalte Lillevik Frost |
2001 |
0189AL |
S 68 |
|
50m |
59.03 |
185 |
8 |
Ruben Nørgaard |
2002 |
0225AF |
NORD |
|
50m |
1:00.07 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
221 |
1 |
Mikkel Riis |
2002 |
0257AR |
VIBORG |
|
50m |
59.23 |
215 |
2 |
Johan Bendixen Nissen |
2002 |
0211AQ |
SKANDERBOR |
|
50m |
57.98 |
538 |
3 |
Jens Riisgaard |
2000 |
0029AB |
SILKEBORG |
|
50m |
56.19 |
222 |
4 |
Chris Lund Rasmussen |
2001 |
0177AO |
VIBORG |
|
50m |
53.83 |
299 |
5 |
Oskar Lindholm |
2001 |
0153AF |
AAS |
|
50m |
54.86 |
122 |
6 |
Sondre Lea Monslaup |
1999 |
|
Stavang.SC |
|
50m |
56.77 |
118 |
7 |
Sondre Eidesen |
2002 |
|
Stavang.SC |
|
50m |
58.93 |
433 |
8 |
Krestian Gelmark-Sørensen |
2001 |
0111AR |
HORSENS |
|
50m |
59.67 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
06 maj 2018 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
07:38 |
|