2020-04-09   08:47:11
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Hjørring Park Vendia Swim Cup 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 17
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Hjørring Park Vendia Swim Cup    Udskriftsdato  05 maj 2018   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  16:44   
  Arrangør  Svømmeklubben S 68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  04 maj 2018         
 
 
 
Løb 17, 100m Rygsvømning Herrer  Finaler (4) 
Sponsor: Ekkofonden 
 
Heat 1 (4) (Årg. 2005-2018) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
233  Kristian Svenstrup  2005  0533AN  VIBORG    50m  1:27.06 
231  Tobias Jakobsen  2005  0573AM  VIBORG    50m  1:21.03 
319  Gustav Dalby Østerberg  2005  0571AC  AAS    50m  1:18.21 
133  Andreas Sigvaldsen  2006    Stavang.SC    50m  1:08.60 
355  Kristian Kjær  2005  0595AD  THISTED    50m  1:16.22 
11  Jeppe Moeslund Lausen  2006  0677AB  AALBORG    50m  1:20.87 
517  Nicklas Rossau Larsen  2005  0529AI  SILKEBORG    50m  1:25.61 
366  Philip Vesterby  2005  0567AD  THISTED    50m  1:27.59 

 
Heat 2 (4) (Årg. 2003-2004) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
302  Mads Mikkelsen  2004  0491AC  AAS    50m  1:11.45 
219  Mads Peter Hansen  2004  0453AM  VIBORG    50m  1:10.52 
499  Frederik Venø Elling  2003  0339AD  SILKEBORG    50m  1:06.48 
406  Kristian B. Rasmussen  2003  0349AG  S 68    50m  1:04.94 
124  Stian Alexander Pettersen  2003    Stavang.SC    50m  1:05.60 
363  Alex Søndergaard  2003  0365AJ  THISTED    50m  1:09.67 
310  Lucas Rosenborg  2004  0481AH  AAS    50m  1:10.88 
226  Anders Elsborg  2003  0361AQ  VIBORG    50m  1:11.73 

 
Heat 3 (4) (Årg. 2001-2002) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
185  Ruben Nørgaard  2002  0225AF  NORD    50m  1:10.43 
284  Daniel Gallacher  2002  0235AK  AAS    50m  1:05.88 
425  Nicolaj Løth Andersen  2001  0173AC  HORSENS    50m  1:03.84 
356  Mads Kloster  2002  0229AF  THISTED    50m  1:01.51 
451  Patrick Zakaryan Olsen  2002  0227AM  HORSENS    50m  1:03.09 
134  Simon Slettevold  2002    Stavang.SC    50m  1:05.40 
283  Alexander Korsager Elkjær  2001  0113AL  AAS    50m  1:07.48 
46  Birk Lee Johansen  2002    KristianSA    50m  1:10.89 

 
Heat 4 (4) (Årg. 0-2000) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
29  Rasmus D. Jensen  1998  9897AN  BRÆDSTRUP    50m  1:16.70 
538  Jens Riisgaard  2000  0029AB  SILKEBORG    50m  1:07.82 
513  Markus Kjeldsen  2000  0059AB  SILKEBORG    50m  1:02.69 
512  Mikkel Kirkegaard  1999  9939AI  SILKEBORG    50m  1:05.18 
286  Anton Borg Hjort  2000  0065AO  AAS    50m  1:08.18 
               
               

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  05 maj 2018 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  16:44 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark