2020-04-09   08:39:24
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Hjørring Park Vendia Swim Cup 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 1
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Hjørring Park Vendia Swim Cup    Udskriftsdato  04 maj 2018   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  15:45   
  Arrangør  Svømmeklubben S 68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  04 maj 2018         
 
 
 
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer  Indledende (10) 
Sponsor: Spar Nord 
 
Heat 1 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
555  Benjamin Stålesen  2008    Farsund SK    50m   
536  Laurits Winter Poulsen  2007  0715AK  SILKEBORG    50m  57.49 
433  Krestian Gelmark-Sørensen  2001  0111AR  HORSENS    50m   
               
               
               

 
Heat 2 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
558  Peder Jensen  2007    Farsund SK    50m  56.17 
439  Thor Aaskoven Jørgensen  2007  0755AD  HORSENS    50m  51.37 
17  Lau de Zee  2006  0641AB  AALBORG    50m  48.61 
376  Jacob Bundgaard  2007  0709AD  S 68    50m  45.51 
545  Zilas Vilsen  2006  0649AL  SILKEBORG    50m  46.45 
16  Carl-Emil Sørensen  2007  0701AE  AALBORG    50m  48.92 
561  Bjørn Andreas Reinertsen  2005    Farsund SK    50m  55.63 
               

 
Heat 3 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
448  Mikkel Stenkjær Nissen  2007  0731AF  HORSENS    50m  44.92 
397  Frederik Jørgensen  2006  0691AI  S 68    50m  44.43 
581  Kristian Jensen  2004  0493AQ  SØHESTEN    50m  44.10 
453  Mads Berthold Schultz  2005  0543AJ  HORSENS    50m  43.14 
381  Sebastian Dalgaard  2005  0533AK  S 68    50m  43.32 
267  Jakob Thomsen  2006  0693AD  SMUT    50m  44.21 
547  Martin Madsen  2001  0157AN  VIBORG    50m  44.45 
580  Sebastian Emil Thomsen  2002  0221AU  SØHESTEN    50m  45.12 

 
Heat 4 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
272  David Kilsgaard Andersen  2005  0567AM  AAS    50m  41.37 
506  Kasper Hansen  2004  0433AG  SILKEBORG    50m  39.51 
517  Nicklas Rossau Larsen  2005  0529AI  SILKEBORG    50m  38.63 
208  Simon Finch  2002  0259AR  SKANDERBOR    50m  37.94 
233  Kristian Svenstrup  2005  0533AN  VIBORG    50m  38.44 
236  August Sand Jensen  2005  0587AN  VIBORG    50m  39.37 
424  Mathias Løth Andersen  2007  0709AC  HORSENS    50m  41.12 
504  Andreas Gaardsted  2005  0517AI  SILKEBORG    50m  42.99 

 
Heat 5 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
231  Tobias Jakobsen  2005  0573AM  VIBORG    50m  36.63 
217  Sophus Lund Øe  2003  0349AL  SKANDERBOR    50m  36.55 
291  Jacob Emil Jeppesen  2003  0353AH  AAS    50m  36.41 
550  Christian Ø. Samuelsen  2001  0117AS  PINGVINEN    50m  36.39 
540  Emil Togsverd  2005  0577AE  SILKEBORG    50m  36.40 
296  Viktor Lei Lamberg  2004  0477AE  AAS    50m  36.48 
559  Johan Wågbø  2004    Farsund SK    50m  36.58 
228  Lukas Hedegaard  2004  0483AM  VIBORG    50m  37.35 

 
Heat 6 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
512  Mikkel Kirkegaard  1999  9939AI  SILKEBORG    50m  35.91 
25  Harald Gold  2004  0415AR  BRÆDSTRUP    50m  35.74 
187  Andreas Torp  2004  0409AA  NORD    50m  35.32 
437  Arthur Rytter Jacobsen  2003  0373AL  HORSENS    50m  34.07 
153  Andreas Pedersen  2003  0331AH  NYBORG    50m  34.93 
26  Andreas Hansen  2001  0195AF  BRÆDSTRUP    50m  35.65 
355  Kristian Kjær  2005  0595AD  THISTED    50m  35.74 
537  Jakob Riisgaard  2003  0309AA  SILKEBORG    50m  35.96 

 
Heat 7 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
361  Mikkel Stilling  2003  0347AO  THISTED    50m  33.63 
226  Anders Elsborg  2003  0361AQ  VIBORG    50m  33.29 
194  Mathias M. Nielsen  2002  0233AL  IKAST    50m  32.79 
39  Martin Broch  2001  0125AM  DELTA    50m  32.51 
46  Birk Lee Johansen  2002    KristianSA    50m  32.76 
207  Nicklas B. Christensen  2002  0205AR  SKANDERBOR    50m  33.28 
557  Lucas S Paturel  2004    Farsund SK    50m  33.50 
192  Oliver L Nelander  2002  0295AF  IKAST    50m  33.95 

 
Heat 8 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
353  Sebastian Jørgensen  2005  0565AD  THISTED    50m  32.12 
220  Oliver Widemann Bache  2001  0135AO  VIBORG    50m  31.32 
124  Stian Alexander Pettersen  2003    Stavang.SC    50m  29.78 
134  Simon Slettevold  2002    Stavang.SC    50m  28.63 
425  Nicolaj Løth Andersen  2001  0173AC  HORSENS    50m  29.07 
499  Frederik Venø Elling  2003  0339AD  SILKEBORG    50m  30.65 
180  Daniel Vang Kleist  2000  0095AS  NORD    50m  31.76 
302  Mads Mikkelsen  2004  0491AC  AAS    50m  32.49 

 
Heat 9 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
215  Johan Bendixen Nissen  2002  0211AQ  SKANDERBOR    50m  31.85 
283  Alexander Korsager Elkjær  2001  0113AL  AAS    50m  30.87 
406  Kristian B. Rasmussen  2003  0349AG  S 68    50m  29.40 
286  Anton Borg Hjort  2000  0065AO  AAS    50m  27.81 
284  Daniel Gallacher  2002  0235AK  AAS    50m  29.07 
182  Christian Kornum  2003  0323AH  NORD    50m  30.44 
185  Ruben Nørgaard  2002  0225AF  NORD    50m  31.62 
188  Mads L. Werther  2000  0045AF  NORD    50m  32.35 

 
Heat 10 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
404  Frederik P. Michaelsen  2003  0329AO  S 68    50m  31.79 
560  Martin Holteberg  2003    Farsund SK    50m  30.78 
451  Patrick Zakaryan Olsen  2002  0227AM  HORSENS    50m  29.17 
356  Mads Kloster  2002  0229AF  THISTED    50m  27.53 
513  Markus Kjeldsen  2000  0059AB  SILKEBORG    50m  29.02 
501  Jacob F. Frederiksen  1999  9951AN  SILKEBORG    50m  30.34 
227  Daniel Østerballe  2003  0363AN  VIBORG    50m  31.57 
556  Erlend Tregde  2002    Farsund SK    50m  32.27 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  04 maj 2018 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  15:45 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark