Startliste for DM (50m) 2018, Stockholm
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Pass 4 Söndag 3 juni
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, SKK & Tyresö SS |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 jun 2018 till den 3 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
100m Bröstsim Damer |
|
|
|
|
|
SR: Jennie Johansson (1988) 1:06.30 2017-04-11 |
|
SR Juniorer: Sophie Hansson (1998) 1:07.59 2016-08-07 |
|
Distriktrekord Seniorer: Jennie Johansson 1:06.30 2017-04-11 |
|
Distriktrekord Juniorer: Rebecca Ejdervik 1:09.39 2007-03-25 |
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
85 |
|
Alexandra Vartiainen |
Simklubben Neptun |
2001 |
BW1801 |
50m |
1:13.32 |
|
|
|
|
|
2 |
26 |
|
Tone Sandsjö |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AF5403 |
50m |
1:13.53 |
|
|
|
|
|
3 |
256 |
|
Julia Björkén |
Väsby Simsällskap |
|
|
50m |
1:13.84 |
|
|
|
2001 |
AL1601 |
|
|
|
|
4 |
316 |
|
Lea Granert |
Stockholmspolisens IF SF |
2001 |
BQ1401 |
50m |
1:14.34 |
|
|
|
|
|
5 |
99 |
|
Julia Augustsson |
Spårvägen Simförening |
2000 |
BC9200 |
50m |
1:14.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
301 |
|
Sophia Norén |
Solna Sundbyberg SS 04 |
1998 |
AN9698 |
50m |
1:14.94 |
|
|
|
|
|
7 |
234 |
|
Smilla Malm |
Täby Sim |
2003 |
AQ4203 |
50m |
1:15.01 |
|
|
|
|
|
8 |
160 |
|
Alida Ramdén |
Södertälje Simsällskap |
1997 |
AP0297 |
50m |
1:15.17 |
|
|
|
|
|
9 |
219 |
|
Ingrid Franks |
Täby Sim |
2003 |
AT5603 |
50m |
1:15.55 |
|
|
|
|
|
10 |
215 |
|
Embla Börjesson |
Täby Sim |
2002 |
AZ1802 |
50m |
1:15.58 |
|
|
|
|
|
11 |
40 |
|
Mikaela Bergh |
Simklubben Neptun |
|
|
50m |
1:15.76 |
|
|
|
1999 |
AK5299 |
|
|
|
|
12 |
141 |
|
Caroline Wallenborg |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2000 |
AL3800 |
50m |
1:15.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
287 |
|
Michelle Wissinger |
Väsby Simsällskap |
2004 |
BN3604 |
50m |
1:16.00 |
|
|
|
|
|
14 |
66 |
|
Linnea Lindberg |
Simklubben Neptun |
1996 |
AL7696 |
50m |
1:16.08 |
|
|
|
|
|
15 |
257 |
|
Tuva Björkén |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AC0603 |
50m |
1:17.09 |
|
|
|
|
|
16 |
174 |
|
Olivia Bäckström |
Södertörns Simsällskap |
|
|
50m |
1:17.22 |
|
|
|
2005 |
AM0205 |
|
|
|
|
17 |
175 |
|
Saliha Colic |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
AX8803 |
50m |
1:17.27 |
|
|
|
|
|
18 |
105 |
|
Linn Herlin |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AU6402 |
50m |
1:17.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
17 |
|
Louise Larsson |
Järfälla Simsällskap |
2002 |
AH2802 |
50m |
1:17.62 |
|
|
|
|
|
20 |
130 |
|
Hilma Brunnberg |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2003 |
BI0603 |
50m |
1:17.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
37 |
|
Cecilia Viberg |
Lidingö Simklubb |
|
|
50m |
1:18.08 |
|
|
|
2003 |
AU1603 |
|
|
|
|
22 |
5 |
|
Moa Arvehed |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AT7803 |
50m |
1:18.13 |
|
|
|
|
|
23 |
227 |
|
Emelie Johansson |
Täby Sim |
1996 |
AN2496 |
50m |
1:18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
43 |
|
Isabelle Brodd |
Simklubben Neptun |
2003 |
AU4803 |
50m |
1:18.38 |
|
|
|
|
|
25 |
139 |
|
Nora Segerström |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2002 |
BM0802 |
50m |
1:18.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
222 |
|
Smilla Hedlund |
Täby Sim |
2001 |
BH5801 |
50m |
1:18.71 |
|
|
|
|
|
27 |
259 |
|
Cornelia Eklund |
Väsby Simsällskap |
2000 |
AC1800 |
50m |
1:18.90 |
|
|
|
|
|
28 |
191 |
|
Elin Swerlander |
Turebergs Simklubb |
2001 |
AE7801 |
50m |
1:18.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
132 |
|
Amanda Eriksson |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2001 |
AH9801 |
50m |
1:19.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
220 |
|
Julia Franks |
Täby Sim |
2000 |
AR5400 |
50m |
1:19.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
83 |
|
Erica Sundholm |
Simklubben Neptun |
2002 |
BO9202 |
50m |
1:19.74 |
|
|
|
|
|
32 |
82 |
|
Elma Starrost |
Simklubben Neptun |
2002 |
AN4202 |
50m |
1:19.78 |
|
|
|
|
|
33 |
288 |
|
Hanna Åkerman |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AJ0204 |
50m |
1:19.85 |
|
|
|
|
|
34 |
157 |
|
Vilma Lindberg |
Södertälje Simsällskap |
2004 |
AL9204 |
50m |
1:19.95 |
|
|
|
|
|
35 |
59 |
|
Alva Hagström |
Simklubben Neptun |
2003 |
AU1203 |
50m |
1:20.06 |
|
|
|
|
|
36 |
4 |
|
Ella Arrhén Andersson |
Järfälla Simsällskap |
|
|
50m |
1:20.39 |
|
|
|
2002 |
AX8402 |
|
|
|
|
37 |
198 |
|
Sofia Björkman |
Tyresö Simsällskap |
2002 |
AL8802 |
50m |
1:20.41 |
|
|
|
|
|
38 |
107 |
|
Maja Karlsson Karlström |
Spårvägen Simförening |
2002 |
BF6602 |
50m |
1:20.64 |
|
|
|
|
|
39 |
16 |
|
Josefine Iwarson |
Järfälla Simsällskap |
|
|
25m |
1:17.91 |
|
|
|
2003 |
AT1603 |
|
|
|
|
40 |
121 |
|
Emilia Wullrich |
Spårvägen Simförening |
2003 |
BI8203 |
25m |
1:18.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-01 13:51:30 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Demo license |
|
|
|
|