Program för DM (50m) 2018, Stockholm
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 3 Söndag 3 juni
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, SKK & Tyresö SS |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 jun 2018 till den 3 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 200m Ryggsim Damer
|
Final 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SR: Michelle Coleman (1993) 2:10.56 2014-04-10 |
|
|
|
SR Juniorer: Henriette Stenkvist (1994) 2:12.64 2010-03-06 |
|
|
|
Distriktrekord Seniorer: Michelle Coleman 2:10.56 2014-04-10 |
|
|
|
Distriktrekord Juniorer: Henrietta Stenkvist 2:12.64 2010-03-06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
152 |
2 |
|
Tina Huslid |
2000 |
SÖDERTÄLJE |
2:35.11 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
3 |
|
Elsa Nordström |
2001 |
SKK |
2:41.42 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
283 |
4 |
|
Amanda Takala |
2004 |
VÄSBY SS |
2:39.30 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
266 |
5 |
|
Oliwia Kantecki |
2003 |
VÄSBY SS |
2:39.99 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
128 |
6 |
|
Klara Alte |
2002 |
SKK |
2:58.57 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 200m Ryggsim Damer |
Final 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
1 |
|
Thea Boij Du Rietz |
2002 |
SALTSJÖB |
2:36.20 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
197 |
2 |
|
Frida Björkman |
1999 |
TYRESÖ SS |
2:35.41 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
228 |
3 |
|
Josephine Junehed |
2002 |
TÄBY SIM |
2:34.93 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
218 |
4 |
|
Emilia Forsberg |
2003 |
TÄBY SIM |
2:33.92 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
298 |
5 |
|
Elvira Montes |
2004 |
SS04 |
2:34.67 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
247 |
6 |
|
Amanda Strömdahl |
2000 |
TÄBY SIM |
2:35.00 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
7 |
|
Lovisa Malm |
2002 |
SPÅRVÄGEN |
2:35.80 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
134 |
8 |
|
Rebecca Gustafsson |
2003 |
SKK |
2:37.04 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 200m Ryggsim Damer |
Final 3 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
192 |
1 |
|
Yasemin Uzum |
2003 |
TUREBERG |
2:33.58 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
224 |
2 |
|
Kristina Isacson |
2001 |
TÄBY SIM |
2:30.69 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
180 |
3 |
|
Wilma Roloff |
2000 |
SÖDERTÖRN |
2:28.88 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
4 |
|
Linnea Gipperth |
2003 |
JÄRFÄLLA S |
2:18.37 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
242 |
5 |
|
Esther Rydbeck Nordén |
2001 |
TÄBY SIM |
2:28.52 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
226 |
6 |
|
Cornelia Jerresand |
2000 |
TÄBY SIM |
2:29.18 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
154 |
7 |
|
Carolina Jonsson |
2002 |
SÖDERTÄLJE |
2:33.18 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
284 |
8 |
|
Roya Tittelbach |
2003 |
VÄSBY SS |
2:33.75 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-03 08:57:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Demo license |
|
|
|
|