Program för DM (50m) 2018, Stockholm
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 2 Lördag 2 juni
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, SKK & Tyresö SS |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 jun 2018 till den 3 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Ryggsim Damer
|
Final 1 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SR: Sarah Sjöström (1993) 59.98 2015-04-04 |
|
|
|
SR Juniorer: Sarah Sjöström (1993) 1:00.74 2009-08-01 |
|
|
|
Distriktrekord Seniorer: Sarah Sjöström 59.98 2015-04-04 |
|
|
|
Distriktrekord Juniorer: Sarah Sjöström 1:00.74 2009-08-01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
132 |
3 |
|
Amanda Eriksson |
2001 |
SKK |
1:08.74 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
331 |
4 |
|
Elin Hammarqvist |
2004 |
TÄBY SIM |
1:40.98 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
134 |
5 |
|
Rebecca Gustafsson |
2003 |
SKK |
1:08.65 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Ryggsim Damer |
Final 2 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
330 |
2 |
|
Helena Fältman |
1980 |
TÄBY SIM |
1:21.18 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
3 |
|
Elsa Nordström |
2001 |
SKK |
1:15.37 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
176 |
4 |
|
Veronika Hiram |
2004 |
SÖDERTÖRN |
1:13.13 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
266 |
5 |
|
Oliwia Kantecki |
2003 |
VÄSBY SS |
1:14.17 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
283 |
6 |
|
Amanda Takala |
2004 |
VÄSBY SS |
1:16.13 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
344 |
7 |
|
Nicola St. Clair Maitland |
2003 |
SÖDERTÄLJE |
1:35.33 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Ryggsim Damer |
Final 3 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
228 |
1 |
|
Josephine Junehed |
2002 |
TÄBY SIM |
1:12.59 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
2 |
|
Freja Nordeman |
2003 |
SK NEPTUN |
1:12.37 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
238 |
3 |
|
Tove Pettersson |
2004 |
TÄBY SIM |
1:12.19 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
192 |
4 |
|
Yasemin Uzum |
2003 |
TUREBERG |
1:11.78 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
5 |
|
Ella Arrhén Andersson |
2002 |
JÄRFÄLLA S |
1:12.14 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
298 |
6 |
|
Elvira Montes |
2004 |
SS04 |
1:12.33 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
7 |
|
Sophie Bladin |
2002 |
SK NEPTUN |
1:12.51 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
152 |
8 |
|
Tina Huslid |
2000 |
SÖDERTÄLJE |
1:12.98 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Ryggsim Damer |
Final 4 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
230 |
1 |
|
Dina Larsson |
2004 |
TÄBY SIM |
1:11.69 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
193 |
2 |
|
Josefin Alm |
2001 |
TYRESÖ SS |
1:11.44 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
284 |
3 |
|
Roya Tittelbach |
2003 |
VÄSBY SS |
1:11.14 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
218 |
4 |
|
Emilia Forsberg |
2003 |
TÄBY SIM |
1:10.79 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
300 |
5 |
|
Isabel Nordström |
2001 |
SS04 |
1:10.90 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
182 |
6 |
|
Astrid Eriksson |
2001 |
TUREBERG |
1:11.18 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
309 |
7 |
|
Liv Asp Olsson |
2005 |
SPIF SF |
1:11.47 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
8 |
|
Lilly Lundgren |
2002 |
JÄRFÄLLA S |
1:11.69 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Ryggsim Damer |
Final 5 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
231 |
1 |
|
Izabelle Lindberg |
2003 |
TÄBY SIM |
1:10.37 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
190 |
2 |
|
Olivia Stille |
2000 |
TUREBERG |
1:10.20 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
226 |
3 |
|
Cornelia Jerresand |
2000 |
TÄBY SIM |
1:09.69 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
149 |
4 |
|
Emilia Christiansen |
1999 |
SÖDERTÄLJE |
1:08.69 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
5 |
|
Tuva Glimmerud-Gullbjörk |
2000 |
SK NEPTUN |
1:08.87 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
6 |
|
Thea Boij Du Rietz |
2002 |
SALTSJÖB |
1:10.19 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
224 |
7 |
|
Kristina Isacson |
2001 |
TÄBY SIM |
1:10.21 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
8 |
|
Linnea Lindqvist |
2001 |
SPÅRVÄGEN |
1:10.71 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Ryggsim Damer |
Final 6 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
213 |
1 |
|
Ellen Banestig |
2002 |
TÄBY SIM |
1:07.91 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
2 |
|
Linnea Gipperth |
2003 |
JÄRFÄLLA S |
1:06.81 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
3 |
|
Anna Åhlin |
1991 |
SPÅRVÄGEN |
1:06.15 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
4 |
|
Marlene Pavlu Lewin |
1997 |
SK NEPTUN |
1:05.53 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
272 |
5 |
|
Anna Miram |
1999 |
VÄSBY SS |
1:05.65 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
6 |
|
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
SK NEPTUN |
1:06.67 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
164 |
7 |
|
Emma Sundstrand |
2001 |
SÖDERTÄLJE |
1:07.90 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
255 |
8 |
|
Tova Andersson |
2001 |
VÄSBY SS |
1:08.15 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-02 15:26:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Demo license |
|
|
|
|
|
|
|
|
|