2018-10-20   02:14:12
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för DM (50m) 2018, Stockholm

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag 2 juni

Document
Heatlista
DM 50m 2018
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet Stockholms simförbund, SKK & Tyresö SS
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 2 jun 2018 till den 3 jun 2018
Gren 9, 50m Fjärilsim Herrar
Final 1 (5)
SR: Lars Frölander            (1974) 23.56 2008-07-18
SR Juniorer: Henrik Lindau             (1990) 24.35 2009-07-06
Distriktrekord Seniorer: Tero Välimaa 23.93 2001-07-28
Distriktrekord Juniorer: Sebastian Holmberg 24.52 2011-07-03
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:40
1 50m
2 50m
258 3 Simon Brandt 2000 VÄSBY SS 28.28 50m
299 4 Leonardo Montes 2002 SS04 28.25 50m
158 5 Erik Lööw 2003 SÖDERTÄLJE 28.26 50m
6 50m
7 50m
8 50m
Gren 9, 50m Fjärilsim Herrar Final 2 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:42
1 50m
245 2 Victor Simic 2000 TÄBY SIM 28.14 50m
153 3 Guillermo Illanes 2000 SÖDERTÄLJE 28.05 50m
35 4 Noah Stenström 2000 LIDINGÖ SK 27.78 50m
210 5 Isak Alin 1999 TÄBY SIM 27.85 50m
63 6 Ali Jafaar 1998 SK NEPTUN 28.11 50m
280 7 Theodor Sköld 2001 VÄSBY SS 28.17 50m
8 50m
Gren 9, 50m Fjärilsim Herrar Final 3 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:43
Anm tid
Start ca:
269 1 Christopher Lindholm 2002 VÄSBY SS 27.74 50m
294 2 Johan Hennert 2001 SS04 27.67 50m
212 3 Josef Al-Khalili 2000 TÄBY SIM 27.19 50m
117 4 Andreas Wallén 2002 SPÅRVÄGEN 26.95 50m
274 5 Robert Palosaari 1992 VÄSBY SS 26.97 50m
303 6 Kalle Voigt 2001 SS04 27.19 50m
217 7 Tobias Fernandez 1999 TÄBY SIM 27.74 50m
150 8 Ludwig Hareskog 1998 SÖDERTÄLJE 27.77 50m
Gren 9, 50m Fjärilsim Herrar Final 4 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:44
106 1 Adam Karlsson 2000 SPÅRVÄGEN 26.54 50m
261 2 Gustav Frödeberg 1997 VÄSBY SS 26.46 50m
188 3 Oskar Iwarsson 2000 TUREBERG 26.25 50m
260 4 Karl Frylmark 1999 VÄSBY SS 26.12 50m
156 5 Daniel Kertes 1999 SÖDERTÄLJE 26.21 50m
273 6 Niklas Nyblom 1999 VÄSBY SS 26.42 50m
142 7 Carl Wennerholm 2002 SKK 26.47 50m
3 8 Carl-Åke Willberg 1998 DANDERYD 26.62 50m
Gren 9, 50m Fjärilsim Herrar Final 5 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:45
8 1 Viktor Fridsjö 1998 JÄRFÄLLA S 25.94 50m
318 2 Martin Nilsson 1993 SPIF SF 25.64 50m
312 3 Jacob Danielsson 1998 SPIF SF 25.25 50m
52 4 Pontus Flodqvist 1988 SK NEPTUN 24.78 50m
14 5 Robin Hanson 2001 JÄRFÄLLA S 25.22 50m
155 6 Henry Kerman 1997 SÖDERTÄLJE 25.51 50m
148 7 Erik Brandt 1999 SÖDERTÄLJE 25.68 50m
110 8 Jonas Malmring 2001 SPÅRVÄGEN 26.01 50m
2018-06-02 08:36:11 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Demo license

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner