2018-12-17   11:24:15
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för DM (50m) 2018, Stockholm

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag 2 juni

Document
Heatlista
DM 50m 2018
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet Stockholms simförbund, SKK & Tyresö SS
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 2 jun 2018 till den 3 jun 2018
Gren 6, 50m Ryggsim Damer
Final 1 (5)
SR: Sarah Sjöström            (1993) 28.21 2016-01-30
SR Juniorer: Ida Lindborg              (1994) 28.62 2014-12-12
Distriktrekord Seniorer: Sarah Sjöström 28.21 2016-01-30
Distriktrekord Juniorer: Michelle Coleman 28.74 2012-06-28
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:13
1 50m
2 50m
105 3 Linn Herlin 2002 SPÅRVÄGEN 31.40 25m
329 4 Maja Reichard 1991 SPÅRVÄGEN 37.05 50m
331 5 Elin Hammarqvist 2004 TÄBY SIM 48.36 50m
6 50m
7 50m
8 50m
Gren 6, 50m Ryggsim Damer Final 2 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:15
1 50m
244 2 Malin Sangfelt 2001 TÄBY SIM 33.87 50m
247 3 Amanda Strömdahl 2000 TÄBY SIM 33.82 50m
242 4 Esther Rydbeck Nordén 2001 TÄBY SIM 33.62 50m
73 5 Freja Nordeman 2003 SK NEPTUN 33.63 50m
165 6 Isabel Teglöf 2003 SÖDERTÄLJE 33.84 50m
187 7 Julia Häglund 2003 TUREBERG 33.98 50m
8 50m
Gren 6, 50m Ryggsim Damer Final 3 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:16
Anm tid
Start ca:
4 1 Ella Arrhén Andersson 2002 JÄRFÄLLA S 33.55 50m
182 2 Astrid Eriksson 2001 TUREBERG 33.43 50m
218 3 Emilia Forsberg 2003 TÄBY SIM 33.28 50m
284 4 Roya Tittelbach 2003 VÄSBY SS 33.11 50m
238 5 Tove Pettersson 2004 TÄBY SIM 33.19 50m
152 6 Tina Huslid 2000 SÖDERTÄLJE 33.33 50m
300 7 Isabel Nordström 2001 SS04 33.46 50m
20 8 Lilly Lundgren 2002 JÄRFÄLLA S 33.62 50m
Gren 6, 50m Ryggsim Damer Final 4 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:17
224 1 Kristina Isacson 2001 TÄBY SIM 32.73 50m
231 2 Izabelle Lindberg 2003 TÄBY SIM 32.42 50m
154 3 Carolina Jonsson 2002 SÖDERTÄLJE 32.08 50m
149 4 Emilia Christiansen 1999 SÖDERTÄLJE 31.95 50m
226 5 Cornelia Jerresand 2000 TÄBY SIM 32.01 50m
193 6 Josefin Alm 2001 TYRESÖ SS 32.16 50m
190 7 Olivia Stille 2000 TUREBERG 32.57 50m
309 8 Liv Asp Olsson 2005 SPIF SF 32.75 50m
Gren 6, 50m Ryggsim Damer Final 5 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:18
57 1 Tuva Glimmerud-Gullbjörk 2000 SK NEPTUN 31.61 50m
213 2 Ellen Banestig 2002 TÄBY SIM 31.12 50m
122 3 Anna Åhlin 1991 SPÅRVÄGEN 30.94 50m
74 4 Eygló Òsk Gústafsdóttir 1995 SK NEPTUN 29.37 50m
202 5 Josefin Ossmyr 1999 TYRESÖ SS 30.54 50m
76 6 Marlene Pavlu Lewin 1997 SK NEPTUN 31.03 50m
255 7 Tova Andersson 2001 VÄSBY SS 31.41 50m
161 8 Hilma Ramdén 2000 SÖDERTÄLJE 31.89 50m
2018-06-02 08:36:10 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Demo license

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner